Zavrieť

Porady

prenajom bytu - vratenie depozitu, nahrada škody, vyber firmy na opravu škody

Dobry den,
mam nasledovny problem:
Ukoncili sme najom v ktorom sme byvali presne 9 mesiacov. Pani mi pri preberani bytu odmietla vratit depozit - vraj ma byt poškodenia. Osobne som si žiadnych poškodeni neni vedoma - odvolava sa však na 6 dier v sadrokartonovej stene kde bol umiestneny televizor (teraz je tam vsak umiestneny jej televizor a tie diery nie je vôbec vidno) a to ani nehovorim o tom, ze nam umiestnenie nasho televizoru povolila ale iba ustne. Nas depozit si teda ponechala s tym ze to musi vyriesit - pani je stavbarka a tak za tym vidim iba jasne vymyslanie kedze ona sama isto dobre vie kolko stoji take pretretie dier a nasledna nova malovka - samozrejme toto jej vieme zabezpecit aj my a urobit opravu vo vlastnej rezii ale ona sa jednoducho dohodnut nechcela.
Postupila to teda svojej pravnicke ktora vraj vyziada cenovu ponuku od 3 firiem a posle ich nam aby sme si z nich vybrali tu najlacnejsiu. Predpokladam ale ze bude chciet nie opravu steny ale jej vymenu.
Pytam sa teda:
ma na to narok? pri 6 dierkach s priemerom cca 0,5 cm? vymenu steny?
A ako ju poznam peniaze si necha a stenu neda vymenit ale iba opravit - ako si to verim?
Nemozem jej tuto skodu napravit ja? (podotykam ze priamo odo dna kedy sme odisli tam ma noveho najomnika)
Ma vôbec pravo si takto ponechavat cely nas depozit vo vyske 330 €? (mala nam ho vratit podla zmuluvy pri odchode tj 28.9.2012.)
Kedze je stavbarka predpokladam ze pozna min 3 stavebne firmy ktore jej tu cenovu kalkulaciu urobia a samozrejme predrazia tak aby od nas vytiahla co najviac - a toto skutocne nechcem.

Budem velmi vdacna za kazdu jednu radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ako ťa napadla výmena steny? Naznačila ti to vôbec?
    Pošli jej platobný rozkaz na vrátenie zábezpeky.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Škoda, že si sú stenu neopravila pred ukončením - odovzdaním bytu. Neviem, čo máte dohodnuté v zmluve o nájme čo sa týka depozitu. Depozit by mal slúžiť nie len na odstránenie vzniknutej škody ale aj na pokrytie nedoplatku vzniknutého na plneniach. To bude vlastník vedieť až po ich vyúčtovaní za príslušný rok.
    To či si majiteľka dá opraviť stenu alebo nie, je jej vec.
    Podľa môjho názoru by si mala ponechať len časť na opravu dier.
    Depozit podla nasej zmluvy nie je urceny na vzniknute nedoplatky na enegiach lebo energie boli na toto obdobie nahlasene priamo na moje meno.
    Skor sa mi zda nefer ze chce ziadat vymenu steny - nie jej opravu! co je samozrejme neporovnatelne co sa tyka ceny. Pri stahovani som tie diery vobec neriesila kedze nam to povolila a bolo to cele strasne narychlo - pani sa snazila vystupovat ako slusny clovek, netusila som ze bude robit taketo "ťahy"

    prenajom bytu - vratenie depozitu, nahrada škody, vyber firmy na opravu škody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.