Zavrieť

Porady

Daňový bonus po dovŕšení 25. rokov

Dobrý deň poraďáci

Dieťa zamestnanca navštevuje VŠ a v 8/2012 dovŕšilo 25. rokov veku.
Podľa mňa mu končí nárok na daňový bonus od 1.9.2012.

Podľa zákona o prídavku na dieťa sa dieťa považuje za nezaopatrené do dovŕšenia 25. rokov veku
Podľa zákona o sociálnom poistení sa považuje za nezaopatrené do dovŕšenia 26. rokov veku.

Je moje tvrdenie správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na úcely zákona o dani z príjmov za vyživované dieta danovníka, a to vlastné, osvojené, dieta prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivostrodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podla zákona o prídavku na dieta.

    Tazke narok bol len do augusta 2012.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Za vyživované dieťa na účely daňového bonusu sa považuje NEZAOPATRENÉ DIEŤA
    Za nezaopatrené dieťa sa podľa § 3 zákona č. 600/2003 Z.z. o prídavku na dieťa považuje dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak:
    - sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo
    - sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom, alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    § 33 sa odvoláva na zákon 600/2003 - teda do 25. narodenín...

    ja by som sa v jeho prípade skôr zamerala na to, či sa jedná o štandardnú dĺžku trvania štúdia....

    cayane je offline (nepripojený) cayane

    MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA cayane
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať k téme: zamestnanec priniesol papier, že od 1.9.2012 už nebude poberať daňový bonus z dôvodu, že syn pokračuje na vysokej škole externe. Syn má teraz v októbri 24 rokov.

    Platí mu daňový bonus aj počas prázdnin?

    Ďakujem!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cayane Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať k téme: zamestnanec priniesol papier, že od 1.9.2012 už nebude poberať daňový bonus z dôvodu, že syn pokračuje na vysokej škole externe. Syn má teraz v októbri 24 rokov.

    Platí mu daňový bonus aj počas prázdnin?

    Ďakujem!
    ÁNo, má.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    A čo študent, ktorý si rozložil posledný ročník na 2, ale študuje v Prahe (na zahraničnej škole)?
    Podľa Poradcu podnikateľa
    "v prípade študentov zahraničných vysokých škôl... štandardná dĺžka štúdia sa neposudzuje, pretože ich štúdium nie je štúdiom študijného programu podľa zákona o vysokých školách, ale podľa zákonov príslušného štátu."
    Keďže nemá ešte 25r. patrí mu DB aj Prídavok na dieťa?
    EPk Na UPaSV si nevšimli, že je to zahraničná škola a chceli zrušiť PnD, ale opravili to.

    Daňový bonus po dovŕšení 25. rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.