Zavrieť

Porady

Prepojenie NTB s PC cez krizovy sietovy všetko som spravil ako sa ma ale stale nič

Zdravím, potreboval by som preniesť 16GB+ subor z mojho umieracieho PC do NTB. Bol som v jednom obchode kde mi zamestanec povedal ze potrebujem Sietovy kabel. Kupil som krizovy ako treba, hladal som navody na internete a skoncil pri typkovi ktory mi vsekto povedal ale... Kable su zapojene, siet vytvorena, IP na oboch ina maska rovnaka, v jednej skupine su PC, na PC mi ukazuje pripojenie k NTB 1GB/s tak som si povedal hura konečne ,btw. na NTB mam Win 7 OS a na pc Win XP 2002 OS, tak som dal Win+e a napisal tam IP pocitaca (z ntb) a ntb zacal pripajat ale vyhodilo mi problem, ze nefunguje komunikacia medzi ntb a PC neda sa proste pripojiť, ping na PC zapnuty. Tak ja to nechapem na PC MI UKAZUJE PRIPOJENIE ale z NTB sa nan neda napojit a ked chcem z PC na NTB tak detto, do spustit dam IP NTB a nic... co som spravil zle? Je to tym že na ntb je 7čka a na pc len xp?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    Podla mna uplne zbytocne riesenie prenasat subory cez sietovy kabel. Ak sa ti to aj podari spojazdnit ta rychlost bude uboha a mozes pri compoch stravit hodiny. Vid tu: http://pc-networks.info/sk/kabelaz-pocitacovych-sieti/, preto omnoho spolahlivejsi a rychlejsi sposob ako udaje preniest by som pouzil jednoducho USB kluc (pokial nemas 16 GB kluc tak to sprav na viackrat), resp. externy HD alebo napalil dane subory na DVD (podla toho co pises je ich len 16 GB) a za par minut to mas hotove ako sa mordovat so sietovym kablom a prepajanim booku s pc. Ja som svojho casu ked som kupil novy comp prenasal udaje zo stareho compu cca 80 GB a za 2 hodiny som to mal vsetko v novom PC. Udaje som len skopiroval na externy HD a potom nakopiroval z HD do noveho compu. 16GB je malo takze to spravis za par minut.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Súhlas s Niran s dodatkom, že sieťová komunikácia medzi WXP a W7 je dosť problematická a funguje podľa nálady. WXP ešte nemajú priamo zabudovanú podporu siete.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ked je siet spojazdnena tak je kopirovanie velmi pohodlne, ziadne sachovanie s USB ja mam prepojene vsetky pc cez 1Gb, rychlost cca 50 MB/s

    na zdielanie medzi xp a 7 vecsinou funguje trik mat na oboch pc rovnaky ucet a ucet zaheslovany, ak su ucty bez hesla tak sa to vecsinou odmieta spojit

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    mecky Pozri príspevok
    ked je siet spojazdnena tak je kopirovanie velmi pohodlne, ziadne sachovanie s USB ja mam prepojene vsetky pc cez 1Gb, rychlost cca 50 MB/s
    Jednoznacne suhlasim, siet je pohodlnejsia ako usb. Navyse mozes velmi jednoducho pouzit Microsoft nastroj "Windows Jednoducha migracia" (vo Win7 je sucastou systemu, pre XP treba stiahnut zdarma - tento nastroj sice podporuje aj usb, ale siet je pohodlie . Najlepsie je vytvorit rovnake konta (rovnake meno) na obidvoch PC, spistit na starom XP, potom za Win7, vybrat co chcete presunut do noveho PC, zadat kod a kopiruje to samo. A nielen subory, ale aj nastavenie programov (staci potom ze ich na Win7 doinstalujes a mas to nastavene ako na starom XP). Navyse to asi aj komprimuje, lebo ten prenos sa mi zda rychlejsi ako ked sa to kopiruje rucne.

    Otazne je, preco ti nejde siet. Mas IP adresy z rovnakeho rozsahu na obidvoch PC?
    Napr. na XP: IP - 192.168.1.2, maska - 255.255.255.0, brana - 192.168.1.1
    na Win7: IP - 192.168.1.3, maska a brana rovnake ako pri XP
    Moze byt ze mas nastavene automaticke zistenie IP, ale ak nemas nejaky router co ti ju prideli (kedze mas len prepojene 2 pc), tak ti to nepojde. Takze treba nastavit IP rucne, napr. ako som uviedol (branu ani nemusis).
    Tiez je faj, ak su obidva PC v rovnakej pracovnej skupine, ale musi byt rozdielny nazov pc.

    Wajs je offline (nepripojený) Wajs

    Wajs
    IP mam rovnaku aj masku branu som nenastavoval, aj pc aj ntb su v rovnakej pracovnej skupine a cital som ze musim mat aj rovnaky nazov. Ako ked pripajam kabel musim odpojit sietovy kabel z routra a tam pychnem ten z ntb. Na PC mi vyskoči že pripojene 1GB/s ale ked do ntb v tento pocitac napisem IP PC tak mi to hodi chybu, dam diagnostikovať a tam napiše že PC odmieta komunikovať s Ntb.
    Ak spravne chapem staci na NTB aj na PC urobit rovnake konto s rovnakym heslom a mat rozdielne mena ntb aj PC? A uz ked sme pri tom ked sa to spoji, ten 16.5gb subor uz som nastavil ze je pripraveny na zdielanie (je pod nim taka ruka) tak ako na NTB si otvorim tu obrazovku a prenesiem?
    Spominali ste tie DVDčka, prave tak som to chcel najprv ale ked zkompirujem ten subor do .rar a chcem to hodiť na DVD tak mi to nejde, nechce mi dovoliť to tam hodiť prečo? Ako na to?

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    Wajs Pozri príspevok
    ten 16.5gb subor uz som nastavil ze je pripraveny na zdielanie (je pod nim taka ruka) tak ako na NTB si otvorim tu obrazovku a prenesiem?
    Spominali ste tie DVDčka, prave tak som to chcel najprv ale ked zkompirujem ten subor do .rar a chcem to hodiť na DVD tak mi to nejde, nechce mi dovoliť to tam hodiť prečo? Ako na to?
    Ak som spravne porozumel mas 1 subor o velkosti 16,5 GB? No taky velky subor na DVD ani nedas. Pri komprimacii si si mal nastavit velkosti komprimovanych suborov napr. na 1 GB, spravilo by ti cca 17 rar suborov ktore by si potom mohol jednotlivo povedzme po 4 rar napalit (co je 4ks DVD, na 4 DVD by si dal 5 rar suborov). Ak ti ide naozaj len o prenesenie suborov z compu do booku a sietovanie dvoch pocitacov nechces vyuzivat aj na nieco ine v buducnosti, tak by som to uz neriesil ale spravil to tak ako som ti opisal v mojom prispevku.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    pracovna skupina musi byt rovnaka, nazvy pocitacov v sieti rozdielne. v XP potom: tento pocitac -- mista v siti -- nastavit sit pro domacnost nebo malou kancelar. tym sa preklikat, oznacit "zapnut zdilanie suborov a tlaciarni", asi to bude chciet aj restartovat PC, ale funguje to aj bez restartu hned. potom by si mal v "mista v siti" vidiet druhy PC (defaultne je tam nazov toho PC+SdileneDokumenty), mal by si tam vidiet aj priecinky ktore si nastavil pre zdielanie. na druhom PC to nastavit podobne.

    Edit: ako uz bolo spomenute: IP musia byt rozdielne, maska podsiete rovnaka. priklad:
    1. PC: IP 192.168.1.1 maska podsiete 255.255.255.0
    2. PC: IP 192.168.1.2 maska podsiete 255.255.255.0
    (v IP nepouzivat 0, blbne to)
    Naposledy upravil PotPalo : 08.10.12 at 22:39

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    sthruska Pozri príspevok
    . . . WXP ešte nemajú priamo zabudovanú podporu siete.
    co tym myslis, nechapem, vysvetli. taketo zdielanie suborov funguje uz od windows 98, tam sa dokonca dalo pre jednotlive priecinky v zdielani nastavit aj heslo, jedno pre plny pristup a druhe heslo len pre citanie, pripadne bez hesla. bolo to uzitocne, kto vedel heslo mohol menit subory, kto nie, mohol ich len citat.

    Lukkass je offline (nepripojený) Lukkass

    Lukkass
    Je tu nejaky chaos

    Na ktorom pocitaci mas tie data? Najlepsie bude podla mna nastavit veci nasledujuco.

    PC s Win XP - IP : 192.168.1.1 Maska 255.255.255.0
    PC s Win 7 - IP : 192.168.1.2 Maska 255.255.255.0

    Na Win XP dame zdielat nejaky priecinok

    Na Win 7 si otvorime "Tento Pocitac" Zadame do stanoveho riadku \\192.168.1.1\
    A malo by to ist.

    Pokial to nepojde treba overit ping Win+R napise sa CMD a tam ping 192.168.1.X (zalezi z ktoreho PC)

    Pokial su to novsie PC netreba ani krizeny kabel, staci klasicky. A pokial to uz vobec nepojde tak asi bude zly kabel

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Windows ako také sú Desktopový OS. Práca so sieťou sa dorábala postupne na základe tlaku okolia. Plná podpora siete sa do jadra OS zabudoval pomerne neskoro. Neviem kedy presne. V XP to určite nebolo a preto tam sú pri sieti dosť problémy.

    Linux a jemu podobní mali opačný problém. Sú to serverové OS a práca na Desktope sa musela doplniť.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Aha, hned som mudrejsi.

    Este ma napadlo, ze ked sa to dobre nenastavi, tak to firewall moze blokovat. Pozriet do nastaveni firewallu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.