Zavrieť

Porady

úrady a ich absurdné výroky

Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako mám postupovať,keď obec nechce prideliť súpisné číslo na existujúcu stavbu. V liste z obce mi napísali,že som predložil nehodnoverné dôkazy,že a jedná o samostatnú stavbu.pritom mi obec za stavbu na mojej parcele vyrúbila daň z priemyselných stavieb.
Predložil som geometrický plán a kolaudačné rozhodnutie,LV k parcele,
Obec mi napísala,že som nepreukázal hodnoverným spôsobom,že sa jedná o samostatnú stavbu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    DusanI Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako mám postupovať,keď obec nechce prideliť súpisné číslo na existujúcu stavbu. V liste z obce mi napísali,že som predložil nehodnoverné dôkazy,že a jedná o samostatnú stavbu.pritom mi obec za stavbu na mojej parcele vyrúbila daň z priemyselných stavieb.
    Predložil som geometrický plán a kolaudačné rozhodnutie,LV k parcele,
    Obec mi napísala,že som nepreukázal hodnoverným spôsobom,že sa jedná o samostatnú stavbu.
    V prípade tzv. „zoskupených stavieb“, napr. výrobných areálov podnikov, pavilónových typov škôl, internátov, rekreačných a zdravotníckych zariadení, nákupných a obchodných areálov sa súpisné číslo pridelí budove, ktorá má vlastný vchod do areálu. Musí to byť však taký vchod, ktorý umožňuje samostatný prístup do budovy z verejnej komunikácie, ulice alebo iného verejného priestranstva. Na určenie čísla nestačí, že budova má dvere, bránu alebo iný otvor priamo v stene do dvora alebo poľa.

    Číslovanie orientačnými číslami je pomocným druhom číslovania budov, ktoré slúži na orientáciu v obci a na konkrétnej ulici. Podmienkou zavedenia tohto druhu číslovania v obci je existencia ulíc a iných verejných priestranstiev, ktorým bol určený názov a ktoré sú týmto názvom označené. Orientačné číslovanie vychádza z číslovania budov súpisnými číslami a úzko naň nadväzuje.Odpíš obci , že nech Ti oznámi ktorý hodnoverný doklad máš predložiť

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Ak stavba spĺňa podmienky §43a ods. 2 ) stavebného zákona, obec je povinná určiť súpisné číslo.
    Súpisné čísla sa nevydávajú nadstavbám, prístavbám, vstavbám, príslušenstvu k budovám napr. kotolne, garáže (pokiaľ ide o príslušenstvo k hlavnej budove) alebo sa súpisné čísla nevydávajú častiam budovám resp.objektom, ktoré podľa povahy aelbo účelu patria ku konkrétnej budove.

    viac najdeš v dokumente na stránke ústavu súdneho inžinierstva "Informáca o postupe pri činnostiach súvisiacich s rozhodnutím obce o určení, zmene alebo zrušení čísla stavbe"


    Mim témy : Ja som sa stretol s opačným prípadom, keď obec pridelila súpisné číslo prístavbe, čo malo za násleok 25 ročný spor o majetok.

    úrady a ich absurdné výroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.