Zavrieť

Porady

je mozne odhlasit mojho brata s rodinou ktora v minulosti byvala na tej istej adrese?

chcel by som vediet ci je mozne odhlasit z trvaleho pobytu mojho brata s rodinou ktori uz 3 roky nebyvaju na tej istej adrese ako ja,lebo brat a jeho zena s detmi nejak sa k tomu nehrnu aky si zmenili adresu viem ze brata nemozem odhlasit z trvaleho pobytu ,ale ide mi o jeho zenu a deti ci aspon ich odhlasim alebo nie? dakujem
Naposledy upravil Dav : 04.10.12 at 08:59
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov
Katy a R nevieme, či je brat vlastník ??
marjankaj Veď som sa iba opýtal. Tiež nie som vševed.

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa
Kto je vlastník nehnuteľnosti? Ste s bratom spoluvlastníci?
A to tri roky platíš poplatky aj za nebývajúce osoby, napr. komunálny odpad, či...?
Naposledy upravil Oliwa : 03.10.12 at 13:59
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Katy a R a to už prečo by mala zaňho platiť ? ...
misoft Lebo odpad sa platí podľa počtu bývajúcich (prihlásených) na určitú adresu.
Katy a R každý si platí za seba odpad (na svoje vlastné meno) - zadávateľ za seba - a jeho brat si za seba a svoju rodinu platí sám.
  zbaliť

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka
Pokiaľ je aj brat spoluvlastníkom nehnuteľnosti, nemôžeš odhlásiť z TP ani jeho, ani jeho ženu a ani jeho dieťa.

Ale to je len taká prvotná informácia. Nevieme, či je žena Tv. brata naozaj jeho žena, či už ex-manželka, či dieťa dovŕšilo plnoletosť a je schopné sa samo živiť. Toto by však musel riešiť Tv. brat ako spoluvlastník nehnuteľnnosti.

wiliamko je offline (nepripojený) wiliamko

wiliamko
ano moj brat je spoluvlastnik ,mne ide o jeho zenu a deti lebo ked ze ich odhlasim tak dufam ze aj on si zmeni adresu dakujem

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
wiliamko Pozri príspevok
ano moj brat je spoluvlastnik ,mne ide o jeho zenu a deti lebo ked ze ich odhlasim tak dufam ze aj on si zmeni adresu dakujem
ALe veď nečítaš poriadne, ak je brat spoluvlastník, odhlásiť ich nemôžeš. Pozri predch. odpoveď.
wiliamko uz som ku tomu dosiel dik

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa
wiliamko Pozri príspevok
ano moj brat je spoluvlastnik ,mne ide o jeho zenu a deti lebo ked ze ich odhlasim tak dufam ze aj on si zmeni adresu dakujem
Nech je už medzi Vami čokoľvek, si predstav, že toto isté by chcel urobiť brat Tebe... Za predpokladu, že by to bolo zrealizovateľné. Čo nie je.
Odhlásiť Tvoju ženu a deti z Vášho spoločného domu a dúfal by, že sa odhlásiš aj Ty.
Čo by si na to povedal?
wiliamko ked nieekto nebiva na adrese 3 roky a byva na inej adrese ,tak preco by mal mat trvaly pobyt na mojej adrese

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
wiliamko Pozri príspevok
tak uz teraz nie ale 2 roky som jak debil platil
A čo také si platil ako debil?
Bratovi nájomné, za užívanie jeho podielu ?
Prečo neodkúpiš jeho podiel? Potom by všetko bolo tvoje a môžeš ho pekne odhlásiť.

wiliamko je offline (nepripojený) wiliamko

wiliamko
prave ze uz som ho davno vyplatil ale dom este neni prepisany lebo nikdy ze vraj
nema cas

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
wiliamko Pozri príspevok
prave ze uz som ho davno vyplatil ale dom este neni prepisany lebo nikdy ze vraj
nema cas
A kúpna zmluva neexistuje? Bez toho ti to na katastri neprepíšu.
Na čo čakáš? Až brat náhodou zomrie? Veď nikto nevie kedy nastane jeho koniec. Potom nebudeš mať ani peniaze ani ten jeho podiel. Ten zdedí jeho manželka s deťmi.

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
A ešte doplním, že je úplne jedno, či tam má alebo nemá trvalý pobyt! Dom je stále jeho.
Netreba riešiť pobyt - ale vlastníctvo

podľa týchto rád http://www.porada.sk/t177657-dedenie...ml#post2154785

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa
Katy a R Pozri príspevok
A ešte doplním, že je úplne jedno, či tam má alebo nemá trvalý pobyt! Dom je stále jeho.
Netreba riešiť pobyt - ale vlastníctvo

podľa týchto rád http://www.porada.sk/t177657-dedenie...ml#post2154785
Dôležitý je právny vzťah Tvojho brata k nehnuteľnosti - či je zapísaný na LV, či existuje medzi Vami kúpna, darovacia, či nájomná zmluva... A od toho sa odvíja jeho právo pobytu. Lebo ako vravia bratia Česi - co je psáno, to je dáno...
Z doteraz napísaného to vyzerá tak, že dostal peniaze /šekem, nebo kešem ...?/,
ale na LV figurujete obaja... Toto si vysporiadajte ako prvé - kataster. Potom Ti ako výlučnému vlastníkovi nehnuteľnosti vznikne právo odhlásiť ho z trvalého pobytu na mestskom/obecnom úrade.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.