Zavrieť

Porady

Výška materskej

A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

Dobrý deň, chcem sa spytať, z čoho sa mi vypočita materská a koľko budem mať keď som študentka a hnet po škole planujeme dieťa. Takže nemam žiadny prijem ak sa nepočitaju brigady. Ďakujem za odpoved.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pre vznik nároku na materské potrebuješ 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Do konca roka 2012 sa odvody do SP zo žiadnej dohody neplatia, takže túto podmienku nesplňaš ... Vznikol by ti nárok len na rodičovský príspevok.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

A&J Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spytať, z čoho sa mi vypočita materská a koľko budem mať keď som študentka a hnet po škole planujeme dieťa. Takže nemam žiadny prijem ak sa nepočitaju brigady. Ďakujem za odpoved.
v takomto prípade žiadna materské nebude.
Materské je dávkou nemocenského poistenia (v SP) - a treba mať minimálne 270 dní tohto poistenia za posledné dva roky.
ak chceš materské - použi vyhľadávač, tém o tomto je tu veľa. aj o RP, a príspevkoch ...
Ak nie je nárok na materské - mamička môže dostať štátnu dávku RP - od narodenia dieťaťa.
1 0
A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

Vdaka... a ten rodicovky prispevok je asi kolko? A zmenilo by sa niečo keby som vydata? Ci na tom nezaleži??
0 0
A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

Ja koncim skolu za dva roky, takze keby si zacnem platit to poistenie tak potom mam narok na matersku, vsak
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A&J Pozri príspevok
Ja koncim skolu za dva roky, takze keby si zacnem platit to poistenie tak potom mam narok na matersku, vsak
A odkiaľ chceš zobrať minimálne 119,47 eur mesačne? Čo je minimálna výška čo treba platiť.
0 0
A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

To som nevedela ze je to az tolko... takze asi nic a prosim vas kolko je ten rodicovsky prispevok?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A&J Pozri príspevok
To som nevedela ze je to az tolko... takze asi nic a prosim vas kolko je ten rodicovsky prispevok?
194,70 eur. Každým rokom sa to mení. Takže to bude neaktuálne číslo o dva roky.
1 0
A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

"Super"... tak to asi pockame s tym mimcom... a zmenilo by sa nieco keby som vydata? Ci na tom nezalezi??
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Xanti Pozri príspevok
A odkiaľ chceš zobrať minimálne 119,47 eur mesačne? Čo je minimálna výška čo treba platiť.
Gabi, ja ju chválim, že vôbec sa dopredu o toto zaujíma - a možno rodičia pomôžu.

pre zadávateľku - tá doba trvania poistenia nemusí byť nepretržitá - takže sa ti môžu započítať aj krátkodobé zamestnania. Alebo aj krátkodobé dobrovoľné poistenie (ale ako xanti píše - treba na to mať).
Keďže máš čas - popozeraj si tie témy dobre je mať aspoň nejakú 2-3 mesačnú dobu poistenia - keby náhodou

základ ti priložím http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2012-a.html#48
Naposledy upravil Katy a R : 07.10.12 at 18:17
0 0
A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

A tak ja by som si platila to poistenie keby to neni tak vela, kedze popri skole si privyrabam...a tak v podstate som zamestnana ako brigadnik, len neviem ci sa to pocita....a tak musim sa o tom zaujmat kedze v uz za rok by sa zacalo pracovat na mimci :P chcela by som hnet po skole ale ked je to taka bieda s tymi peniazkami tak asi pockame :/
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katy,
ono je pekné sa o to zaujímať. Ale nebolo by lepšie zaujímať sa v prvom rade o školu, zadávateľka píše že končí o dva roky. Nepíše či končí strednú alebo výšku. Ale tipujem strednú. Čo ak sa o pol roka rozhodne ísť na výšku, alebo s terajším priateľom sa rozíde. Proste je to ešte dlhá doba, a zmeniť sa môže všetko .. nielen zákony.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A&J Pozri príspevok
A tak ja by som si platila to poistenie keby to neni tak vela, kedze popri skole si privyrabam...a tak v podstate som zamestnana ako brigadnik, len neviem ci sa to pocita....a tak musim sa o tom zaujmat kedze v uz za rok by sa zacalo pracovat na mimci :P chcela by som hnet po skole ale ked je to taka bieda s tymi peniazkami tak asi pockame :/
Nie brigády sa nepočítajú, musí byť pracovný pomer.
A od nového roka sa nejaké brigády počítať budú, ale zase nie všetky.
0 0
A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

Ze strednu myslis ze keby za dva roky koncim skolu tak sa zaujmam o taketo veci samozrejme ze vysoku koncim za dva roky a kedze s priatelom planujeme babo tak to nebude len taky ulet
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A&J Pozri príspevok
Ze strednu myslis ze keby za dva roky koncim skolu tak sa zaujmam o taketo veci samozrejme ze vysoku koncim za dva roky a kedze s priatelom planujeme babo tak to nebude len taky ulet
Nemáme veštecké gule ... tvoj vek sa nedal odhadnúť.
A čo takto skúsiť prácu a potom dieťa. A od výšky mzdy sa bude odvíjať aj materská.
0 0
A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

Pri takom smiesnom prispevku, co nestaci ani na poplatky, budem musiet ist do prace. Chcela som mat najskor dieta a potom pracu. Lebo v mojom odbore skor zoberu zenu ktora uz ma rodinu ako zenu ktora len planuje mat dieta...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No moja spolužiačka na výške porodila vychovala dve deti, ked končila VŠ tak deti mali 3 a 5 rokov takže šla rovno do roboty. A ten príspevok bol ešte smiešnejší ako je teraz.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

A&J Pozri príspevok
Pri takom smiesnom prispevku, co nestaci ani na poplatky, budem musiet ist do prace. Chcela som mat najskor dieta a potom pracu. Lebo v mojom odbore skor zoberu zenu ktora uz ma rodinu ako zenu ktora len planuje mat dieta...
všetko sa dá - návodov na porade nájdeš habadej ... (samozrejme, ak sa ti chce)
0 0
A&J A&J

A&J je offline (nepripojený) A&J

Potom musela mat bohateho muza netvrdim ze ja nemam ale tak v dnesnej dobe 194 € je v podstate nic...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ináč, materská je vyplácaná cca 34 týždňov, jej výška je 65% z vymeriavacieho základu. Tj. maximum cca 750 eur mesačne. Po materskej teda po 34 týždňoch nastupuje rodičovský príspevok vo výške 194,70 eur.

Takže ono potom ostane naozaj len smiešny príspevok, či chceš alebo nechceš. A deti sa rodia, a ženy teda rodiny žijú aj z toho smiešneho príspevku, ak ten druhý partner zarába.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

A&J Pozri príspevok
Ze strednu myslis ze keby za dva roky koncim skolu tak sa zaujmam o taketo veci samozrejme ze vysoku koncim za dva roky a kedze s priatelom planujeme babo tak to nebude len taky ulet
do hája, že vysokú.....robíš gramatické chyby.......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať