Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Pomaly nám dochádza krmivo pre Spikea ktorý má za chvílu pol roka,dávali sme po rade alaya1 Orijen Pupy ktoré je určite dobré a kvalitné ale teraz chcem objednať od rovnakej firmy niečo pre juniora ale zisťujem že v ponuke takéto krmivo nieje.Je tam iba pupy a potom adult,niečo je tam síce medzi tým ale nieje ohraničené vekom a v popise sa píše zase adult.Prosím poradte čím ďalej krmiť môjho psa Shih-Tzu ktorý má 4kg.Ďakujem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Rovnako kvalitne su krmiva Acana, ten isty vyrobca, su aj v rade junior, treba len pohladat na nete. prikladam link, ale je toho vela vsade.
Len upozornenie, pri prechode na ine krmivo treba postupovat postupne a nove krmivo len v malych davkach primiesavat do tradicneho krmiva a pomer postupne pomaly menit, az ostane len nove krmivo.http://www.zoohit.sk/shop/psi/granul...FWjKtAodDQUA8g
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Ďakujem alaya1 za promptnú a odbornú radu nesklamala si ako vždy idem to objednať pozerám že dávaš odkaz na Zoohit a odtial som mal tie pupy Orijen ale o dosť lacnejšie to majú na Zoofast ale problém je v tom že sú to poliaci aj keď majú zasúpenie v SR mám obavu že to budú nejaké fejky od naších podnikavých susedov čo si myslíš mám sa toho báť,nezačne Spike od toho kykiríkať?
Poliaci:
http://www.zoofast.sk/acanapuppy&jun...source=heureka
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som kupovala na foofaste sampony, az kym som zistila, ze su nariedene vodou. Ludia, co tam kupuju granule, napr. royal canin, vravia, ze su menej kvalitne. Ja granulami nekrmim, tak neviem posudit, ale skus googlit a snad najdes aj na Slovensku nieco lacnejsie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

foresterbig
Ďakujem alaya1 za promptnú a odbornú radu nesklamala si ako vždy idem to objednať pozerám že dávaš odkaz na Zoohit a odtial som mal tie pupy Orijen ale o dosť lacnejšie to majú na Zoofast ale problém je v tom že sú to poliaci aj keď majú zasúpenie v SR mám obavu že to budú nejaké fejky od naších podnikavých susedov čo si myslíš mám sa toho báť,nezačne Spike od toho kykiríkať?
Poliaci:
http://www.zoofast.sk/acanapuppy&jun...source=heureka
http://www.krmivo-24.sk/Pre-psov/Krm...Y-JUNIOR-18-kg - 54,90
http://www.pet-food.sk/stenata/5856-...ior-18-kg.html - 54,95
Poštovné som nezisťovala.
http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/ac...-junior-18-kg/
Zo Zoohitu jedine z českého http://www.zoohit.cz/shop/psi/granul...classic/230276 - keby si našiel niekoho akože nového zákazníka, ktorý by si pri prvej objednávke uplatnil zľavu 10 %.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Upozornenie pre Trenčanov
Pomoc psíkom KS Trenčín
Toto nám prišlo do správy !
Zdravím Trenčania Južania ,je to smutné ale scenár sa opakuje dávajte si pozor na svojich psíkov aby nič nezožrali vonku,opäť nejaký sviniar rozhádzal po sídlisku Juh otravu ,silná reakcia psík odchádza behom pár hodín,včera takto prišli o psíka známi a ja pred dvoma rokmi.
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Ďakujem Llívia za odkazi že si si dala námahu robil som to aj ja do neskorého večera a spáchal som to v tom Polskom Zoofaste ale keď som po hodine surfovania našiel v podobnej cene tak som objednávku cez ich formulár stornoval.Dnes mi volala ich pracovníčka že už je to v aute a presviedčala ma že je to kanadská výroba a všetko je tip top a kuriér to prinesie už v pondelok
S toho plinie poučenie že sa nemám tak ukvapovať a ďalej je tu zistenie aký je tu boj o zákazníka
alya1 dúfam že tie granule nebudú riediť v pomere 1:1 z RCS tou výmenou tovaru za iný je že vraj bežná prax ale tomu predchádza telefonát.Ešte tu mám typ od známeho že vraj Robur je dobrá kvalita.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Robur absolutne nepoznam, nikdy som sa s tou znackou nestretla. Tak neviem zaujat stanovisko v vyrobku. Urcite by som vsak pozrela zlozenie a vylucila krmivo s obsahom obilnin, je vela uz bez obilninovych krmiv.
Vynikajucou novinkou je krmivo Magnussom, su to granule vyrabane novou technologiou, je nutne ich vsak v pripade necghutenstva psika namacat v konzerve, ci masovom vyvare, su s nimi vraj len tie najlepsie skusenosti. Dalej su vraj vynikajuce vysledky s krmivom -Taste of the Wild.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

foresterbig
Ďakujem Llívia za odkazi že si si dala námahu robil som to aj ja do neskorého večera a spáchal som to v tom Polskom Zoofaste ale keď som po hodine surfovania našiel v podobnej cene tak som objednávku cez ich formulár stornoval.Dnes mi volala ich pracovníčka že už je to v aute a presviedčala ma že je to kanadská výroba a všetko je tip top a kuriér to prinesie už v pondelok
S toho plinie poučenie že sa nemám tak ukvapovať a ďalej je tu zistenie aký je tu boj o zákazníka
alya1 dúfam že tie granule nebudú riediť v pomere 1:1 z RCS tou výmenou tovaru za iný je že vraj bežná prax ale tomu predchádza telefonát.Ešte tu mám typ od známeho že vraj Robur je dobrá kvalita.
Ak si to stornoval a ten tovar skutočne nechceš, aj keď s ním kuriér príde, to ešte neznamená, že ich musíš prevziať. Ja by som sa k tomu postavila takto. Nech sa vyjadria aj ostatní.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja kupujem granule v zoofaste už cca dva roky polodivým mačkám a od minulého roku kupujem tam granule aj psovi. Sú v originál vreci, po otvorení vrchu cez suchý zips sa musí ešte vrece prerezať, neviem, ako by manipulovali s granulami. Psovi som pridávala aj granule pre španielov, ktoré kupujem inde, ale granule majú rovnakú značku. Dávam ich v pomere 1:2. Jeden diel španiel, dva diely senior. Tri krát som tam psovi objednala po 15kg senior, rovnaké krmivo a nebol problém, posledné vrece minulý týždeň. Granule sú tentokrát trochu voňavejšie, tmavšie, viac mu chutia, možno je to náhoda, ale pes zje viac, má stolicu aj 4x za deň a dnes mal dokonca miernu hnačku. Granule pre španielov ešte nemám doma, možno aj to, že ich nemá namiešané, to spôsobilo tie problémy, neviem. Dnes som mu dala ryžu a mrkvu aj s odvarmi, akurát to vychlípal, pevné časti nechal.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia
OZ Očami psa
PRIATELIA, POZOR!!! V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI NA AREÁLI VODNÉHO SLALOMU NIEKTO ROZSYPAL PÁRKY S KLINCAMI, DÁVAJTE POZOR NA VAŠICH PSÍKOV PRI VENČENÍ! PROSÍME O ZDIEĽANIE. Jeden psík kúsok zjedol, je práve na operácii, nie je isté, či prežije.


Nové informácie ohľadom rozsypaných párok s klincami: prikladám fotku párok, ktoré sa podarilo nájsť, v niektorých boli klince, v iných kúsky žiletiek .... čo za netvora toto spraví? ... fenka je po náročnej vyše 3-hodinovej operácie u MVDr. Šmičeka v Lipt.Mikuláši, žalúdok jej otvárali na 2x krát, najbližšie dni ukážu čo bude ďalej. Upovedomte všetkých svojich známych, priateľov nech majú na celom Nábreží oči otvorené!
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
Reportáž na TV JOJ http://www.joj.sk/noviny-o-12-00/nov...y-o-12-00.html - cca 13:30.
Naposledy upravil Llívia : 20.02.14 at 12:55
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Tak to je ale hnusný hardcore.Tí ľudia alebo ako ich nazvať sú to pekné hyeny,ja by som im tie párky natlačil do gágora a potom nechal pomaly umierať.Táto spoločnosť je pekne zvrátená kam to spejeme?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Toto nie je o zdravotnej starostlivosti, výchove, výcviku, výbave, dokonca to nie sú ani moje psy, ale niej e to ani úplne

Dnes na Prima Zoom o 11:50 Psi, kteří změnili svět 1. diel: Původ a vývoj psů (Rise of the Dog, The) Původ a vývoj psů Psi jsou dnes věrnými společníky člověka. Existuje ale více teorií o jejich původu a vývoji z divokého vlka. Za dva tisíce let vznikly stovky plemen, která se přizpůsobila různorodým podmínkám a činnostem. Psi hrají významnou roli ve všech kulturách a mnozí lidé by bez jejich pomoci nepřežili… Americký dokument (2007)

Druhý diel je 26.2.2014 o 0:05 a 28.2.2014 o 11:45.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka
Ja kupujem granule v zoofaste už cca dva roky polodivým mačkám a od minulého roku kupujem tam granule aj psovi. Sú v originál vreci, po otvorení vrchu cez suchý zips sa musí ešte vrece prerezať, neviem, ako by manipulovali s granulami. Psovi som pridávala aj granule pre španielov, ktoré kupujem inde, ale granule majú rovnakú značku. Dávam ich v pomere 1:2. Jeden diel španiel, dva diely senior. Tri krát som tam psovi objednala po 15kg senior, rovnaké krmivo a nebol problém, posledné vrece minulý týždeň. Granule sú tentokrát trochu voňavejšie, tmavšie, viac mu chutia, možno je to náhoda, ale pes zje viac, má stolicu aj 4x za deň a dnes mal dokonca miernu hnačku. Granule pre španielov ešte nemám doma, možno aj to, že ich nemá namiešané, to spôsobilo tie problémy, neviem. Dnes som mu dala ryžu a mrkvu aj s odvarmi, akurát to vychlípal, pevné časti nechal.
Ja som roky objednavala v tejto fy, ale ked som zistila to rozriedenie samponu, to ma prekvapilo, hned som to aj oznamila na ich link, volal mi jeden pan, asi majitel a ako kompenzaciu mi ponukol dalsi nakup bez postovneho. No, ja tam uz sampony nakupovat nebudem, takze som si tam objednala pelech. - dosiel za 2 dni, zrolovany vo folii, ked sme ho otvorili, nakolko je tmavohnedy, bolo na nom vidiet ludske slapaje od topanok a ked sme ho prevratili, padali z neho granule . Dostali sme zadarmo aj nejake pamlsky, no take ja psovi nedavam, skoncili v utulku. pelech sme vycistili a sluzi dobre uz viac ako rok.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mrkva a ryža zabrali, aj vývar z nich. Bola som poobede na chalupe, kde sme ešte mali namiešanú zmes španiel a senior, večer dostal z nich polovičnú dávku k ryži s mrkvou. Dnes ráno už bolo všetko tak, ako má byť. Ale v porovnaní s granulkami z chalupy sú tie nové o kus tmavšie. V pondelok mi prídu granulky pre španiela, tak snáď už to bude ok.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

MisheliQ
Čo sa týka zubov tak som počula dosť veľké chvály na SweDenCare PLAQUE OFF ANIMAL
kúpila som,konzumuje bez problémov.

alaya1
Nakolko som odmietala laserove cistenie zubov u svojho psa koli narkoze, odporucili mi kamaratky od psikov dentalnu hygienu Virbac- link verejne nedavam, aby to nebolo povazovane za inzerciu, ale ak ma niekto zaujem, rada link poslem. Naozaj, zuby uz neboli v 100% stave a pravidelnym pouzivanim sa zubny kamen a zubny plag odstranili, kamen sa uvolnil a velmi lahko sa dal zubarskou skrabkou odstaranit. Odporucam, ak nechcete psika uspavat pri laserovom cisteni zubkov.
kúpila som tekutinu,dávam do vody na pitie,pes nemá problém,nevadí mu to,ale musím dávať malé množstvo vody,aby som mala záruku,že to vypije.
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Neskutočné vážený granule mám doma a to neubehlo viac ako 24hZoofast je ale neskutočne birokratický,prišo mi po objednáveke 6 emailov ! a jeden telefonát.Od potvrdenia obj. zmlúv kde mali ośetrené úplne všetko až po faktúru a ešte zmluvu z dopravnou spoločnosťou to som ešte nezažil.Pani mi volala asi o 10h śtvrtok že či trvǎm na storne obj.lebo sa to už expeduje tak som jej prirodzene nechcel veriť mylel som si že klame aby mali kšeft ale bola to pravda lebo v piatok o 8h už volal kuriér.
Granule su originál zabalené a prelepené fóliou je to 18kg takže počítam že do konca roku máme pokoj.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Poznám to, Zoofast to tak robí stále. Len neviem, kde ich balia, tie granulky. Ale pozri si na vreci, dokedy ich treba spotrebovať, podľa dennej dávky budeš vedieť, či ich miniete. Ja som raz reklamovala, že ich do záruky nestihneme minúť, tak odvtedy mám vždy minimálne s ročnou dobou použiteľnosti.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Včera sa mi stal podivuhodná vec. Moja hava pri hre zrazu nechala loptičku loptičkou a začala akoby ovoniavať rôzne časti bytu. Pripomínalo mi to také bezcieľne motkanie, až sa nakoniec usalašila v chodbe a videla som, ako jej z brady steká číra tekutina. Otrela som jej papuľku do servítky, po chvíli som ju skontrolovala, mala papuľku zas mokrú, znovu som utrela a skontrolovala nos, bol suchý a teplý. Na dlažbe som našla väčšie kvapky tekutiny, ktorá jej predtým stekali z úst. Po tomto sa hava usalašila na pelechu, ležala, po chvíli si prišla pýtať jesť. Zjedla obvyklú dávku a ako by sa nič nestalo, bola to opäť stará, dobrá hava. Toto sa jej už raz stalo, pred piatimi rokmi, keď bola šteniatko.
Predpokladám, že to boli sliny, ale neviem, prečo včera a práve pri hre. Nemali ste podobnú skúsenosť so svojim psíkom?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1
...............................
Naozaj, zuby uz neboli v 100% stave a pravidelnym pouzivanim sa zubny kamen a zubny plag odstranili, kamen sa uvolnil a velmi lahko sa dal zubarskou skrabkou odstaranit. Odporucam, ak nechcete psika uspavat pri laserovom cisteni zubkov.
Vrátim sa k tomuto príspevku, lebo ma mimoriadne zaujíma. Máme psíkov, rovnaké plemeno, s rovnako citlivým žalúdkom. Zrejme Guli prípravok znášal, ale zaujímalo by ma, ako dlho trvalo to pravidelné používanie, kým sa kameň uvoľnil, a či ten prostriedok užíva ďalej. Tiež to, čo mám rozumieť pod používaním.

P.S. Podľa mňa by si link mohla pokojne pripojiť, je to len výmena skúseností, nie reklama.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať