Zavrieť

Porady

Kolko pytat na dieta vyzivovaciu povinnost, ked nie ste zobraty a otec nepracuje?

Dobry den, chcela by som sa aj ja spytat a poprosit o radu.. S priatelom sme tvorili par 2r. narodil sa nam syn kt. ma teraz 13meisacov. Kedze sme sa rozisli pre iny nazor a postoj k zivotu som sa vratila k rodicom aj s malym. Priatel bol zivnostnik, len pracu stratil a tiez zadlzil. Zacalo mu to prerastat cez hlavu, najrpv praca, neskor ja.. cokolvek som spravila bolo zle, chybu hladal hadam vo vsetkom, tak ako dovod sa hadat, pritom nie som hadavy typ, radsej mavnem nad bananou vecou rukou, no on to riesil dalej. Teraz sa mame dohodnut na vyzivnom.. neviem kolko by som mala pytat, kedze nema pracu.. nechcem povedat vela, ba ani malo. Mamina je na dochodku, velky prijem nema, no obraciam sa ohladom maleho sama, bez jej pomoci.
Na kej sume by sme sa mali dohodnut? Dakujem za odpovede.
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

určenie vyživovacej povinnosti
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja chapem ,ze nechces na priatela tlacit,kedze na tom nie je dobre,
ale zober si ,ze ty si na tom este horsie-predstav si,ze keby ste boli este stale spolu,mal by ucast na vyzivovani rovnaku ako ty-nie?
takze teraz by to nemal byt tiez rozdiel.dieta nemoze za to ze otec odisiel alebo ma problemy-dieta potrebuje to co stale,
takze v prvom rade si zrataj,kolko ta maly mesacne stoji a rozdel si to fifty fifty na polovicu-aj ked ty si na materskej a za normalnych okolnosti by som povedala,
ze otec by mal prispiet väcsou sumou ako matka na materskej...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak napíšem vo Vašom prípade 100 euro, tak som skromná s tým, že beriete ohľad na otca dieťaťa .

Spočítajte si stravu dieťaťa,oblečenie,plienky,drogériu,výdavky na lieky,čajíky a iné potreby ....
Naposledy upravil Zita5 : 05.10.12 at 13:07
1 0
77Monica 77Monica

77Monica je offline (nepripojený) 77Monica

Juuj, keby som mu to takto navrhla, tak by ma poslal kade lahsie, uz mi aj vyhodil na oci, pretoze neviem co to su tu za urady, ze kam davam celu matersku (rodicosky prispevok) kedze to su peniaze maleho. A z toho mame vyzit vsetci traja. Neboli sme ani zobraty a trvaly pobyt mam stale u rodicov, tak z coho urady vyvodili takyto postoj k danej veci?!
Pritom mam tiez svoje vydaje kt. treba platit. Ale asi poniekt. chlapom to tazko vysvetlite, este vam povie, ze on kupil malemu plienky, ci sunar.. ale myslim, ze ja ked na to nemam, tak to by mala byt jeho povinnost, ale on je clovek kt. sa chce skor zbavit zodpovednosti a to ma pri takom chlapovi boli ,jeden cas mi povedal, ze aj 50€ na maleho je vela. Neviem ako si to predstavuje a sudom to riesit nechcem.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ked to nepojde inac,musis aj cez sud- a potom co si napisala,ako k tomu pristupuje,by som ho veru nelutovala!!!vsak v posteli-prepac,ste boli obaja.a snad ste maleho i obaja chceli-ci nie?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a súd rozhodne vo výške 30% ŽM, niečo cez 26 € mesačne....to je najnižšia vyživovacia povinnosť, platná od 01 07 2012......
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Osky nie svinstvo, ale slovenská realita, žiaľ.......
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Keď si pozriem na SK mzdy, tak sa nečudujem tomu minimálnemu výživnému.
aké má byť 500 eur ?? a väčšia polovica ZAMESTNANÝCH slovákov nemá v čistom ani tých 500 eur /nie priemer, ale medián/

- dvaja boli v posteli, preto 2-ja musia finančne prispievať /nie iba 1/.....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nandrolon Pozri príspevok
Keď si pozriem na SK mzdy, tak sa nečudujem tomu minimálnemu výživnému.
aké má byť 500 eur ?? a väčšia polovica ZAMESTNANÝCH slovákov nemá v čistom ani tých 500 eur /nie priemer, ale medián/

- dvaja boli v posteli, preto 2-ja musia finančne prispievať /nie iba 1/.....
super.....30% zo sumy ŽM? niečo cez 26€ mesačne? pre dieťa , ktoré sa narodilo, ale i re vysokoškoláka? mám blbý pocit, že vyhráva ten, kto takú sumu platí? alebo sa mýlim?????
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mila123:
A koľko má podľa teba platiť na "vysokoškoláka" otec, ktorý robí pri páse za minimálnu mzdu čo je okolo 350 eur? prosím odpovedz čím skôr, čakám.... a potom ešte poprosím rozpis potravín na mesiac až má daná osoba čo jesť....

PS: a prosím zariaď, aby štát na vysokoškoláka prispieval viac ako 20 eur, lebo máš pravdu, je to fakt málo !! /ak je to 22 tak sa ospravedlňujem/....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nandrolon Pozri príspevok
Mila123:
A koľko má podľa teba platiť na "vysokoškoláka" otec, ktorý robí pri páse za minimálnu mzdu čo je okolo 350 eur? prosím odpovedz čím skôr, čakám.... a potom ešte poprosím rozpis potravín na mesiac až má daná osoba čo jesť....
koľko ? podľa možností a schopností......ale 26€? trochu málo, nie?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja si myslím že aj tých 26 eur je MOC pri min. mzde.... Hádam si nemyslíš že s peniazmi sa dá ísť nekonečne do mínusu ?
A čo ten štát ? Zariadiš aby to bolo viac ako 22 eur ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ani 1 €na deň? si dobrý......nechcela by som si u Teba uplatňovať výživné.......lakomec si.....
0 0
77Monica 77Monica

77Monica je offline (nepripojený) 77Monica

Ked aj 26€ je vela, tak potom muzi asi neviete co je postarat sa. Chcela by som Vas vidiet na mieste inej zeny ako by ste to zvladali. Po jednom dni by ste to vzdali, len preto, ze ste slabosi. Cele Slovensko stoji na dve veci.. , nie pomahat, ale okradat.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja nehovorím že 26 eur je veľa, to je tak na 1-2 dni normálnej existencie....
Hovorím to ale v náväznosti že mzdy na SR sú tak nízke že predsa nemôžete chcieť aby bolo výživné 300 eur pri 350 eurovom plate, to čo vám šibe ??
Riešite tu výšku výživného, ale to že "určité skupiny" chcú zrušiť minimálnu mzdu, pretože chcú aby platy boli ešte nižšie, to vám nevadí.
Výška výživného sa musí odvíjať od platu. Ak niekto zarobí 3000 eur, nech platí 1000 eur, ale ak niekto zarobí preukázateľne, nemyslím živnostníkov a pod s nulovým prijímom, 350 eur, tak viac ako tých 30-50 platiť jednoducho nemôže.
Ja platiť žiadne výživné nebudem, mám harmonickú rodinu a nepotrebujem sa ani rozvádzať, ani "pichať pomimo"...

ps: a mám 21 mesačnú dcérku, tak veľmi dobre vieme čo to stojí.
Momentálnych 21 eur čo nám dáva štát na dcéru nám nevystačí ani na plienky, pretože na "bavlnené" už je veľká a jednorázoviek minie denne 7-9 /počítali sme to so ženou/, takže mesačne je to 240 plienok, predsa ju nenecháme mokrú cez noc, niekedy sa prebalí do hodiny aj 2-3 krát...
A teraz nech mi štát dáva, z čoho má jesť keď tých 22 eur je iba na plienky ?????????????????????????????????
Tých 190 eur predpokladám že je určených pre matku ako kompenzácia a zvýšené náklady, ak by to bolo pre malú tak zase sa pýtam z čoho má žiť manželka ?
Naposledy upravil Nandrolon : 09.10.12 at 05:42
0 0
sisamystic sisamystic

sisamystic je offline (nepripojený) sisamystic

Ahoj,ja mám tiež podobný problém len dcéra má 9r.Skús požiadať o 200eúr a snáď ti tých 150eúr odklepnú.Ja to idem tiež takto urobiť. A možno ti dajú aj tých 200.veď koľko dnes stoja len plienky a mlieko...a časom bude bábo potrebovať stále viac.a zariad sa aj podľa toho či bývalí malému niečo kúpi,napr.tie plienky atď.mojej malej nekúpi nič ani na narodeniny preto to dám na tých 200eúr.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

1. Zmeňte uhol pohľadu a zamyslite sa, koľko by ste bola ochotná - schopná platiť vy.
2. Ak on ponúkne 30 Eur (teda minimum), navrhnite mu, že 30 budete platiť vy a o dieťa nech sa stará on. (veľmi rýchlo vytriezvie...)
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

sisamystic Pozri príspevok
Ahoj,ja mám tiež podobný problém len dcéra má 9r.Skús požiadať o 200eúr a snáď ti tých 150eúr odklepnú.Ja to idem tiež takto urobiť. A možno ti dajú aj tých 200.veď koľko dnes stoja len plienky a mlieko...a časom bude bábo potrebovať stále viac.a zariad sa aj podľa toho či bývalí malému niečo kúpi,napr.tie plienky atď.mojej malej nekúpi nič ani na narodeniny preto to dám na tých 200eúr.
prečo nie 500? je to pekná okrúhla suma


bodliak Pozri príspevok
1. Zmeňte uhol pohľadu a zamyslite sa, koľko by ste bola ochotná - schopná platiť vy.
2. Ak on ponúkne 30 Eur (teda minimum), navrhnite mu, že 30 budete platiť vy a o dieťa nech sa stará on. (veľmi rýchlo vytriezvie...)
...no teraz si sa riadne sekol!
0 0
77Monica 77Monica

77Monica je offline (nepripojený) 77Monica

Ked sme este zili spolu, snazili sme si pomahat navzajom, len ako stratil pracu, a ja som uz nemala peniaze na zvys, cize plienky, ci sunar, kupil plienky on, ale v zapäti mi to vyhodil na oci, ze on malemu kupil plienky, sunar.. no nevidi to, ze ja som pri nom 24h, obraciam sa ako viem, akeby ozaj tak chcel, tak tu pracu si najde, teraz sa nemoze vyhovarat, ze vstava do roboty, no ani k tomu malemu nebol ochotny vstat. Ved normalny muz, sa zaujima o svoje dieta aj ked sa naskytla situacia odlucenia, ani nebol zvedavy na to ako sa maly ma, ci mu nic nechyba a pod. Potom co je to za otca?
A na socialke vam povedia, ze zo sumy 190€ mame vyzit vsetci traja? Nech si to vyskusaju tie pipky co tam sedia na stolickach.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

sisamystic Pozri príspevok
Ahoj,ja mám tiež podobný problém len dcéra má 9r.Skús požiadať o 200eúr a snáď ti tých 150eúr odklepnú.Ja to idem tiež takto urobiť. A možno ti dajú aj tých 200.veď koľko dnes stoja len plienky a mlieko...a časom bude bábo potrebovať stále viac.a zariad sa aj podľa toho či bývalí malému niečo kúpi,napr.tie plienky atď.mojej malej nekúpi nič ani na narodeniny preto to dám na tých 200eúr.
150??
a možno jej odklepnú aj 300?? nie ? ked jasne píše, že je nezamestnaný.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať