Zavrieť

Porady

Vzor tlačiva na zlozenie sudnej zabezpeky - urcitej sumy.

Ahoj poradaci. Zasa vas prosim o radu. Odporca prehral, rozsudky OS a KS ako odvolacieho sudu nadobudli pravoplatnost a je na nich vyznacena aj vykonatelnost, teda aj nasa povinnost vyplatit ho do urciteho terminu. Odporca podal dovolanie, zatial vsak nezaplatil sudne trvoy, takze sud nam neposlal dovolanie na vyjadrenie, vykonatelnost nie je pozastavena, ani sa toho nedozaduje v dovolani, ale napriek tomu odmieta prijat financne prostriedky a ani nam nevyplatil sudne trovy, na ktore ho sud zaviazal. Dal nam to aj pisomne a ako dovod uviedol, ze podal dovolanie. Co teda nema vplyv na vykonatelnost rozsudkov. Chcem teda tieto peniaze zlozit ako zabezpeku na sud, aby ja som dodrzala vykonatelnost rozsudku. Nemate, prosim, niekto nejaky vzor, ako to napisat? Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

  Mária27
  Nie je to taká bežná vec, aby sa vydávali tlačivá na úschovu peňazí súdom. Najlepšiu informáciu získaš priamo na súde. Vo vyhláške 543/2005 o spravovacom a kancelárskom poriadku pre súdy sa v 119 § píše:
  (4) Tomu, kto skladá peňažné prostriedky v hotovosti do úschovy, vyhotoví súd poukaz na vloženie peňažných prostriedkov na účet súdu v banke alebo pobočke zahraničnej banky.

  Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

  Mária27
  Pošli to písomne, budú ti musieť zistiť a odpovedať.

  Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

  Laurinkai
  Dakujem za radu Maria. Paradox je v tom, ze ani na sude mi nevedeli riadne povedat, ked som sa dnes na to pytala. Len tak vseobecne.

  Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

  Laurinkai
  Vedela by si mi este poradit Maria v jednej veci. Pravoplatnym rozsudkom sme zaviazani do 18.10.2012 vyplati podiel dedicsky, lebo nas tak su zaviazal do 30 dni od pravoplatnosti a to je 18.10.2012. Potom s auz rozsudok stane vykonatelnym a moze konat odporca, co ale nebude, lebo podal dovolanie. Napriek tomu mu tie peniaze chceme poslat z vyssie uvedeneho dovodu. Staci, ak do toho datumu zaslem peniaze zlozenkou, alebo uz ich odporca musi mat fyzicky toho 18.10.2012? Dakujem.

  Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

  Laurinkai
  Mila Mária27. Dala som teda na tvoju radu, nic proti tebe, urcite si mi chcela pomoct, a poziadala som sud o informacie. Bohuzial, ponali to ako pravnu pomoc a odmietli mi informacie poskytnut. Tak toto by sa za socika nikdy nestalo. Naozaj zijeme v "skvelej" spolocnosti. Ja, ktora riadne platim dane, si mam hladat pravnika a ti, ktori neplatia ho dostanu zadarmo. Neskutocne.

  Vzor tlačiva na zlozenie sudnej zabezpeky - urcitej sumy.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.