Zavrieť

Porady

Potrebovala by som radu, ci mi moze MÚ zakazat predaj piva capovaneho v kaviarni. D.

Otvaram malu kaviaren. Ako doplnok som chcela aj capovat nejake zaujimave pivko (lavove,kvasinkove...) Na kolaudacii som sa dozvedela, ze moja suseda nesuhlasi, ze pivo je mocopudne a hostia jej budu ocuravat jej travnik....
Pani na urade mi oznamila, ze mi daju do podmienok: Ze nebudem moct predavat capovane pivo.
Maju na to pravo?? Existuje nejaky zakon, ktori im povoluje obmedzovat sortiment predaja???
Dakujem za rady a postrehy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Pivo je skutočne močopudné, ale práve preto máš v podniku sociálne zariadenia. Suseda skutočne môže iba pripomienkovať kolaudačné konanie, ale jej domnienka nespôsobí zákaz predaja. Myslím si, že ani MU nemá dôvod zakázať čapovať pivo. Môže však na námietky susedy Ti povoliť otváracie hodiny, prípadne VZN zakázať sedenie na terasách takýchto zariadení po určitej hodine, napr. 22,00. Určite sa odvolaj.
    Na druhej strane chápem susedu, že sa jej nebudú páčiť vyhukujúci štamgastri. No to už je na Tebe, aká cenová skupina v konečnom dôsledku z Tvôjho podniku vznikne. Bolo by vhodné ju ubezpečiť, že spravíš pre dobré susedské vzťahy maximum.

    Tento prípad sme riešili pred nikoľkými rokmi, keď susedia chceli otvoriť podnik. O predaji piva a iného alkoholu s nami niko nediskutoval. Pripomienkovali sme iba sedenie na terase a hluk.
    Okolo nás chodia štamgastri z iného podniku a nemali sme väčšie problémy, okrem občasného vykrikovania a smiechu. Nejväčší problém má s nimi náš pes.

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    andy771 Pozri príspevok
    Otvaram malu kaviaren. Ako doplnok som chcela aj capovat nejake zaujimave pivko (lavove,kvasinkove...) Na kolaudacii som sa dozvedela, ze moja suseda nesuhlasi, ze pivo je mocopudne a hostia jej budu ocuravat jej travnik....
    Pani na urade mi oznamila, ze mi daju do podmienok: Ze nebudem moct predavat capovane pivo.
    Maju na to pravo?? Existuje nejaky zakon, ktori im povoluje obmedzovat sortiment predaja???
    Dakujem za rady a postrehy
    Alebo VZN mesta
    alebo zdravý rozum úradu
    alebo svojvôľa úradu

    Potrebovala by som radu, ci mi moze MÚ zakazat predaj piva capovaneho v kaviarni. D.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.