Zavrieť

Porady

ako účtovať obchodné stretnutie

čaute, rada by som sa spytala ako účtujete obchodné stretnutie vo firme,kolega mi predložil bločky on platil napr. 65 a 5 nechal ako sprepitne.
odratava sa DPH /predpokladam že nie/,
ako to účtujete?
ďakujem
Naposledy upravil Dav : 09.10.12 at 08:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    je to nedaňový náklad, celé účtovať na 513 aj s DPH /samozrejme iba to čo je na doklade, bez sprepitného/, nárok na odpočet DPH nie je
    Naposledy upravil babi2 : 09.10.12 at 08:44 Dôvod: spresnenie

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    takze aj s prepitnym celu sumu 70? /ako to je osetrene staci ze to podpise kolega ze zaplatil/?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    mas na blocku tych 5e? nemas... tak preco chces uctovat 70? to by sme mohli ku kazdemu blocku lubovolne priratavat (vsak ja som im zaplatil viac...) ...

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    fuha to takto prisne, no ja viem takze to mam sefovi vysvetlit, ze bez toho sprepitneho, úha...
    este jedna vec prosim a
    a/ parkovne ako uctovat a odratavat DPH? dik

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Andrea.S. Pozri príspevok
    fuha to takto prisne, no ja viem takze to mam sefovi vysvetlit, ze bez toho sprepitneho, úha...
    este jedna vec prosim a
    a/ parkovne ako uctovat a odratavat DPH? dik
    A čo tak zveriť účtovníctvo niekomu znalému zákony ? Nechcem byť krutá, ale ....prišlo mi divné ako sa čudujete ..

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a ty mas na starostli aj samotne preplacanie z pokladne? Ak ano, tak si uvedomujes, ze podla preplateneho dokladu mas v nej momentalne manko 5e? A komu bude zosobnene si tiez uvedomujes?

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    sorry, jasne len ze skoda, ze aj to nie je nejako osetrene, ved to je teda jedno.... na co je blocik preplatim
    prosim ak teda ste znala poradite mi to parkovne? dikes /518? da sa odratat DPH alebo treba preukazovat/

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ako mne je to jedno, ja to zosobnene mat nebudem... len si treba uvedomit, ze uctovnictvo nemoze robit kazdy... a uz vobec to nie je jednoduche...

    k tomu, aby sme uplatnili dph je treba viac informacii... aj to hovori o urovni znalosti... takze ako prve... je firma platitel dph? po druhe... mate automobil v majetku? ... je prihlasene na DU? ... na blocku je vobec DPH? lebo inak mi nedava zmysel podotazka "da sa odratat dph alebo treba preukazovat" (co preukazovat? kto? komu? ... )

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    ok, zase si nemyslim, ze som az tak mimo, aby som nevedela ci je fy platitel dph, ci mame auto v majetku a samozrejme ci platime dan z motorovych vozidiel. Takze ak ano potom to kam uctujem? V podstate fakt dik za radu, ale asi 4 odkazy su tu na znalost uctovnictva, ale ani jeden fakticky k zodpovedaniu otazky. neviem, myslim aby niekto posudzoval znalost uctovnictva, to by musel byt fakt kvalitny auditor, co nepredpokladam ze si, kedze sa saoberas znalostou a neodpovedas na konkretnu otazku. prajem pekny den a budem rada, ak mi niekto odpovie kam sa uctuje parkovne /je na blocku aj DPH/ a cisto teoreticky, ak auto nie je v majetku firmy? predpokladam ze sa to da hodit na nedanove.... dakujem

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    andreaS Pozri príspevok
    mas na blocku tych 5e? nemas... tak preco chces uctovat 70? to by sme mohli ku kazdemu blocku lubovolne priratavat (vsak ja som im zaplatil viac...) ...
    pozeram na nick a cudovala som sa ze sa to pytas Andrejka, potom citam dalej a az po tvojej odpovedi som prisla na to, ze mate podobne nicky .
    Dav ja tak isto )

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Andrea.S. Pozri príspevok
    ok, zase si nemyslim, ze som az tak mimo, aby som nevedela ci je fy platitel dph, ci mame auto v majetku a samozrejme ci platime dan z motorovych vozidiel. Takze ak ano potom to kam uctujem? V podstate fakt dik za radu, ale asi 4 odkazy su tu na znalost uctovnictva, ale ani jeden fakticky k zodpovedaniu otazky. neviem, myslim aby niekto posudzoval znalost uctovnictva, to by musel byt fakt kvalitny auditor, co nepredpokladam ze si, kedze sa saoberas znalostou a neodpovedas na konkretnu otazku. prajem pekny den a budem rada, ak mi niekto odpovie kam sa uctuje parkovne /je na blocku aj DPH/ a cisto teoreticky, ak auto nie je v majetku firmy? predpokladam ze sa to da hodit na nedanove.... dakujem
    Andreajka.S. nemusite sa hned urazat. Vami zadana otazka by nemala byt pre niekoho kto ma v profile uctovnik (asi by nebolo zle si zmenit profil)taky problem, ale moze sa stat, ze si nie ste ista. ( Ja sa tiez niekedy chytam za hlavu nad cim vaham a co este neviem). Odpovedali Vam jasne a vy ste sa zacali pytat a cudovat ako moj syn, ktory ma uctovnictvo v druhom rocniku OA. Neviem akoby ste si chceli predstavit, ze bude mat firma osetrene to sprepitne, ked sa nenachadza na bloku? A za to parkovne (co je sluzba)? No ak ma firma auto v majetku tak to zauctujete na 518,343/211. Ak by auto v majetku firma nemala, tak si zamestnanec, konatel vypise cestak a zahrnie ho tam, ak ta jazda bola sluzobna.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Andrea.S. Pozri príspevok
    ok, zase si nemyslim, ze som az tak mimo, aby som nevedela ci je fy platitel dph, ci mame auto v majetku a samozrejme ci platime dan z motorovych vozidiel. Takze ak ano potom to kam uctujem? V podstate fakt dik za radu, ale asi 4 odkazy su tu na znalost uctovnictva, ale ani jeden fakticky k zodpovedaniu otazky. neviem, myslim aby niekto posudzoval znalost uctovnictva, to by musel byt fakt kvalitny auditor, co nepredpokladam ze si, kedze sa saoberas znalostou a neodpovedas na konkretnu otazku. prajem pekny den a budem rada, ak mi niekto odpovie kam sa uctuje parkovne /je na blocku aj DPH/ a cisto teoreticky, ak auto nie je v majetku firmy? predpokladam ze sa to da hodit na nedanove.... dakujem
    Lenže my to nevieme a to nám sťažuje odpoveď. Podľa postupov účtovania je parkovné 518,celé účtovanie cez pokladňu 518, 343/ 211. Ak je podľa vlastníckych alebo užívacích práv k motor.vozidlu a splneniu oznamovacej povinnosti k dani z MV nárok na to, aby to bol daňový náklad.

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    jasne dik moc za odpoved uz som si to aj nasla na internete. Len ma potom vcelku mrzi, ved pokial viem som na stranke porada tak je asi normalne klast otazky, v ktorych som si neni ista, ale dik este jedna otazocka uz len teoreticka, keby auto nebolo v majetku dat to na 518.nedanove je nezmysel, ak by sa to samozrejme netykalo ziadnej sluzobnej cesty?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Andrea.S. Pozri príspevok
    jasne dik moc za odpoved uz som si to aj nasla na internete. Len ma potom vcelku mrzi, ved pokial viem som na stranke porada tak je asi normalne klast otazky, v ktorych som si neni ista, ale dik este jedna otazocka uz len teoreticka, keby auto nebolo v majetku dat to na 518.nedanove je nezmysel, ak by sa to samozrejme netykalo ziadnej sluzobnej cesty?
    Aj obed s obch. partnerom je služobná cesta.

    Poznámka pod čiarou: náš konateľ väčšinou platí takéto obedy platobnou kartou. Na bloku je síce iba obed, ale na doklade o platbe kartou je zahrnuté aj sprepitné. Vtedy to sprepitné tiež dávam na 513.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.