Zavrieť

Porady

Program Erasmus

Ahoj poraďáci,
hľadám informácie o reálnych nákladoch súvisiacich s mgr štúdiom v rámci programu Erasmus na týchto VŠ/univerzitách: Švédsko - Jönköping University, Portugalsko - Lisbon School of Accounting and Administration a Turecko - Yalova University, Istanbul.
Nájde sa niekto, kto vie, s akými výdavkami za školský by bolo treba orientačne počítať? Myslím tým komplexné výdavky v krajine pobytu (zápisné, ubytko, strava, miestne cestovné, študijné materiály, návštevy knižníc, prípadné zdravotné poistenie ...). Tiež by ma zaujímalo, ako je to s reálnou možnosťou štipendijného pobytu (nie grantového), prípadne výška štipendia.
Ak sa niekto nájde, kto má skúsenosti a napíše, budem vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A nepleties si to trochu?
    Erazmus nebyva na cele Mgr. studium, je na 1 semester, max. na 2 v pripadoch, ze na danej skole je iny posun skolskeho roka, ktory sa na nase studium naposovat neda.
    To stipendium, ak sa tam da ziskat, je realnejsie, ale Erazmus nie.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Možno si to pletiem a celkom dobre som nepochopila, ale vychádzala som z informácií na stránke http://www.saaic.sk/_main.php?prog=E..._programe.html.
    Tiež máme informácie, že študentka začala v rámci programu Erasmus študovať jeden semester ako grantové štúdium a potom pokračovala v štipendijnom štúdiu a takto tam aj mgr štúdium dokončila. Len to bolo v inej krajine na univerzite s iným študijným zameraním, aké zaujíma nás.
    Tak možno moja otázka nám umožní aj lepšie sa zorientovať, uvítam každú aktuálnu upresňujúcu informáciu.
    Naposledy upravil luja5 : 12.10.12 at 10:13 Dôvod: gram.oprava

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Ivka, ďakujem za Tvoj príspevok. Akosi som si ten širší názov neuvedomila, bol to pre mňa jednoducho Erasmus a tak upresňujem, že mi ide o Erasmus Mundus (možnosť štipendia), nie o Erasmus (možnosť grantu).

    Podstata mojej témy zostáva nezodpovedaná, preto zároveň posúvam. Bola by som rada, keby sa našiel niekto, kto by vedel poskytnúť informácie, s akými orientačnými výdavkami za školský rok by bolo treba počítať pri mgr štúdiu v rámci programu Erasmus Mundus (na VŠ/univerzitách, ktoré som uviedla v zadaní témy) a akú časť výdavkov dokáže pokryť prípadné štipendium. Event. by to mohlo byť aj zo skúseností so štipendijným pobytom na niektorej z iných VŠ/univerzít vo Švédsku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.