Zavrieť

Porady

Exekúcia na krku

Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť, ako postupovať v starej exekúcii.
Ešte koncom roku 2004 (asi koncom októbra) som zrušil zmluvu - poistenie auta. Prišlo mi že musím doplatiť čiastku 5645,91SK (187,41eur) to som vtedy zrealizoval cez internet banking (dnes ale viem, že táto pladba sa neuskutočnila a bola vrátená). Následne mi až v marci 2005 prišla od poisťovne upomienka, že požadovaná suma nebola uhradená. Po vtedajšom telefonáte so zamestnancom poisťovne o mojom tvrdeni o zaplatení, som bol informovaní o preverení platby (i keď neuskutočnenej) a zaslaní šeku ak bude treba na uskutočnenie nového zaplatenia dlžnej sumy.
Keďže nič neprišlo, bol som presvedčený, že je všetko v poriadku.
Na moje velké prekvapenie došiel môjmu terajšiemu zamestnávatelovi s dátumom 13.10.2012 mail "Príkaz na začatie exekúcie" v sume 773,54eur (187,54 dlh, 134,10eur úrok, 16,60 trovy konania, 16,50súdny poplatok, 39,70 trova právneho zastúpenia v exekučnom konaní a 379,22eur trovy exekúcie.
A teraz toto : V januáry 2008 som sa presťahoval-zmenil trvalí pobyt z Ma do RV - vybyvil riadne na úradoch obcí i polície (zmena OP) a na pošte si zabezpečil do 18.6.2008 preposielanie pošty na novú adresu. Nikdy až po dnes som neobdržal žiaden list ani od exekútora či súdu.
Z príkazu na začatie exekúcie som sa ale dozvedel, že 3.7.2008 vydal Okresný súd v Ma rozsudok-exekučný titul a následne až 12.10.2011 poverenie na vikonanie exekúcie.
Cítim sa byť rozhnevaný a chcel by som vedieť, aké kroky môžem urobiť aby som nemusel platit exekúciu (dlh a úrok pochopitelne áno), kedže mi nebolo doručené vôbec nič ani od exekútora, súdu (upovedomenie o začatí exekúcie som určite neprevzal!!) či dokonca poisťovne.
Ďakujem za pomoc a rýchle rady..
PS: Prečo nik nezistoval, že som sa presťahoval. Žijem a pracujem na Slovensku?? žeby preto??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    je to len a len tvoja chyba, ty si musis vzdy skontrolovat, ci dana platba naozaj odisla, pises ze bola vratena, a to si si nevsimol, ze ti na ucte pribudli peniaze?
    preco by mal niekto zistovat, ze si sa prestahoval? plati domienka dorucenia, vies kolko ludi sa vyhybalo prevzatiu roznych rozhodnuti? kvoli takymto ludom sa zaviedla

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Upovedomenie o exekúcii Vám od exekútora ešte len príde. Zamestnávateľ peniaze zatiaľ exekútorovi neposlal, len ich blokuje a nesmie Vám ich vyplatiť. K reálnemu prevodu peňazí na exekútora dôjde po doručení upovedomenia a po uplynutí lehoty na podanie námietok resp. ich zamietnutí. V pôvodnom konaní (platobný rozkaz?) ste zrejme boli zastúpený opatrovníkom, keďže sa súdu zjavne nepodarilo doručiť Vám písomnosti. Úradné zásielky sa v minulosti nedoposielali.

    nely221 je offline (nepripojený) nely221

    nely221
    Dobrý deň,

    chcem sa opýtať, či exekúcii predchádza súdne rozhodnutie, alebo či môže prísť exekútor "len tak" na obhliadku bytu?
    Vopred ďakujem za každú odpoveď.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    nely221 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa opýtať, či exekúcii predchádza súdne rozhodnutie, alebo či môže prísť exekútor "len tak" na obhliadku bytu?
    Vopred ďakujem za každú odpoveď.
    exekútor to dostane až po rozhodnutí súdu, takže ak exekútor koná, tak pravdepodobne súd už rozhodol...( len ešte o tom povinný nevie )

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    xLslon Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potreboval by som poradiť, ako postupovať v starej exekúcii.
    Ešte koncom roku 2004 (asi koncom októbra) som zrušil zmluvu - poistenie auta. Prišlo mi že musím doplatiť čiastku 5645,91SK (187,41eur) to som vtedy zrealizoval cez internet banking (dnes ale viem, že táto pladba sa neuskutočnila a bola vrátená). Následne mi až v marci 2005 prišla od poisťovne upomienka, že požadovaná suma nebola uhradená. Po vtedajšom telefonáte so zamestnancom poisťovne o mojom tvrdeni o zaplatení, som bol informovaní o preverení platby (i keď neuskutočnenej) a zaslaní šeku ak bude treba na uskutočnenie nového zaplatenia dlžnej sumy.
    Keďže nič neprišlo, bol som presvedčený, že je všetko v poriadku.
    Na moje velké prekvapenie došiel môjmu terajšiemu zamestnávatelovi s dátumom 13.10.2012 mail "Príkaz na začatie exekúcie" v sume 773,54eur (187,54 dlh, 134,10eur úrok, 16,60 trovy konania, 16,50súdny poplatok, 39,70 trova právneho zastúpenia v exekučnom konaní a 379,22eur trovy exekúcie.
    A teraz toto : V januáry 2008 som sa presťahoval-zmenil trvalí pobyt z Ma do RV - vybyvil riadne na úradoch obcí i polície (zmena OP) a na pošte si zabezpečil do 18.6.2008 preposielanie pošty na novú adresu. Nikdy až po dnes som neobdržal žiaden list ani od exekútora či súdu.
    Z príkazu na začatie exekúcie som sa ale dozvedel, že 3.7.2008 vydal Okresný súd v Ma rozsudok-exekučný titul a následne až 12.10.2011 poverenie na vikonanie exekúcie.
    Cítim sa byť rozhnevaný a chcel by som vedieť, aké kroky môžem urobiť aby som nemusel platit exekúciu (dlh a úrok pochopitelne áno), kedže mi nebolo doručené vôbec nič ani od exekútora, súdu (upovedomenie o začatí exekúcie som určite neprevzal!!) či dokonca poisťovne.
    Ďakujem za pomoc a rýchle rady..
    PS: Prečo nik nezistoval, že som sa presťahoval. Žijem a pracujem na Slovensku?? žeby preto??
    akože poisťovňa má pravdu, aj exekútor- neviem, len tie trovy exekútora , sa mi zdajú nejaké privysoké- čo na to odborníci?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    nely221 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa opýtať, či exekúcii predchádza súdne rozhodnutie, alebo či môže prísť exekútor "len tak" na obhliadku bytu?
    Vopred ďakujem za každú odpoveď.
    Samotné aktívne konanie exekútora začína vydaním poverenia súdom na základe návrhu veriteľa. Vy ako dlžník sa o exekúcii dozviete napr. zablokovaním majetku, zazvonením exekútora doma, obdržaním upovedomenia o začatí exekúcie. Na začatie exekúcie je však potrebný tzv. exekučný titul, teda napr. rozhodnutie súdu v konaní, ktoré môžte ovplyvniť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    xLslon Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potreboval by som poradiť, ako postupovať v starej exekúcii.
    Ešte koncom roku 2004 (asi koncom októbra) som zrušil zmluvu - poistenie auta. Prišlo mi že musím doplatiť čiastku 5645,91SK (187,41eur) to som vtedy zrealizoval cez internet banking (dnes ale viem, že táto pladba sa neuskutočnila a bola vrátená). Následne mi až v marci 2005 prišla od poisťovne upomienka, že požadovaná suma nebola uhradená. Po vtedajšom telefonáte so zamestnancom poisťovne o mojom tvrdeni o zaplatení, som bol informovaní o preverení platby (i keď neuskutočnenej) a zaslaní šeku ak bude treba na uskutočnenie nového zaplatenia dlžnej sumy.
    Keďže nič neprišlo, bol som presvedčený, že je všetko v poriadku.
    Na moje velké prekvapenie došiel môjmu terajšiemu zamestnávatelovi s dátumom 13.10.2012 mail "Príkaz na začatie exekúcie" v sume 773,54eur (187,54 dlh, 134,10eur úrok, 16,60 trovy konania, 16,50súdny poplatok, 39,70 trova právneho zastúpenia v exekučnom konaní a 379,22eur trovy exekúcie.
    A teraz toto : V januáry 2008 som sa presťahoval-zmenil trvalí pobyt z Ma do RV - vybyvil riadne na úradoch obcí i polície (zmena OP) a na pošte si zabezpečil do 18.6.2008 preposielanie pošty na novú adresu. Nikdy až po dnes som neobdržal žiaden list ani od exekútora či súdu.
    Z príkazu na začatie exekúcie som sa ale dozvedel, že 3.7.2008 vydal Okresný súd v Ma rozsudok-exekučný titul a následne až 12.10.2011 poverenie na vikonanie exekúcie.
    Cítim sa byť rozhnevaný a chcel by som vedieť, aké kroky môžem urobiť aby som nemusel platit exekúciu (dlh a úrok pochopitelne áno), kedže mi nebolo doručené vôbec nič ani od exekútora, súdu (upovedomenie o začatí exekúcie som určite neprevzal!!) či dokonca poisťovne.
    Ďakujem za pomoc a rýchle rady..
    PS: Prečo nik nezistoval, že som sa presťahoval. Žijem a pracujem na Slovensku?? žeby preto??
    Ak si si aj dal preposielat postu na inu adresu, tak ta mala pracovnicka upozornit, ze na preposielanie zasielok do vlastnych ruk , penazi apod. sa toto preposielanie nevztahuje. Je to nepochopitelne, ale ani len oznam posta neposle...hlavna vec, ze je to platena sluzba,ale spolahnut sa na to neda.

    mery6 je offline (nepripojený) mery6

    mery6
    dobry den chcem sa opytat moze exekutor siahnut na socialne a zdravotne poistenie ?ako postupovat ked nezijeme z manzelom v spolocnej domacnosti ale niesme rozvedeny aby mu exekutor nerobil problemy kazdy mame inu adresu sa nestykame dakujem za odpoved

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Či myslíte tým poistením? Ak máte BSM, tak na tento majetok siahnuť môže (v BSM sú aj bežné príjmy napr. na bankovom účte).

    mery6 je offline (nepripojený) mery6

    mery6
    no mam na mysli ked si moj byvali manzel plati socialku a zdravotnu
    poistovnu ci mu tam moze siahnut exekutor ved mi mame rozdielne adrey
    nezijeme spolu dakujem za odpoved

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    mery6 Pozri príspevok
    no mam na mysli ked si moj byvali manzel plati socialku a zdravotnu
    poistovnu ci mu tam moze siahnut exekutor ved mi mame rozdielne adrey
    nezijeme spolu dakujem za odpoved
    Aj keď som nepochopila, čo sa vlastne pýtaš, skúsim odpovedať aspoň všeobecne. Nezáleží na tom, či spolu žijete alebo nie, záleží na tom, aký majetok máte v spoločnom vlastníctve, alebo či máte rozdelené BSM.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Ty si dlžník, alebo on, o čo sa konkrétne jedná? Píšeš, že bývalý manžel a predtým píšeš, že nie ste rozvedení. Ak chceš nejakú odpoveď musíš napísať viac a zrozumiteľne.

    mery6 je offline (nepripojený) mery6

    mery6
    nie ja som dlzinik a vo VUB sme mali este jeden spolocny ucet na ktory som zabudla to sme mali este ked sme sa zobrali ten ma manzel zablokovany .my nezijem v spolocnej domacnosti nie sme rozvedeny ale on byva u svojej mami .len som sa pytala ci mu moze exekuto r siahnut v zdranotnej a socialnej poistovni na platbu ktore odvadza dakuejm

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Odvody odvádza ako živnostník, alebo je zamestnaný?
    Môžu mu vykonať zrážky zo mzdy. Výška zrážky sa vypočíta tak, že od mzdy sa odpočíta preddavok na daň alebo daň z príjmov fyzických osôb a poistné na zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie, príspevok na starobné dôchodkové sporenie a poistné na sociálne zabezpečenie.

    Do čistej mzdy sa započítavajú aj čisté odmeny za vedľajšiu činnosť, náborový príspevok a hodnota naturálií. Nezapočítavajú sa však do nej prídavky na deti a sumy poskytované na náhradu nákladov spojených s pracovným výkonom, a to najmä pri pracovných cestách.

    Keďže nie ste rozvedení, dlžníkmi ste spoločne.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak ide o dlh jedného z manželov, nie je možné viesť exekúciu voči druhému manželovi formou zrážkok zo mzdy.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    mery6 Pozri príspevok
    nie ja som dlzinik a vo VUB sme mali este jeden spolocny ucet na ktory som zabudla to sme mali este ked sme sa zobrali ten ma manzel zablokovany .my nezijem v spolocnej domacnosti nie sme rozvedeny ale on byva u svojej mami .len som sa pytala ci mu moze exekuto r siahnut v zdranotnej a socialnej poistovni na platbu ktore odvadza dakuejm
    Ak nie je zamestnancom, tak siahne na účet, z ktorého posiela poistné. Samotnú platbu nemá ako zablokovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.