Zavrieť

Porady

Dá sa nainstalovať windows cez usb port na HDD

zdravím , ludia dá sa nainstalovať windows cez usb port na externý hardisk , nasledne ho odpojiť a pripojiť ako interný? z dovodu že cez stolovy PC mi to nahodiť na disk nejde , chcem to skusiť týmto spôsobom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    s nejakou magiou okolo sa to nejako da, ale jednoduchsie bude vyriesit instalaciu normalne
    takze aky win a kde nejde instalovat? kde skonci instalacia?
    tak je to jedno aký win , no napriklad nejakým zazrakom sa mi podarilo nainstalovať do toho PC na ten hdd win 7 32bit ultimate , po zapnutí začal bežať , potom zamrzol a zase sa rozbehol , všetko fungovalo ako malo , no po vypnutí a opätovnom zapnutí už nenabehol , ako sa začina zapinať window a akoby malo začať naskakovať to farebne logo , tak ono ani nenaskoči , stoji to tak pol hodinu a nasledne sa zapne do recovery modu začne hladať chyby nič nenajde a znova dookola , podarilo sa mi naformatovať hdd zapomoci notebooku a prepojenia cez usb , po pripojeni disku cez sata a vloženi windowsu napiše že som nevložil cd s boot.ini no ono predtym fungovalo , po polhodine to nejak nabehlo (instalacia xp) no už pri načitani vyskočila chyba "INF file txtsetup.sif is corrup or missing, status 4096. setup cannot continue. pres any key to exit. " po reštarte a opätovnom pokuse spustit inštalaciu som sa nedostal ani tam. Tak ja už neviem čo s tým , dnes som spustil prikaz chkdsk /f a nenašlo žiadne chyby , tak som pre istotu spustil aj chkdsk /r a tiež asi nič.


    mecky Pozri príspevok
    s nejakou magiou okolo sa to nejako da, ale jednoduchsie bude vyriesit instalaciu normalne
    takze aky win a kde nejde instalovat? kde skonci instalacia?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No chlape: inštalácia má určité pravidlá. Pri inštalovaní si OS najskôr "ošahá" systém, spýta sa kde inštalovať, vytvorí si systémový disk (vytvorí si prípadne logický disk, ak sa veľký disk rozdelí) a pomenuje ho (väčšinou systém) a pridelí mu písmeno jednotky C:
    Ty si však "inštaloval" na externý disk (a ten má iné písmeno) a však s parametrami zdrojového počítača. Po pripojení k inému počítaču mu však nesedeli informácie o "stroji" ani o disku (to je ten INF súbor).
    Vytvor si portable Windows: http://ftanada.wordpress.com/2009/02...ckflash-drive/ (alebo rovno sosni )
    dobre, no pred tým formátom pomocou booku mi to nešlo taktiež , predtým ani nenašlo bootovacie cd

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Dominik Dravecký Pozri príspevok
    zdravím , ludia dá sa nainstalovať windows cez usb port na externý hardisk , nasledne ho odpojiť a pripojiť ako interný? z dovodu že cez stolovy PC mi to nahodiť na disk nejde , chcem to skusiť týmto spôsobom
    Takáto inštalácia je ako nastupovať do auta cez kufor.

    Dá sa nainstalovať windows cez usb port na HDD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.