Zavrieť

Porady

BSM a vlastníctvo pred manželstvom

Manžel (vtedy ešte priateľ) dostal darom od rodičov novostavbu (v podstate holostavbu rodinného domu). Ešte pred svadbou sme zobrali hypotéku, kde som ja uvedená ako dlžník a môj manžel ako solidárny dlžník, ktorý ručí svojou nehnuteľnosťou. Potom sme sa vzali. Touto hypotékou sme dom dostali do obývateľného stavu a postupne dokončujeme ďalej. Chcem sa spýtať ako sa potom rieši BSM, resp. či mám vôbec nejaký právny nárok na majetok, ktorý je v dome. Resp. ak by sa so mnou niečo stalo, tak ako by sa v takomto prípade riešilo dedičské konanie v prospech dieťaťa. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak je celá nehnuteľnosť v katastri na manžela, môže ti darovať časť do podielového spoluvlastníctva. Inak by sa mohol skolaudovať dom tak, že by časť bola v bezpodielovom spoluvlastníctve, čo sa robieva pri dvojbytovom dome.
    Dieťa dedí po rodičoch vždy rovnako. Ak by však mal manžel aj iné deti, dedili by z jeho vlastníctva všetky deti rovnako.

    belevka je offline (nepripojený) belevka

    belevka
    Dom bol skolaudovaný a manžel je výhradný vlastník. Mňa to zaujíma z toho pohľadu, že keď by sme chceli spraviť závet, každý za seba, tak ja neviem čo by som tam mohla vôbec uviesť ako môj majetok ...

    BSM a vlastníctvo pred manželstvom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.