Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Čo urobiť pred návštevou veterinára http://martinatothova.blog.sme.sk/c/...-zvyknuti.html
Autorka je veterinárna sestra a jej články sú o reálnych prípadoch, ktoré zažila a stále zažíva počas práce na veterinárnej klinike. Jeden starší, tiež veľmi dobrý, je o ne-dokonalosti chovu psov s PP. Odporúčam ho prečítať najmä tým, ktorí ostatným neustále vnucujú názor o posvätnej čistote chovu psov s PP.
0 2
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Myslieť si, že v bez PP chove je to lepšie ako v chove psov s PP je viac než úsmevné a naivné Nikto nikdy nikde nenapísal, že chov psov s PP je čistý (čo je to vôbec za výraz?? čo to akože znamená?) a že sa v ňom nedejú nekalé veci to len ty sa to tu snažíš stále podsunúť...ale na chovateľa psov s PP sa dá prstom ukázať, ukáž mi na chovateľa psov bez PP hm to sa potom ľahko kydá
(niekoľkokrát som bola upozornená, že na teba nemám reagovať, že iba prúdiš, ale musím na tento tvoj príspevok reagovať, pretože je veľmi vykonštruovaný a zavádzajúci)
nikdy nikto kto neeviduje predkov nebude môcť zodpovedne chovať!! Ani keby sa na hlavu postavil...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ostava s tymto len uplne suhlasit. Ti, ktori mame psikov, vieme, o com to je
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

MisheliQ
Myslieť si, že v bez PP chove je to lepšie ako v chove psov s PP je viac než úsmevné a naivné Nikto nikdy nikde nenapísal, že chov psov s PP je čistý (čo je to vôbec za výraz?? čo to akože znamená?) a že sa v ňom nedejú nekalé veci to len ty sa to tu snažíš stále podsunúť...ale na chovateľa psov s PP sa dá prstom ukázať, ukáž mi na chovateľa psov bez PP hm to sa potom ľahko kydá
(niekoľkokrát som bola upozornená, že na teba nemám reagovať, že iba prúdiš, ale musím na tento tvoj príspevok reagovať, pretože je veľmi vykonštruovaný a zavádzajúci)
nikdy nikto kto neeviduje predkov nebude môcť zodpovedne chovať!! Ani keby sa na hlavu postavil...
Osočovať sa nenechám, ani keď to robíš, pretože tvoje chápanie je divné, také psíčkarské Na smiech je tvrdiť to hrubo zvýraznené, pretože to si nemyslím a ani som to nikdy nenapísala. Zato niekoľkokrát som písala o tom, že zodpovedný chov nie je o papieroch, ale o ľuďoch! To nerozumenie prečítanému asi nebude epidémia len medzi školákmi Ja tu nezavádzam, to tu robia iné osôbky Detto to prudenie (aspoň si myslim, že toto si mala na mysli, že to dlhé "ú" v tvojom "prúdiš" je omylom, slovo prúdiš má totiž úplne iný význam ), to tu robil niekto iný.

PS: Čistý= cháp "bez chýb". Potrebuješ nájsť príspevky, kto tú "čistotu chovu s PP" sem stále podsúval?

PPS: Chovateľ bez PP - samotná autorka článku napr.

(Tipujem správne, že si sa neobťažovala prečítať článok, o ktorom so písala v predchádzajúcom príspevku?)

Doplním: o posvätnej čistote chovu psov s PP písala tá istá osôbka, ktorá sa realizuje v klikaní na neužitočné pri príspevkoch upozorňujúcich na to, že ani PP nemusí byť 100 % záruka, že je s chovom všetko OK.
Naposledy upravil Llívia : 07.03.14 at 08:09
1 2
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1
Ostava s tymto len uplne suhlasit. Ti, ktori mame psikov, vieme, o com to je
Nemám rada, keď sa mi pes pokúša olizovať tvár Ešte tak uši a keď o tom neviem Prečo to vôbec robia?
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

[/QUOTE] Nemám rada, keď sa mi pes pokúša olizovať tvár Ešte tak uši a keď o tom neviem Prečo to vôbec robia?[/QUOTE]

Myslím, že prejavujú lásku, tiež moc nemusím pusinkovanie, ale psia láska je niečo úžasné...mne to pomáha viac než tisíc lekárov a psychológov...
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

evuš
Nemám rada, keď sa mi pes pokúša olizovať tvár Ešte tak uši a keď o tom neviem Prečo to vôbec robia?
Myslím, že prejavujú lásku, tiež moc nemusím pusinkovanie, ale psia láska je niečo úžasné...mne to pomáha viac než tisíc lekárov a psychológov...
Nejde o môjho psa, patrí známym, pozná ma.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


tema je venovana "Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:" nie otazkam chovu psov.
Poprosim moderatora o upravu prispevkov v tejto peknej, psikom venovanej teme.
0 2
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1

tema je venovana "Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:" nie otazkam chovu psov.
Poprosim moderatora o upravu prispevkov v tejto peknej, psikom venovanej teme.
Napr. tento nie je o vlastnom psovi
alaya1
7 vět, které nikdy nikdy nikdy nesmíte vyslovit před pejskařem!


http://g.cz/7-vet-ktere-nikdy-nikdy-...red-pejskarem/
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

To je fakt taký zločin dať sem odkaz na vynikajúci článok čo robiť so psom pred návštevou veterinára?! Sú to informácie z prvej ruky, autorka pracuje ako veterinárna sestra, popisuje, s čím denno-denne prichádza do styku, ako im ľudia ich prácu sťažujú!
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Po porade s veterinarom budem tento rok pouzivat proti parazitom na kozi ./Klieste, blchy/.
Tea Tree olej
Starostlivosť o domáce zvieratá
Blchy a kliešte – niekoľko kvapiek Tea Tree oleja votrite do kožucha zvieraťa, buďte však opatrný v prípade mačiek, ktoré sú na 100% oleje citlivejšie - tu sa odporúča olej zriediť s iným olejom. Prípadne pridajte 10 kvapiek čajovníkového olejčeka do ich bežného šampónu.

Plesne a škrabance – naneste na postihnuté miesto niekoľko kvapiek Tea Tree oleja, opakujte 2-krát denne.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

keby niečo..........prekontrolujte si,či váš veto sa nenachádza vo vyškrtnutých,alebo pozastavených.....má to viac strán...
https://www.kvlsr.sk/veterinarni-lekari
1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Llívia chov psov s PP nie je vždy ideálny (a neviem o tom žeby tu niekto tvrdil opak!! ), dáva možnosť zodpovedne si vybrať (čo chov psov bez PP nie!)
Som za nech sa poukazuje aj na nekalé praktiky chovu psov s PP, prečo nie, sú to veci, o ktorých sa má hovoriť! Budem len rada, keď sa záujemci budú zaujímať o dianie chovu psov s PP, a k tomu patrí nielen poukazovanie na to pozitívne, ale aj na to negatívne.

Ale z Tvojich príspevkov to vyznieva tak ako keby bol chov psov bez PP lepší...čo nie je a nikdy ani nebude, môže byť len horší alebo približne rovnaký (tým že v chove psov bez PP sa nič nesleduje, chovatelia sú anonymní, ich odchovy sú anonymné, predkovia psov sú anonymní, tak sa to potom ťažko hodnotí a sotva sa tam dá zodpovedne vybrať, kdež to v chove psov s PP človek tieto možnosti má! Ak na tom nezáleží, tak už neviem na čom potom záleží...

V chove psov bez PP chovateľ pre plemeno nemôže nič spraviť ani keby chcel, nezáleží na tom, že sa dobre postará o šteniatka, to je vari niečo čo by mal zabezpečiť všetkým šteňatám bez ohľadu na ich pôvod, ani krížence sa nemajú čo odchovávať v pivnici na roštových podlahách v špine a s nedostatočnou starostlivosťou! Preto neviem z akých dôvodov si chovatelia psov bez PP pýtajú viac ako za kríženca, keď sa tieto chovy ničím neodlišujú. Za to, že nevie na čom chová len sa to podobá na plemeno? A toto skutočne stačí??
Nerozumiem prečo majú niektorí na chovateľov psov s PP také vysoké nároky, ale na chovateľov psov bez PP už nemajú absolútne žiadne! Potom to tak aj vyzerá...)



Na inú tému: Čo kliešte? Ako chránite vašich štvornohých miláčikov??
Naposledy upravil MisheliQ : 07.03.14 at 13:24
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
keby niečo..........prekontrolujte si,či váš veto sa nenachádza vo vyškrtnutých,alebo pozastavených.....má to viac strán...
https://www.kvlsr.sk/veterinarni-lekari
Super, ze si dala tento link, nasla som jedneho vetosa u nas na sidlisku, ktory v zozname nie je. Upozornim susedov, ktori k nemu chodia.
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Dnes som prvý krát dal strihať Spikea má 5mes,po príchode domov som zistil že má na nohe kliešťa už poriadne prisatého a okolo je koža zdurená a stvrdnutá do takého 2cm vriedika.
Chcel som ho po radách aleye1 zastriekať Frontlinom ale až po strihaní ale nespravil som dobre mal som ho vystriekať hneď ako som to čítal preto mám teraz problém.Skúšal som ho vytiahnúť ale nešiel tak musím ísť zajtra veterinárovi nech to spraví on ja sa bojím že ho odtrhnem.
Takže ludia neváhajte ako ja a robte prevenciu!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

foresterbig
Dnes som prvý krát dal strihať Spikea má 5mes,po príchode domov som zistil že má na nohe kliešťa už poriadne prisatého a okolo je koža zdurená a stvrdnutá do takého 2cm vriedika.
Chcel som ho po radách aleye1 zastriekať Frontlinom ale až po strihaní ale nespravil som dobre mal som ho vystriekať hneď ako som to čítal preto mám teraz problém.Skúšal som ho vytiahnúť ale nešiel tak musím ísť zajtra veterinárovi nech to spraví on ja sa bojím že ho odtrhnem.
Takže ludia neváhajte ako ja a robte prevenciu!
Vyssie v prispevku som odporucala Tea Tree olej, vraj je velmi ucinny aj na tieto neplechy. My sme mali tiez par nepekne prisatych kliestov, treba si vsak davat pozor, lebo napr. v Kosiciach je uz rozsirena babezióza. treba sledovat spravanie sa psika a farbu mocu.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

foresterbig
Dnes som prvý krát dal strihať Spikea má 5mes,po príchode domov som zistil že má na nohe kliešťa už poriadne prisatého a okolo je koža zdurená a stvrdnutá do takého 2cm vriedika.
Chcel som ho po radách aleye1 zastriekať Frontlinom ale až po strihaní ale nespravil som dobre mal som ho vystriekať hneď ako som to čítal preto mám teraz problém.Skúšal som ho vytiahnúť ale nešiel tak musím ísť zajtra veterinárovi nech to spraví on ja sa bojím že ho odtrhnem.
Takže ludia neváhajte ako ja a robte prevenciu!
nemám problém vybrať akéhokoľvek kliešťa,používam na to vlasovú pinetku,zachytím ho a jemne vykrútim.Je úplne jedno,či do ľava alebo prava,podstatné je,aby nič z neho neostalo.Aj môjmu psovi po kliešťovi ostáva tvrdá hrčka,ale to prejde.Ranku natriem čajovníkovým olejčekom.Ak je kliešť čerstvo prichytený,tak je veľmi malý a nedá sa použiť pinetka,vtedy používam verzatilku,celého kliešťa "naberiem" do verzatilky a opatrne vykrútim,treba dávať pozor,aby sa tam nezachytila koža psa alebo srsť.
Existujú aj špeci vyberače na kliešte,
vlasová pinetka http://www.belora.sk/fotocache/bigorig/185_1219.jpg
verzatilka http://obchod.activa.sk/public/image...0405900000.jpg
Prisatého kliešťa nikdy ničím nenatierať ani nestriekať,mohol by do krvi vypustiť tie svoje svinstvá.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kúpila som normálne v chov.potrebách u nás za 2,20
http://www.pet24.sk/vyrobcovia/almus
a toto v lekárni asi 5,50
http://www.najlekaren.eu/proti-paraz...-1x0-67ml.html
rozlišuje sa to podľa váhy psa
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

MisheliQ
Llívia chov psov s PP nie je vždy ideálny (a neviem o tom žeby tu niekto tvrdil opak!! ) To ti mám vážne nájsť príspevky, v ktorých bolo tvrdené práve toto? Stále dookola väčšinou od jednej a tej istej osôbky, XY príspevkov a obrážtekov ospevujúcich chov psov s PP a nepoukazujúcich na to, že papier nie je všetko?! , dáva možnosť zodpovedne si vybrať (čo chov psov bez PP nie!)
Som za nech sa poukazuje aj na nekalé praktiky chovu psov s PP, prečo nie, sú to veci, o ktorých sa má hovoriť! Budem len rada, keď sa záujemci budú zaujímať o dianie chovu psov s PP, a k tomu patrí nielen poukazovanie na to pozitívne, ale aj na to negatívne.

Ale z Tvojich príspevkov to vyznieva tak ako keby bol chov psov bez PP lepší...Táto tvoja veta je na smiech. Neverím, že by si mala takú zlú pamäť a nepamätala si, čo som písala, skôr len provokuješ. Nikdy som nepísala o tom, či je lepší chov s PP alebo bez PP. Nech si chová kto chce čo chce, ale nech to robí poriadne s ohľadom na dobro zvierat! čo nie je a nikdy ani nebude, môže byť len horší alebo približne rovnaký (tým že v chove psov bez PP sa nič nesleduje, chovatelia sú anonymní Nie vždy, nie všetci, čiže klameš. ich odchovy sú anonymné Nie vždy, zase klameš., predkovia psov sú anonymní Nie vždy, zase klameš., tak sa to potom ťažko hodnotí a sotva sa tam dá zodpovedne vybrať, kdež to v chove psov s PP človek tieto možnosti má! Niekedy ich má aj v chove psov bez PP! Ak na tom nezáleží, tak už neviem na čom potom záleží...

V chove psov bez PP chovateľ pre plemeno nemôže nič spraviť Koľkokrát to budem ešte vysvetľovať? Plemená si akože uznala nejaká organizácia, záujmové združenie, krúžok ľudí s rovnakým koníčkom; táto organizácia nie celosvetový zákonodarca, kto nie je jej členom, nemusí jej pravidlá vôbce rešpektovať! ani keby chcel, nezáleží na tom, že sa dobre postará o šteniatka, to je vari niečo čo by mal zabezpečiť všetkým šteňatám bez ohľadu na ich pôvod, ani krížence sa nemajú čo odchovávať v pivnici na roštových podlahách v špine a s nedostatočnou starostlivosťou! Nie je to tak u všetkých, ktorý chovajú psov bez PP, zase len vnucuješ tvoje presvedčenie, že tak chovajú všetci. Preto neviem z akých dôvodov si chovatelia psov bez PP pýtajú viac ako za kríženca, Nechcela si napsíať "viac ako za psa s PP"? Chov krížencov a chov psov bez PP je podľa teba predsa to isté, tak mi to vyplýva z tvojich príspevkov. keď sa tieto chovy ničím neodlišujú. Za to, že nevie na čom chová len sa to podobá na plemeno? A toto skutočne stačí?? O plemenách som ti písala vyššie.
Nerozumiem prečo majú niektorí na chovateľov psov s PP také vysoké nároky, ale na chovateľov psov bez PP už nemajú absolútne žiadne! Potom to tak aj vyzerá...) Prosím si vymenovať aspoň 3, najlepšie takých, ktorých poznám


Na inú tému: Čo kliešte? Ako chránite vašich štvornohých miláčikov??
V texte.

Ešte jedna otázka: keby si chovatelia psov bez PP založili občianske združenie "Slovenská aliancia chovateľov krížencov" a vydávali by PP, bolo by to podľa teba už OK, veď šteniatka by dostali "papier"? Vopred ťa upozorňujem, aby si do toho neťahala FCI! Založenie OZ sa riadi slovenskými právnymi predpismi, vydávanie PP sa neriadi žiadnymi predpismi.

Na inú tému: kliešte neviem, nemám psa. Tieto háčiky na ich vyberanie majú veľa pozitívnych hodnotení na slovenskom, českom, nemeckom aj ďalších stránkach predajcu http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojk...esticky/166771
Ešte doplním: ak odtiaľ objednávaš a máš 250 bonusových bodov, dajú sa objednať aj z bonusového programu http://www.zoohit.sk/bonus/34379/kat.../premie/321327
Naposledy upravil Llívia : 10.03.14 at 09:10
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
kúpila som normálne v chov.potrebách u nás za 2,20
http://www.pet24.sk/vyrobcovia/almus
a toto v lekárni asi 5,50
http://www.najlekaren.eu/proti-paraz...-1x0-67ml.html
rozlišuje sa to podľa váhy psa

Pipitevat som vzdy davala u veterinara, samozrejme bez dokladu to bolo za dobru cenu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať