Zavrieť

Porady

autoservis

Ahojte. Chcel by som Vás požiadať o informáciu alebo vedomosť. V blízkosti môjho zastavaného pozemku vyrástol v priebehu pár týždňov zo starej drevenej stodoly - autoservis. Nemusím poznamenávať že samozrejme bez súhlasu majiteľov susedných pozemkov. Nemusím opisovať zvuky vysoko otáčkových leštičiek, brúsiek, uťahovačiek, kompresorov a rôznych iných zariadení, ktoré trvajú denne niekoľko hodín. Pokiaľ mám vedomosť povolenie od st. úradu bolo vydané na jednoduchú stavbu garáže-nie na výstavbu komplexu garáži, využívajúc ich k podnikaniu. V prípade ,,dodatočného vybavenia si stav. povolenia" - veď žijeme na Slovensku, zaujímali by ma min. požiadavky na výstavbu takéhoto zariadenia. Tzn. hlučnosť, likvidácia nebezpeč. odpadov, vetrania......
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    stavebný úrad, daňový úrad, úrad životného prostredia, hasiči, úrad verejného zdravia apod. všade pošli sťažnosť. Oni to musia preveriť a dotyčný sa bude ináč obracať.
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Začal by som od išpekcie práce, kontaktujte príslušný inšpektorát práce a požiadajte ich o kontrolu, či je práca v autoservise vykonávaná legálne. Druhý krok príslušný živnostenský úrad, požiadajte ich o kontroluči je tam legálna prevádzka.

    alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

    alchstuip
    Prvy krok - ist za majitelom a skusit sa rozumne dohodnut. Napriklad na zlave na starostlivost o vase auto.... Servis v susedstve sa obcas moze hodit

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    neviem či by som sa spoliehal na to, že takýto servis sa bude hodiť. Predsa už len z postupu ako tam vyrástol ťažko predpokladať, že ide o seriózneho podnikateľa, ktorému by som bez váhania zveril svoje auto. Tak či onak po čase si to kompletne zlegalizuje aj napriek Vaším sťažnostiam a potom sa už len bude smiať na tom ako Vám to prekáža.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    alchstuip Pozri príspevok
    Prvy krok - ist za majitelom a skusit sa rozumne dohodnut. Napriklad na zlave na starostlivost o vase auto.... Servis v susedstve sa obcas moze hodit
    Servis v susedstve sa môže hodiť raz za čas .....ten hluk ale nie iba občas - ten sa nehodí ...
    oondrejj Pozri príspevok
    neviem či by som sa spoliehal na to, že takýto servis sa bude hodiť. Predsa už len z postupu ako tam vyrástol ťažko predpokladať, že ide o seriózneho podnikateľa, ktorému by som bez váhania zveril svoje auto. Tak či onak po čase si to kompletne zlegalizuje aj napriek Vaším sťažnostiam a potom sa už len bude smiať na tom ako Vám to prekáža.
    Nedá sa predsa tvrdiť , že jeho postup pri " založení " servisu má vplyv na jeho odbornosť ...
    Jeden ide do seriózneho značkového servisu a auto mu tam ešte dodrbú ...

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    ano to je síce pravda jeho postup pri vybavovaní nemusí mať nič spoločné s jeho odbornosťou ale dosť to napovie o jeho seioznosti a prístupu k ľuďom čo je podľa mňa dôležitý faktor pri výbere toho správneho servisu. Ja osobne by som som šiel radšej tam zaviesť auto, kde viem že so mnou budu jednať primerane ako s človekom a že je to pán, ktorý hovorí seriózne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.