Zavrieť

Porady

poprosím o recept na domacu klobasu

Som živnostník,pracujem v oblasti zdravej výživy už 19 rokov,už 5 rokov v Ostrave ,zmena nastala kvoli zmene v sukromnom živote a teraz som ešte naviac jednatelom fir.JadeitVita s.r.o.so sidlom v Ostrave.Nadalej pracujem v oblasti zdraveho životneho stylu. ...viac
chcem vás poprosiť ak mate dobrý recept na domacu klobasu,zvlašť ak mate na čabajsku klob.dakujem vám za prispevok
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
borneot borneot

borneot je offline (nepripojený) borneot

Som živnostník,pracujem v oblasti zdravej výživy už 19 rokov,už 5 rokov v Ostrave ,zmena nastala kvoli zmene v sukromnom živote a teraz som ešte naviac jednatelom fir.JadeitVita s.r.o.so sidlom v Ostrave.Nadalej pracujem v oblasti zdraveho životneho stylu. ...viac
dakujem trisestri, dam vám vediet ako to zvladneme a napokom ako to chutilo
1 0
borneot borneot

borneot je offline (nepripojený) borneot

Som živnostník,pracujem v oblasti zdravej výživy už 19 rokov,už 5 rokov v Ostrave ,zmena nastala kvoli zmene v sukromnom živote a teraz som ešte naviac jednatelom fir.JadeitVita s.r.o.so sidlom v Ostrave.Nadalej pracujem v oblasti zdraveho životneho stylu. ...viac
Ďakujem tatanka111,
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

borneot Pozri príspevok
dakujem trisestri, dam vám vediet ako to zvladneme a napokom ako to chutilo
dufam ze bude chutit,ved v kazdom pripade domaca dobre vyudena stale lepsia jak z obchodu.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
KLOBÁSA
10 kg mäso (len bravčové, pliecko, bôčik, krkovička)
20 dkg soli
1 1/2 sáčku papriky (15 dkg) - najlepšie len maďarsku (trochu aj štiplavej)
20 dkg cesnak
čierné korenie mleté (malé balenie 2 1/2)
na hrubšom mlynčeku pomleť mäso, cesnak rozpučiť, všetko premiešať a necháť stáť 12 hod.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tatanka111 Pozri príspevok
mäso
cesnak
soľ
rasca
sladká paprika
ostrá paprika

přiměřene

PS
Zásadne jeden "mäsiar"
tatanka111 Pozri príspevok
1000
5
do 20
5
do 18
do 7
PS
Zásadne Pán mäsiar ....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ale chcel by som ochutnat bacovske klobasy cize take kde sa pridava baranie mäso,ale tie som zatial nevidel nikde v ponuke.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
ale chcel by som ochutnat bacovske klobasy cize take kde sa pridava baranie mäso,ale tie som zatial nevidel nikde v ponuke.
http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

recepty poznam,ale baraninu zatial k nam nedovazaju a takisto na Bazose su ponuky mimo nasho regionu a moj inzerat v dopytoch zatial bez odozvy.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

naši takto čabajku robia, a nepýtajte sa ma, načo tam je ten práškový cukor
klobása.jpg  
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

skúsim takto
Image-19.jpg  
1 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Ivana Š Pozri príspevok
naši takto čabajku robia, a nepýtajte sa ma, načo tam je ten práškový cukor
práškový cukor dávam aj ja a hovorí sa, že klobásy sú červenšie...
0 0
Lenamária Lenamária

Lenamária je offline (nepripojený) Lenamária

Recept na domácu výrobu klobásy: 5kg bravčového masa z lopatky, 3 kg bôčika, 160 g soli, 4 strúčiky cesnaku, 35 g mletej štipľavej papriky, 70 g mletej sladkej červenej papriky, 20 g drvenej rasce. Postup:Očistené maso pokrájame na vačšie kocky, osolíme, premiešame s rozotretým cesnakom a necháme postáť 4 až 5 hodín. Potom pridáme ostatné koreniny. Dôkladne premiešame a zomelieme. Zmes dobre vymiešame a naplníme do pripravených umytých bravčových čriev.
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Lenamária Pozri príspevok
Recept na domácu výrobu klobásy: 5kg bravčového masa z lopatky, 3 kg bôčika, 160 g soli, 4 strúčiky cesnaku, 35 g mletej štipľavej papriky, 70 g mletej sladkej červenej papriky, 20 g drvenej rasce. Postup:Očistené maso pokrájame na vačšie kocky, osolíme, premiešame s rozotretým cesnakom a necháme postáť 4 až 5 hodín. Potom pridáme ostatné koreniny. Dôkladne premiešame a zomelieme. Zmes dobre vymiešame a naplníme do pripravených umytých bravčových čriev.
zaujímavé,recept na 8 kg mäsa.Toho cesnaku je tam nie primálo?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ivana Š Pozri príspevok
skúsim takto
Prepis
1 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Po zhliadnutí TV programu v nedeľu som sa rozhodol vyskúšať tento recept: http://www.stv.sk/online/archiv/tajo...11-11&id=51131 od času 19:38 min. Recept je na stránke: http://www.stv.sk/relacieaz/jednotka...ej-11-11-2012/ . Potrebnú prísadu som kúpil - http://www.zlacnene.sk/detail/maspom...o-200g-663899/ . Len mi ešte nie je jasné, či to soliť, alebo nie: na návode na sáčku "Čorizo-pikantná zmes na výrobu klobás 200g", ktorý je na 5 kg mäsa je uvedené, že sáčok už obsahuje jedlú soľ a koreniny a je vhodná na použitie bez pridávania ďalších ingrediencií! , ale na uvedenej stránke je medzi ingredienciami aj soľ. Robil už niekto podľa tohto receptu, ak hej tak soliť, alebo nie?
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Ja robím klobásy podľa tohto receptu:


  • 1 kg hovädzieho mäsa (chudé - najlepšie krk)
  • 3 kg bravčového pliecka
  • 6 kg bravčového bôčiku
  • 180 g soľ
  • 150 g cesnak
  • 150 g paprika sladká
  • 50 g paprika pálivá
  • 1 a ½bal. (30g) čierne korenie mleté
  • ½ bal. kmín drvený
  • 2 polievkove lyžice práškového cukru
  • 0,5 l vody

Mäso nakrájame na kocky vhodné do mlynčeka. Pridáme všetky ingrediencie, dôkladne premiešame a natlačíme do nádoby tak, aby vzduch nemal k mäsu prístup. Takto naložené mäso necháme 1-2 dni odležať v studenej miestnosti. Potom všetko pomelieme na mlynčeku. Pred plnením do čriev zmes jemne premiešame a necháme 3-4 hod. odstáť na izbovú teplotu. Potom plníme zmes do pripravených umytých tenkých bravčových čriev na 20 cm kúsky. Pred údením popicháme každý kúsok asi na 3-4 miestach ihlou, aby nám nezostal vzduch v čreve a rozvešiame v udiarni. Klobásy údime pomaly podľa potreby studeným (do 30° C 3 dni po 6-8 hod.), alebo teplým dymom (12-14 hodín : 80° C až sa klobásy orosia a až začnú vysychať, tak teplotu znížime na 50-60° C).
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Po odoslaní e-mailu firme vyrábajúcej uvedenú zmes mi zavolal osobne mäsiar, ktorý vystupoval v TV a upresnil, ža tam bola použitá zmes z veľkoobchodného balenia, ktorá neobsahuje soľ. Ďalej ako vyplynulo z rozhovoru: maloobchodné balenia majú na obale návod - je potreba postupovať presne podľa neho, akurát pomer mäsa má byť 70/30 v prospech masnejšieho bôčiku a pretože sušený cesnak v zmesi nie je dostatočne aromatický, je potreba pridať čerstvý - 1 dkg/1 kg váhy mäsa! Údiť doporučuje 3 večere studeným dymom - najlepšie je použiť suchú bukovú štiepku (piliny) v asi 10l starom hrnci! Dobrú chuť a som zvedavý, kto sa prvý prihlási so svojimi skúsenosťami! Asi som mal vytvoriť novú diskusiu na tému Čorizo klobásy...nechám to na admina!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
diry Pozri príspevok
Po odoslaní e-mailu firme vyrábajúcej uvedenú zmes mi zavolal osobne mäsiar, ktorý vystupoval v TV a upresnil, ža tam bola použitá zmes z veľkoobchodného balenia, ktorá neobsahuje soľ. Ďalej ako vyplynulo z rozhovoru: maloobchodné balenia majú na obale návod - je potreba postupovať presne podľa neho, akurát pomer mäsa má byť 70/30 v prospech masnejšieho bôčiku a pretože sušený cesnak v zmesi nie je dostatočne aromatický, je potreba pridať čerstvý - 1 dkg/1 kg váhy mäsa! Údiť doporučuje 3 večere studeným dymom - najlepšie je použiť suchú bukovú štiepku (piliny) v asi 10l starom hrnci! Dobrú chuť a som zvedavý, kto sa prvý prihlási so svojimi skúsenosťami! Asi som mal vytvoriť novú diskusiu na tému Čorizo klobásy...nechám to na admina!
...mäsiar , ktorý v telke vystupuje ešte nie je zárukou kvality ........viď tie rôzne kuchárske " show "...

Mäsiar asi nepozná akô - takô vhodnô drevo na to či onô...a ani iné finesy údenia .... myslím v domácich podmienkach....
0 1
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

buchač Pozri príspevok
...mäsiar , ktorý v telke vystupuje ešte nie je zárukou kvality ........viď tie rôzne kuchárske " show "...

Mäsiar asi nepozná akô - takô vhodnô drevo na to či onô...a ani iné finesy údenia .... myslím v domácich podmienkach....
A trepol, že keď vonku mínus 20, tak 20
Údi sa tak od +10 do -5 (na noc do komory)

niečo čisté (kôrovie) na naštartovanie
pilinami z tvrdého (NIE voňavého) dreva zasypať na 80% (žiadny plameň )
výška od pahreby po klobásy zak, aby sa dym ochladil

ak nie sú klobásky na špagáte, pravidelne prekladať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať