Zavrieť

Porady

Neprebratie upovedomenia o zacati exekucie od exekutora

Dobry den, chcela by som sa opytat co robit v pripade, ze moj exmanzel, nechce prebrat upovedomenie o zacati exekucie od exekutora. Sud ohladom nezaplatenych alimentov mi prebehol v januari a exmanzel dostal podmienku za neplatenie vyzivneho, teraz sa mi snazi exekutor vymoct dlh co je skoro 7000eur, exmanzel nema schvalne ani ucet v banke, cize to exekutor chce stahovat zo mzdy, ale on stale neprebera upovedomenie, tak mi u exekutor povadali, ze nemozu nic robit, este to skusaju dorucit cez zamestnavatela, neviem co robit ak sa ani to nepodari. Pytala som sa ci mu to nemoze dorucit PZ, ale ze PZ si moze vyziadat iba sud, co robit? Prosim poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dôležité je, aby príkaz na začatie exekúcie dostal zamestnávateľ. Od toho momentu bude musieť začať strhávať peniaze zo mzdy povinného (bez ohľadu na nedoručenie upovedomenia povinnému) - zatiaľ si ich však bude musieť ponechať u seba, a to až do uplynutia lehoty povinnému na podanie námietok resp. ich zamietnutia. Keďže ide o slušnú sumu a teda aj slušnú odmenu pre exekútora, mohol by sa pokúsiť napr. o ustanovenie opatrovníka resp. zistiť, či povinný zásielku neodmietol prevziať, môže tiež doručiť písomnosť sám.

    Neprebratie upovedomenia o zacati exekucie od exekutora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.