Zavrieť

Porady

Odpoveď na otázku z Finančnej správy-daň z úrokov z omeškania, čo vy na to???

Prikladám Vám dopyt podaný na DRSR a zároveň odpoveď. Rada by som vedieť Váš názor a to preto, lebo telefonicky som sa informovala na DÚ v mieste môjho bydliska a metodička dane z príjmu mi povedala, že daň z týchto úrokov zaplatiť musím. No a teraz si mám vybrať??? priznám a zaplatím, alebo nepriznám a nezaplatím???ďakujem a prajem pekný deň.



Dobrý deň,
Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Podľa § 9 ods. 2 písm. i) zákona č. 595/2003 z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov sú od dane oslobdené prijaté náhrady škôd, ak nesúvisia s podnikaním, samostatnou zárobkovou činnosťou a prenájmom (§ 6).
Ing. Marta Boráková
Odbor služieb pre verejnosť
Váš dopyt:
FO, nepodnikateľ sa súdil na OS o vyplatenie istej sumy(za predaj nehnuteľnosti na základe kupnopredajnej zmluvy), z tejto sumy mu boli súdom priznané aj úroky z omeškania za obdobie od dátumu zaplatenie uvedeného v kúpnopredajnej zmluve do dátumu zaplatenia určeného súdom. Je povinný zaplatiť daň z týchto úrokov? A do akého termínu, riadne v dańovom priznaní za rok, v ktorom tieto úroky z omeškania prijal??? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil zuzanka74 : 15.10.12 at 17:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Odpoveď na otázku z Finančnej správy-daň z úrokov z omeškania, čo vy na to???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.