Zavrieť

Porady

Exekucia-existuje povinnost upovedomenia o zacati exekucie?

Rada by som sa opytala ci je mozne aby mi exekutor zablokoval bankove ucty/karty aj bez predosleho upozornenia? Ide o klasicku pokutu z Dopravneho podniku. "Nacierno" som pritom cestovala cca. pred 7-8 rokmi, odvtedy MHD ani nepouzivam, takze ta pokuta musi byt pekne stara. Zrejme som pred x rokmi dostala nejaku upomienku z Dopravneho podniku, ale ignorovala ju (mladost,pochabost), ale teraz mi jednoducho exekutor zablokoval ucty bez toho aby som bola vobec vyzvana na zaplatenie pokuty. Sama som nechapala co sa deje ked som zrazu v obchode nemohla platit kartou, zistila som to az po niekolkych telefonatoch a vdaka znamej, ktora v banke pracuje. Je mozne aby mi exekutor zablokoval ucty a karty bez toho aby ma vopred vyzval na uhradenie pohladavky? Dakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    anapurna Pozri príspevok
    Rada by som sa opytala ci je mozne aby mi exekutor zablokoval bankove ucty/karty aj bez predosleho upozornenia? Ide o klasicku pokutu z Dopravneho podniku. "Nacierno" som pritom cestovala cca. pred 7-8 rokmi, odvtedy MHD ani nepouzivam, takze ta pokuta musi byt pekne stara. Zrejme som pred x rokmi dostala nejaku upomienku z Dopravneho podniku, ale ignorovala ju (mladost,pochabost), ale teraz mi jednoducho exekutor zablokoval ucty bez toho aby som bola vobec vyzvana na zaplatenie pokuty. Sama som nechapala co sa deje ked som zrazu v obchode nemohla platit kartou, zistila som to az po niekolkych telefonatoch a vdaka znamej, ktora v banke pracuje. Je mozne aby mi exekutor zablokoval ucty a karty bez toho aby ma vopred vyzval na uhradenie pohladavky? Dakujem za info.
    možné to je, avšak exekútor mal blokovať len do výšky pokuty + jeho trovy čo môže byť tak okolo 300 €

    anapurna je offline (nepripojený) anapurna

    anapurna
    No ved to vlastne aj urobil, len to urobil na oboch mojich uctoch, kedze na jednom som nemala dost financii. Celkova suma je nejakych 290EUR, cize z jedneho si stiahol 288 EUR, viac tam nebolo (aj to bolo uz z povoleneho precerpania na ucte), ucet je uplne zablokovany, takze ak mi tam teraz pride vyplata, neviem ci sa mi ucet automaticky uvolni. A z druheho si stiahol celu sumu, kedze tam som mala viac penazi. Ide mi hlavne o to, ze ma na to nikto neupozornil a nedal mi sancu zaplatit to a to sa mi zda ako dost velky podraz a dufam, ze to nie je ani pravne mozne, i ked tu je uz asi mozne vsetko...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Exekútori to takto robia veľmi radi. Najprv si pozichrujú účty a potom pošlú dokumenty. Bloknú si istinu + všetky poplatky (tie vyššie), pokiaľ vyrovnáš všetko v krátkej dobe, tak ako sa píše v jeho listinách, exekútorove náklady inú na 1/2. Kontaktuj ho a rieš to čo najskôr, aby ti odblokoval účet. Toto zvykne trvať dosť dlho. Aspoň podľa jedného môjho klienta, ten nezaplatil policajtom nejakú pokutu a vyšlo ho zodpovedne draho.

    Exekucia-existuje povinnost upovedomenia o zacati exekucie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.