Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja by som sa rada spýtala, či niekto nemá tibetského teriéra?Alebo nepozná zo svojho okolia.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

rastlinka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci. Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s Potty patch ? Uvažujem, ale nie som celkom rozhodnutá. Ja mám doma 3 - ročnú fenku. Samozrejme vie, že potreba sa robí vonku. Ale v súčasnosti som nezamestnaná a čo ak si nájdem prácu. Veď viete, pre lepší pocit, aby si mohla "odskočiť" kedy bude chcieť. Alebo : teraz som ležala v horúčkach... Používala by som to naozaj iba na takéto prípady.
Ide mi o to : Naučí sa to používať pes / fenka, ktorý už vie kde sa ciká ? Kto z vás to má ? Alebo máte niečo iné ?
Ja som túto situáciu zažila tento rok pri dvojročnej fenke. Psík je múdry, vynájde sa. Keďže som jej nedokázala ani otvoriť dvere do záhrady, aby vykonala potrebu, tak som jej natiahla kúpeľňovú mäkkú podložku. Miestnosti s kobercami som zatvorila.
Psík sa vyciká prirodzene na mäkký podklad, evokuje mu to trávnik, ako iba na holú podlahu. Kakala na letáky. Máme dve pračky, jednu na veci "druhej kategórie", (pracovné veci okolo domácnosti), jej peliešky a pod., nebol problém preklenúť určitý čas týmto spôsobom.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

rastlinka Pozri príspevok
Samozrejme, pohyb denne 4 hod a každý druhý deň 12 hodín to je asi dosť ale ak nie polepším sa.
Mňa to zaujímalo naozaj len tak, čo si o tom myslia ostatní.
Teraz bývam sama "za siedmimi horami a siedmimi dolinami" ďaleko od civilizácie a jediný živý tvor je fenka. Teraz, keď som mala horúčky, ledva som zvládla otvoriť jej dvere, preto ma to zaujímalo.
No, ja som len pisala, ze ta podlozka je hlupost vyhadzovat za to peniaze, to je oblbovak. Posluzia ti aj tie prebalovacie podlozky pre deti, ci noviny, niekto pouziva len to.
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja



... aj keď budem asi mimotémy ... starostlivosť od psa .. .. či? ... dúfam, že nevadí ...
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Som strašne rada, že sa Willi pomaly socializuje. A aj to je milé, že jej kamarát ju pred ostatnými chráni a žiarli. Prajem už len úspechy a radosť
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Všimla som si vysvietený text v zadaní témy: "starostlivosť...pes" a znovu mi to vychádza tak, že budem jednou nohou v téme a druhou mimo nej. Ale po preletení Cinkotovej témy, nedalo mi neprispieť do tejto.

Von je poriadna kosa a uzimená som zasadla k počítaču so šálkou čaju s citrónom. Za zadkom v kresle mám usalašenú havu a tak sa tam tlačíme obe. Aj tak jej to stojí zato, aby sa tam krčila až do úplného zdrevenenia labiek. Z reproduktorov mi znie hudba, ktorú mám rada. Podvečerná idylka. Úplný opak atmosféry, ktorú som cítila v téme orodovania za Cinkotu. Tam som sa dočítala, že niektoré nicky by sa mali držať len tém o psíkoch a nepchať nos do takých ťažkých "filozofických tém", ako práve tá Cinkotova. Jednoducho prekážali niektorým v ich ťažkých intelektuálnych dišputách. Lepšie som kukla, kto drží zástavu tej iqáčskej debaty. A tak som sa ani nečudovala, a ani nebanovala, že som sa do tej témy nestihla zapojiť. Až mi bolo divné, že v téme o petícii za prezidentskú milosť sa toľko spomínali štvornohí miláčikovia. Určite sú to tvory, ktorým treba venovať veľa pozornosti a lásky. Tak som zasadla k počítaču a napísala tento príspevok s výzvou. Nehanbite sa písať o štvornohých miláčikoch. Debata o nich nikoho nediskvalifikuje, naopak môže byť cennejšia, než mnohé filozofické pojednania, ktoré je možné nájsť na Porade.
A aby som bola aj v téme. Áno, starám sa - ako najlepšie viem.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petra, aj ja sa starám, nielen o psa, aj mačičky nám na chalupe pribudli, nikto nechcel adoptovať. Dnes som vonku skoro spadla, náš lordík ma ťahal, labky sa trochu zasolili, aj som mu mazala balzamom na to určeným, ale musel do vane, a potom som mu natrela spodky drahým pupalkovým olejom, bol spokojný. Musím mu asi kúpiť na starobu topánočky, len ako sa tam do obchodu po tej soli dostaneme.
A moje mačiatka sú spokojné, majú vybudovaný zateplený peliešok, len asi nechám všetko tu tak, a pôjdem na chalupu, hlásia väčšie mrazy. Treba im byť denne nápomocný, suseda sa pomaly sťahuje z domu, neviem, ako ich preberie nový majiteľ. Ach jaj, predvčerom som do pol druhej v noci rozmýšľala, ako im pomôcť. Včera zhltli tri konzervy.
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Aj ja sa asi pekne starám o Miníka, je zdravý, hravý a milý....zlato moje, momentálne ohrieva duchny už spí.
4 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... a o pupalkovom oleji počúvam po prvý raz ... aký je? ...

... je mi ľúto tých mačičiek ... dúfam, že tú zimu v zdraví prežijú ...

P.S.:
... vraj bude taká tuhá zima, akú sme ešte nemali, hoci na Vianoce by malo byť +10 st. ... ( ... a možnože, pre niekoho, kto hľadá radu ... robím účtovníctvo aj pre klienta, ktorý v poslednom čase dostáva množstvo objednávok na elektrické vykurovanie psích "domčekov" ( často .. pre policajné psíky ..) ... ak by potreboval informácie ... posuniem ...) ... aj keď tu na porade, kdesi, ktosi hovoril, že slama je to najlepšie ... či?
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Blahoželám téme k jej dvojmesačnému výročiu existencie!
Aspoň tu platí: do tretice všetko dobré - téma na tretí pokus prežila bez toho, aby ju niekto bez slova zmazal alebo zlúčil s inou.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

promont maja Pozri príspevok
... a o pupalkovom oleji počúvam po prvý raz ... aký je? ...

... je mi ľúto tých mačičiek ... dúfam, že tú zimu v zdraví prežijú ...

P.S.:
... vraj bude taká tuhá zima, akú sme ešte nemali, hoci na Vianoce by malo byť +10 st. ... ( ... a možnože, pre niekoho, kto hľadá radu ... robím účtovníctvo aj pre klienta, ktorý v poslednom čase dostáva množstvo objednávok na elektrické vykurovanie psích "domčekov" ( často .. pre policajné psíky ..) ... ak by potreboval informácie ... posuniem ...) ... aj keď tu na porade, kdesi, ktosi hovoril, že slama je to najlepšie ... či?
Ja tiež dúfam, že prežijú, veď aj ich mama bola pred rokom tiež mačiatko a vtedy tiež boli spolu 3 a prežili. Oni sú na komposte, kde na vrchu bola pokosená tráva, ono to odspodu hreje, elektrické vykurovanie bez našej prítomnosti asi nie, ale už som pozerala, sú také rohože do zeme, proti zamŕzaniu, ale to tiež asi vyžaduje nejakú bezpečnú konštrukciu na to. Tieto dedinské mačky sú šikovné, vedia sa postarať, len teraz akože prebývajú na našom a susedinom dvore. Ani mená nemajú, ale už sa aspoň dajú chytiť, tak na jar ich dám aj s mamou a sestrou asi sterilizovať.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

V zimnom období sú labky vystavené nielen snehu a ľadu ale najmä soli, ktorou sa posypujú cesty a chodníky a to predstavuje problém. Podobne ako my ľudia musíme dbať o topánky tak je v zimnom období potrebné dbať o psie labky, pri príchode z prechádzky je potrebné labky opláchnuť vlažnou vodou alebo odvarom z harmančeka a natrieť masťou na labky. Existujú viaceré komerčné prípravky v chovateľských potrebách alebo u veterinára napr. nechtíková mastička, KW vosk na labky, bylinná masť na labky, čisto biela vazelína .... Pokiaľ je väčší zápal, je potrebné okrem mastičiek preliečiť aj prípadnú infekciu, vyskytuje sa pri slabom osuseni srsti medzi vankusikmi kvasinkova infekcia.prípadne aj iný problém.
5 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Kvaka Pozri príspevok
Ja tiež dúfam, že prežijú, veď aj ich mama bola pred rokom tiež mačiatko a vtedy tiež boli spolu 3 a prežili. Oni sú na komposte, kde na vrchu bola pokosená tráva, ono to odspodu hreje, elektrické vykurovanie bez našej prítomnosti asi nie, ale už som pozerala, sú také rohože do zeme, proti zamŕzaniu, ale to tiež asi vyžaduje nejakú bezpečnú konštrukciu na to. Tieto dedinské mačky sú šikovné, vedia sa postarať, len teraz akože prebývajú na našom a susedinom dvore. Ani mená nemajú, ale už sa aspoň dajú chytiť, tak na jar ich dám aj s mamou a sestrou asi sterilizovať.
... ak sú na komposte a na vrchu je seno, tak by mohli byť v teple ...

... čakám, že každú chvíľu nabehne ten môj klient ku mne do kancelárie ... viem len, že existujú aj nejaké fólie, ktoré sa dávajú na strop, asi kvôli tomu, žeby nevysúšali psíkom ( odspodu) labky, nakoľko sa vraj takto psík "potí" ... cez labky ... nechám sa od neho poučiť a ozvem sa ti ... ak už pre nič, aspoň budeš mať informácie ... inak som minule bolo u ňho v kancelárii a brúsila som po outlooku ( hľadala som správu od FRSR) a musela som sa pousmiať ... v jednom maili si jeden policajt objednával kúrenie pre "psačí" domček ... no hlavné je, že si obaja rozumeli ...
Naposledy upravil promont maja : 13.12.12 at 09:53
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dobrá rada, k tej soli a labkám, viem a dodržiavam to, máme aj balzam aj mastičku. Zápal ani kvasinky sme nikdy nemali, aj keď náš lord má laby ako slon.
Ale neodolala som vyskúšať pupalkový olej, ten je môj, kupujem tu http://www.vomfass.cz/produkty/oleje...pallkovy-oleja okrem iných. No a dôvod bol ten, že môžem natrieť po umytí, vpije sa okamžite a nemaže mi parkety a koberec.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvasinkovu infekciu je dobre vidiet na bielych labkach. Srst v okoli pazurikov a medzi vankusikmi je ruzovkasta az tehlovej farby, Nakolko psika kvasinky svrbia, /dari sa im v mokrom prostredi ,/ labky si olizuje., Preto je dolezite to uplne vysusenie.Ja denne susim teraz fenom 4krat...Ale sme zvyknuti.
4 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Kvaka Pozri príspevok
Petra, aj ja sa starám, nielen o psa, aj mačičky nám na chalupe pribudli, nikto nechcel adoptovať. Dnes som vonku skoro spadla, náš lordík ma ťahal, labky sa trochu zasolili, aj som mu mazala balzamom na to určeným, ale musel do vane, a potom som mu natrela spodky drahým pupalkovým olejom, bol spokojný. Musím mu asi kúpiť na starobu topánočky, len ako sa tam do obchodu po tej soli dostaneme.
A moje mačiatka sú spokojné, majú vybudovaný zateplený peliešok, len asi nechám všetko tu tak, a pôjdem na chalupu, hlásia väčšie mrazy. Treba im byť denne nápomocný, suseda sa pomaly sťahuje z domu, neviem, ako ich preberie nový majiteľ. Ach jaj, predvčerom som do pol druhej v noci rozmýšľala, ako im pomôcť. Včera zhltli tri konzervy.
jozka56 Pozri príspevok
Aj ja sa asi pekne starám o Miníka, je zdravý, hravý a milý....zlato moje, momentálne ohrieva duchny už spí.
Veru, pekne sa staráme o našich miláčikov a rady o nich rozprávame, teda píšeme. Viem, že to Dav nemá rada, lebo téma je o starostlivosti a preto by príspevky mali znieť asi takto:
psík kašle , kýcha - treba podať taký a taký liek ...
pomôcky k starostlivosti(bišonik) - dve misky(voda, granule), jeden kovový hrebeň s dlhými zubmi, kovová kefa , kvalitný šampón a balzam.,osuška ...
Odev pre psíka - ľahký svetrík, kombinéza, pláštenka, topánočky ... a tak by sa dalo ďalej pokračovať. Len kto by to dodržiaval?!

Pár slov k spomínaným topánkam pre psíka. Vyrábajú ich a predávajú, ale na prechádzke som v nich žiadneho psíka nevidela. V soli by boli pre psíka určite dobrodením. Len asi sa tie topánky bijú s dôstojnosťou psíka. Mám s nimi skúsenosť len z obchodu, keď sme ich skúšali. Hava je "manekýna", tak spolupracovala pri obúvaní. Potom, stála na jednom mieste a ani sa nepohla. Nenahovorila som ju ani na jeden krok. Takže behá bosá aj v zime.

Púpalkový olej nepoznám, aké má účinky???
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petra, ja si myslím, že ak píšeme pekne o našich miláčikoch, ich potrebách a chorobách a radíme si navzájom bez akéhokoľvek rýpania, tak to má každý z nás rád. Pupalkový olej môj odkaz vyššie neotvoril, tak skús kliknúť na tie produkty tam, je tam o ňom viac, snáď nerobím tomu reklamu, ale je predovšetkým na pokožku, na kožu. Kúpila som sebe na užívanie, je vraj dobrý aj natierať na pleť, tak som skúsila ošetriť psovi labky, len tak, prečo nie? Ten olej, keby aj z labiek olízal, nič mu nemôže byť, možno bude zdravší a krajší?
Ja si dám občas pol malej lyžičky, striedam s avokádovým, tekvicovým a rybím.
Nájdeš viac k nemu aj tu http://zdravie.pravda.sk/zdrava-kras...lkovym-olejom/, ale to som už mimo témy.
3 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... ja som videla čivavku v takých topánočkách ... bez problémov si pobehovala ... museli ich jej kúpiť, pretože bola často chorá .. predtým ... a sú veľmi radi, že ich má ... len tak akosi "čudne" to na mňa pôsobilo ... také malé tenulinké labky v takých kožených topánočkách ... no hlavne, že to zvládla ... tá čivavka ...

... aj komisár Rex ich mal v jednom dieli ... keď hľadal "stopu" v kope odpadkov ...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Topanky pre psikov bezne pouzivaju vystavovatelia PP pudlov kralovskych. Chrania srst na lablach. Bisoniky maju srst na labkach aj v spodnych partiach dlhu, tam by sa srst v topankach poskodila.
Ked si pomyslim, kolko je roboty s cesanim a susenim po kazdej vychadzke, tak by som to uvitala, ale urcite by som nepochodila, pes nema rad ani oblecenie, ja obliekam koli zazmolkovaniu pod oblecenim naozaj len v chladnych dnoch, ci dlhych prechadzkach a nohy nikdy.

Videla som jedno video na yotube, kde ucili zlateho retrievera chodit v topankach, nechcel, vyhadzoval zadne nohy do vysky, tak si majitel zobral bicykel a pes bezal popri bicykli. netrvalo dlho a zvykol si na topanky.
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Kvaka Pozri príspevok
Petra, ja si myslím, že ak píšeme pekne o našich miláčikoch, ich potrebách a chorobách a radíme si navzájom bez akéhokoľvek rýpania, tak to má každý z nás rád. Pupalkový olej môj odkaz vyššie neotvoril, tak skús kliknúť na tie produkty tam, je tam o ňom viac, snáď nerobím tomu reklamu, ale je predovšetkým na pokožku, na kožu. Kúpila som sebe na užívanie, je vraj dobrý aj natierať na pleť, tak som skúsila ošetriť psovi labky, len tak, prečo nie? Ten olej, keby aj z labiek olízal, nič mu nemôže byť, možno bude zdravší a krajší?

Súhlasím, že ak sa vynechá základné protirečenie - ochranca, množiteľ - tak o psíkoch nemožno písať inak, než pekne. Inak povedané, možno o miláčikoch písať ináč?

Pozrela som pupalku, viem zas niečo nové. Je fakt, že havu veľmi nepúšťam do soli, a buď ju prenesiem, alebo zostane sedieť v aute. Ja som skôr v lete zistila, že možno by bolo dobre have pomastiť labky keď chodila po betóne alebo drobnom štrku. Vankúšiky na labkách mala zodraté, drsné ako strúžik. Vtedy som myslela na mastenie olivovým olejom.

- toto patrí pupalkovemu oleju a tvojej filozofii užitia.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať