Zavrieť

Porady

Darovanie nehnuteľností

Rodinný príslušník chce darovať nehnuteľnosť mojej maloletej dcére (10rokov). Ako treba postupovať a aké dane v akej výške je potrebné uhradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bejton Pozri príspevok
    Rodinný príslušník chce darovať nehnuteľnosť mojej maloletej dcére (10rokov). Ako treba postupovať a aké dane v akej výške je potrebné uhradiť? Ďakujem
    Na otázku, či maloletý môže vlastniť nehnuteľnosť, existuje jediná správna odpoveď, a to:

    ...áno môže.

    Keďže je to ale obsiahle , viď...

    http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...u-dietatu.html
    Dobrý deň,
    potreboval by som poradiť, su 4 parcely pozemkov su rozdelené medzi 4 vlastníkov-podielvý vlastníci, potreboval by som poradiť, či sa dá jednou darocovou zmluvou previesť podielové vlastníctvo 3 vlastníkov na jedného, aby sa každý stal výlučným vlastníkom pozemku. to znemená že by boli styri darovacie zmluvy na ktorých by boli 3 darcovia a jeden obdarovaný.
    ďakujem

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Dá sa to tak.
    Najideálnejšie je ku každej parcele vyhotoviť jednu darovaciu zmluvu, kde traja podieloví spoluvlastníci prevedú svoje podielly na štvrtého podielového spoluvlastníka.
    Urobte všetky 4 darovacie zmluvy naraz, naraz ich podpíšte pred notárom a naraz ich aj zavkladujte, aby nik necukol a neostal vo výhode.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ide o zrušenie a vyporiadanie spoluvlastníctva podľa § 141 občianskeho zákonníka. Sú to vlastne 2 dohody v jednej zmluve: v prvej časti napíšete, že všetci spoluvlastníci súhlasíte so zrušením spoluvlastníctva na všetkých parcelách. V druhej časti napíšete, ako ste sa vyporiadali - že každý zostane výlučným vlastníkom tej a tej parcely - presne to rozpísať.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Tak toto je potom Majočka zároveň aj najlacnejší spôsob. Zas som o čosi múdrejšia! ))
    Ďakujem, a chcem sa ešte spýtať, či stačí overiť pred notárom iba jednu kópiu zmluv čo sa potom ukážu na katastri.ďakujem veľmi pekne za rady!

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Na katastri sa "neukazuje", na správu katastra sa predkladá návrh na vklad, ktorého prílohou sú zmluvy v dvoch vyhotoveniach. Vo Vašom prípade musia byť podpisy všetkých účastníkov úradne osvedčené.

    Darovanie nehnuteľností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.