Zavrieť

Porady

ISIFA-oznamenie o neopravnenom pouziti fotografii

Ahojte,
obdrzali sme oznamenie o neopravnenom pouziti fotografii od spolocnosti Logicall, ktora zastupuje spolocnost Isifa Image Service.
My sme ako spolocnost si dali robit stranku niekedy v juni, ale vsetky fotografie, ktore tam boli pouzite, sme vyslovene vyberali ako free z wallpapperu a nie od nich.
a teraz nam prisla nahrada skody za jednu fotografiu - vraj, ktora je ich a mame zaplatit 763 Eur.
pozerala som si nieco podobne na internete a tato spolocnost je dost znama, ze podobnym sposobom vymaha od ludi peniaze.
Date mi prosim vediet ludia, ktori ste sa s tym stretli, ako ste to riesili.
zvazujeme podat trestne oznamenie za neopravnene obvinenie.

Budem rada, za akukolved radu a pomoc

diky
m
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    porusenie autorskeho zakona je trestne, to je fakt... skusste poziadat spolocnost aby Vam ukazala licencie ze prave ona tieto licencie k pouzitym obrazkom ma... a ak ma samotneho vyplatenia sa mozu domahat az po urcitych krokoch, napr. jednym z nich je navrh na vydanie platobneho rozkazu voci ktoremu mate pravo do 15 dni podat odpor na prislusny sud, na ktory zalobca podal navrh na vydanie predmetneho rozkazu. Zo slovenska doteraz tato spolocnost nebola uspesna v sudnych sporoch a to iste ani v rozhodnutiach ceskych sudov tato spolocnost moc uspesna nebola

    shamot je offline (nepripojený) shamot

    shamot
    ahojte,

    ked to tu tak citam, napada ma jedna vec na kt sa musim opytat, mam v plane urobit si eshop - bazar s pouzitymi cdckami... ked to cd naskenujem zpredu a zo zadu a ku tomu rovnako aj obal a dam to na ten moj eshop, porusim tym nejake autorske prava??? kedze ten obrazok ma sluzit na informaciu pre kupujuceho v akom stave sa to cd kt ponukam nachadza... dakujem za odpovede. CD su samozrejme originaly, nie napalene...

    ISIFA-oznamenie o neopravnenom pouziti fotografii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.