Zavrieť

Porady

manipulácia s plynomerom - čierny odber plynu

Dobrý deň,
prosím o informácie, rady, skúsenosti ohľadom obvinenia z podozrenia na manipuláciu s plynomerom. Našla som tu staršie príspevky, z ktorých však nie je zrejmé, ako títo ľudia dopadli.

Je to stará známa pesnička - , prišiel pán, že má podozrenie na poškodenie, plynomer zbalil do krabice. SAmozrejme ma informoval, že jeho podozrenie nemusí nič znamenať SPP mi vyčíslilo škodu na 4.200 Eur, poslali znalecký posudok, vyčíslenie škody.... plynomer je umiestnený v bytovke, v spoločných priestoroch bytovky - v pivnici. Samozrejme sme s ním nič nerobili.

Sme minimálne doma, máme nový kondenzačný kotol, solárny systém na ohrev vody, posledné dve obdobia máme stále nižšiu spotrebu plynu.... od výmeny plynomera, sme za mesiac minuli 3 m3 plynu.

Faktúru sme vrátili, momentálne sme predvolaní na políciu, svedčiť ako svedkovia

Prosím o vaše skúsenosti... ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    tatanka111
    Re: manipulácia s plynomerom - čierny odber plynu
    Pôvodca textu príspevku: vebyna

    Dobrý deň,
    prosím o informácie, rady, skúsenosti ohľadom obvinenia z podozrenia na manipuláciu s plynomerom. Našla som tu staršie príspevky, z ktorých však nie je zrejmé, ako títo ľudia dopadli.

    Je to stará známa pesnička - , prišiel pán, že má podozrenie na poškodenie, plynomer zbalil do krabice. SAmozrejme ma informoval, že jeho podozrenie nemusí nič znamenať SPP mi vyčíslilo škodu na 4.200 Eur, poslali znalecký posudok, vyčíslenie škody.... plynomer je umiestnený v bytovke, v spoločných priestoroch bytovky - v pivnici. Samozrejme sme s ním nič nerobili.

    Sme minimálne doma
    , máme nový kondenzačný kotol, solárny systém na ohrev vody, posledné dve obdobia máme stále nižšiu spotrebu plynu.... od výmeny plynomera, sme za mesiac minuli 3 m3 plynu.

    Faktúru sme vrátili, momentálne sme predvolaní na políciu, svedčiť ako svedkovia

    Prosím o vaše skúsenosti... ďakujem.





    Pozri sa doma do zrkadla

    a zároveň sa pozri :
    čím ste kúrili posledné povedzme 4 roky
    aká bola spotreba za tie 4 roky
    aké následne boli fa za tie 4 roky


    Ak tam nájdeš skok = niečo sa muselo stať.
    Mohlo byť "vis major" - treba to vysvetliť.
    a pátrať po správe o kontrole plynomeru !!!!!!!!!!

    Prečítaj poriadne a uvažuj!
    Ak miesto plynu na ohrev vody používali solárny ohrev - samo, že spotreba plynu klesla. A práve toto nedá SPP spať - ihneď "im je jasné, že je čierny odber" - oni totiž vôbec neuvažujú aj o inej alternatíve ohrevu, len o tej "svojej".7

    A k plynomeru: mali sa poistiť - vyhotoviť detailné foto plynomeru, počítadiel, plomby, číslo plynomeru a potom konfrontovať - istotne by sa niečo našlo aj na SPP!

    vebyna je offline (nepripojený) vebyna

    vebyna
    Spotrebu máme posledné 3 roky stále nižšiu - zateplený balkón, spomínaná výmena kotla, solárny systém, sme minimálne doma, často ostávame spať v mieste pracoviska. Plynomer odfotený, odpísaný, plomba skontrolovaná. Keďže sme doma minimálne, nie je možné plombu kontrolovať denne. A úprimne, koho by napadlo si priebežne fotiť plombu? Mňa už teraz hej len potrebujeme riešiť vzniknutú situáciu.

    Na čo by som manipulovala s plynomerom a zároveň investovala do výmeny kotla, solárneho systému?

    Majú to veľmi dobre premyslené. Podľa zákona oni nemusia dokazovať, kto ako porušil plynomer, nemusia preukazovať od kedy je porušený plynomer, ani ich nezaujíma, že je nižšia spotreba. Podľa zákona ich zaujíma len to, že bol odoberaný plyn cez meradlo, kde je poškodená plomba.

    manipulácia s plynomerom - čierny odber plynu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.