Zavrieť

Porady

Dátum zdaniteľného plnenia pre DPH

Prosím Vás, poraďte mi, čo sa považuje za dátum zdaniteľného plnenia v advokátskej kancelárii? V zákone je, že je to dátum dodania tovaru alebo služby. Právne zastupovanie pred súdom je služba. Právoplatnosť rozsudku je "asi" dátum ukončenia služby, avšak advokát môže poskytnúť službu i po právoplatnosti rozsudku, napr. porada klientovi. Čo môže byť pre daňový úrad doklad o tom? A keď bol prvostupňový súd v čase, keď advokát ešte nebol platiteľom DPH a druhostupňový rozsudok bol právoplatný v čase, keď už bol platiteľom DPH a tento rozsudok potvrdil trovy právneho zastúpenia priznané aj prvostupňovým súdom, tieto trovy má fakturovať s DPH, alebo bez DPH? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    poradaK
    Prosím Vás, poraďte mi, čo sa považuje za dátum zdaniteľného plnenia v advokátskej kancelárii? V zákone je, že je to dátum dodania tovaru alebo služby. Právne zastupovanie pred súdom je služba. Právoplatnosť rozsudku je "asi" dátum ukončenia služby, avšak advokát môže poskytnúť službu i po právoplatnosti rozsudku, napr. porada klientovi. Čo môže byť pre daňový úrad doklad o tom? A keď bol prvostupňový súd v čase, keď advokát ešte nebol platiteľom DPH a druhostupňový rozsudok bol právoplatný v čase, keď už bol platiteľom DPH a tento rozsudok potvrdil trovy právneho zastúpenia priznané aj prvostupňovým súdom, tieto trovy má fakturovať s DPH, alebo bez DPH? Ďakujem.
    Ak fakturuje klientovi po ukončení celej služby - už v čase keď je plátcom DPH tak s DPH.

    Dátum zdaniteľného plnenia pre DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.