Zavrieť

Porady

Zamestnanec a zároveň SZČO a platenie zdravotného poistenia

Dobrý deň, poraďte mi prosím.
Ak bude zamestnanec zároveň SZČO a z podnikania bude mať základ dane cca 1 500 € ročne, bude musieť platiť do ZP minimum? V r. 2013 to má byť nejakých 55 €. Viem že prvý rok nemusí platiť preddavky, resp. si určí 0,--€, urobia mu ročné zúčtovanie na základe daňového priznania. Ale zaujíma ma ten ďalší rok. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tictac7 Pozri príspevok
    zle položená otázka - základ dane? Zdaňuje spolu príjmy aj zo živnosti aj zo zamestnania a aj neviem ešte aké ďalšie príjmy má a má nárok na x nedzaniteľných častí.... Treba presne zadať výšku príjmov zo ZČ a zo živnosti. Špekulácie nie sú dobrým riešením....
    Prečo zle položená otázka ? Píše o základe dane z podnikania.

    Pri súbehu zamestnania a podnikania nebude platiť preddavky z minima. Vymeriavací základ pre platenie preddavkov si vypočíta ako

    základ dane z podnikania : 1.9 : počet mesiacov podnikania.

    Výška preddavku je 14 % mesačného VZ
    tictac7 ...nevšímavosť, moja chyba

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    scari Pozri príspevok
    Dobrý deň, poraďte mi prosím.
    Ak bude zamestnanec zároveň SZČO a z podnikania bude mať základ dane cca 1 500 € ročne, bude musieť platiť do ZP minimum? V r. 2013 to má byť nejakých 55 €. Viem že prvý rok nemusí platiť preddavky, resp. si určí 0,--€, urobia mu ročné zúčtovanie na základe daňového priznania. Ale zaujíma ma ten ďalší rok. Ď.
    zle položená otázka - základ dane? Zdaňuje spolu príjmy aj zo živnosti aj zo zamestnania a aj neviem ešte aké ďalšie príjmy má a má nárok na x nedzaniteľných častí.... Treba presne zadať výšku príjmov zo ZČ a zo živnosti. Špekulácie nie sú dobrým riešením....
    Naposledy upravil tictac7 : 18.10.12 at 12:20 Dôvod: zlá odpoveď :-)

    ekofin je offline (nepripojený) ekofin

    zena,matka 3 detí,úctovník ekofin
    Ja mám zas takýto problém. Zamestnanec a zároveň SZČO skončil pracovný pomer k 31.7.2012. Dovtedy platil preddavky, tak ako mu vyšli z RZZP za rok 2010. Má od augusta platiť preddavky za SZČO z minimálneho VZ, t.j. 47,58 alebo má platiť celý rok tak ako mu to vyšlo v RZZP za rok 2010? Ďakujem veľmi pekne.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ekofin Pozri príspevok
    Ja mám zas takýto problém. Zamestnanec a zároveň SZČO skončil pracovný pomer k 31.7.2012. Dovtedy platil preddavky, tak ako mu vyšli z RZZP za rok 2010. Má od augusta platiť preddavky za SZČO z minimálneho VZ, t.j. 47,58 alebo má platiť celý rok tak ako mu to vyšlo v RZZP za rok 2010? Ďakujem veľmi pekne.
    má zmenený status.....v RZZP predsa bol i ZC i SZČO...podľa môjho názoru aspoň minimálne preddavky by mal platiť......over si to v jeho príslušnej ZP......

    ekofin je offline (nepripojený) ekofin

    zena,matka 3 detí,úctovník ekofin
    Ďakujem, ale asi to tak bude, pretože mu prišla výzva na zaplatenie nedoplatkov od augusta. Len som si to chcela potvrdiť. Ešte raz vďaka.

    Zamestnanec a zároveň SZČO a platenie zdravotného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.