Zavrieť

Porady

Môže sa zrušiť fond prevádzky, údržby a opráv?

Dobrý deň. Pred dvoma rokmi odstúpili z funkcie členov spoločenstva a predseda. Od vtedy sme sa nedokázali dohodnúť na ďalšom vedení spoločenstva alebo pre menšinové zúčastnenie na schôdzach sa nedalo hlasovať. Teraz poniektorý obyvatelia nášho bytového domu uvažujú nad tým, žeby sa zrušil fond prevádzky, údržby a opráv. Podľa mňa sa to nedá, pretože, keď sa niekto odsťahuje, tiež si nemôže vybrať svoju nasporenú čiastku.
Usporiadat
stesa stesa

stesa je offline (nepripojený) stesa

tatanka111 Pozri príspevok
Hlavičky

Aj ako SVB môžete mať správcu (keď už to neviete sami ).
Odkiaľ ste / a sú tam aj normálni vlastníci / dokážu prečítať 182/1993 / dokážu pochopiť 182/1993 ???????????????
Neviem... Niekedy pochybujem. Niektorí z nás chcú prejsť pod správu(vrátane mňa), ale niektorí sa obávajú vyšších poplatkov a neskorých vybavení, čo sa týka inovácií.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Je toto možné! Ako fungujete ? čo opravujete, kto platí za služby dodávateľom? kto Vám robí povinné revízie?...hotová katastrofa! nemôžte zrušiť FO ani si ho rozpustiť, je to v príspevku č. 2...
0 0
stesa stesa

stesa je offline (nepripojený) stesa

Je to hotová katastrofa, mate pravdu. Bývame tu 5 rokov. Nikto nemal ani poňatie o zákonoch. Mám pocit, že vrátane predsedu. Predsedoval dlhé roky a nikto nevedel, že jeho funkčné obdobie je 3 roky. Za jeho 6 posledných rokov sa nedopracoval k žiadnej schôdzi, aj keď ľudia chceli. Ale väčšina bola i napriek tomu za neho. On vtedy jednoducho oznámil, že bude predsedom, ale pre neplatičov a tých, ktorí naňho poslali kontroly a policajtov, nebude poberať peniaze, ktoré by mu za funkciovanie prináležali a zároveň bude nečinný.Od vtedy chcela jedna vziať predsedníctvo, ale keďže bola a je neplatičkou(predtým, kvôli tomu, že nesúhlasila s predsedom a teraz kvôli tomu, že neexistuje istým spôsobom spoločenstvo), väčšina nesúhlasila. Vyjadrila sa, že ak by ju zvolili, určite vyrovná dlh. Ale,...Kocúrkovo. Nemáme už dávno urobené revízie, do fondu odvádza už len kto chce,..... Je tu dosť veľký mišung.
Naposledy upravil stesa : 17.10.12 at 14:44 Dôvod: dopísanie
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

stesa Pozri príspevok
Je to hotová katastrofa, mate pravdu. Bývame tu 5 rokov. Nikto nemal ani poňatie o zákonoch. Mám pocit, že vrátane predsedu. Predsedoval dlhé roky a nikto nevedel, že jeho funkčné obdobie je 3 roky. Za jeho 6 posledných rokov sa nedopracoval k žiadnej schôdzi, aj keď ľudia chceli. Ale väčšina bola i napriek tomu za neho. On vtedy jednoducho oznámil, že bude predsedom, ale pre neplatičov a tých, ktorí naňho poslali kontroly a policajtov, nebude poberať peniaze, ktoré by mu za funkciovanie prináležali a zároveň bude nečinný.Od vtedy chcela jedna vziať predsedníctvo, ale keďže bola a je neplatičkou(predtým, kvôli tomu, že nesúhlasila s predsedom a teraz kvôli tomu, že neexistuje istým spôsobom spoločenstvo), väčšina nesúhlasila. Vyjadrila sa, že ak by ju zvolili, určite vyrovná dlh. Ale,...Kocúrkovo. Nemáme už dávno urobené revízie, do fondu odvádza už len kto chce,..... Je tu dosť veľký mišung.
Pane Bože?! Bytový dom, bez bytosti?
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
sito Pozri príspevok
Pane Bože?! Bytový dom, bez bytosti?
Gogoľ - mŕtve duše

och och, ľudia!!!!!!!
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Pokud se neumíte domluvit,
tak správce vám policajta dělat nebude a
váš majetek spíš šikovně rozkradne.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

stesa Pozri príspevok
Dobrý deň. Pred dvoma rokmi odstúpili z funkcie členov spoločenstva a predseda. Od vtedy sme sa nedokázali dohodnúť na ďalšom vedení spoločenstva alebo pre menšinové zúčastnenie na schôdzach sa nedalo hlasovať. Teraz poniektorý obyvatelia nášho bytového domu uvažujú nad tým, žeby sa zrušil fond prevádzky, údržby a opráv. Podľa mňa sa to nedá, pretože, keď sa niekto odsťahuje, tiež si nemôže vybrať svoju nasporenú čiastku.
Fond opráv nie je možne žiadnym spôsobom zrušiť, je to prioritná podmienka zo zákona 182...a správy domu.Akejkoľvek.
A pokiaľ by ste nemali pri predaji bytu do osobného vlastníctva správcu a ten nezabezpečil tvorbu fondu opráv domu, nemohli by ste si ho odkúpiť do osobného vlastníctva.

...pozdravuj tých Vašich vlastníkov, sú horší ako stádo volov, lebo to aspoň zoženieš dokopy...sorry, ale musela som.
Naposledy upravil Halli : 17.10.12 at 15:52 Dôvod: doplnok čísla zákona
8 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

tak toto je neuveriteľné! treba sa dať dohodnúť kto bude robiť predsedu, študovať denno denne 182, urobiť revízu platieb....a ozaj máte učet? ako toto môže fungovať to nechápem!
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Fond opráv? Keď je to povinnosť zo zákona, mal by byť! Ale, ak je na fonde nula, je?!
0 0
tatanka111 tatanka111

tatanka111 je offline (nepripojený) tatanka111

stesa Pozri príspevok
Neviem... Niekedy pochybujem. Niektorí z nás chcú prejsť pod správu(vrátane mňa), ale niektorí sa obávajú vyšších poplatkov a neskorých vybavení, čo sa týka inovácií.
1, Reálne stihneš za rok vymeniť 3 správcov (pozvánka schôdza v 1 mesiaci / od 1. dňa nasl. mesiaca začne plynúť 3 mesačná výpoveď )

2, U nás SBD cca 8,4 / Bysp 7,2 / nejaký nový 7 / ostatní 6€/byt a mesiac za správu (ja mám napr v zmluve fix poplatok na 5 rokov )
(asi nikto si nemyslí, že to SBD dáva o 1/3 kvalitnejšie služby - - napriek tomu tam asi 2/3 BD zostalo )

3, nekonkrétne - konkrétne : zo 69 bytov asi 4-5 platia do pokladne (u mňa doma = v sídle SRO = cca 100 metrov od BD ) zavolá napr (aj o 18 hodine) , že za 10 minút príde zaplatiť - - kým príde pripravím PPD (najrýchlejšieho som po otvorení dverí vybavil za asi 10 sekúnd , ale to bol workoholik )

4, ak myslíš okolo BD - nemám problém ( stavba / strecha /rozvody/teplo/elektrina/výťahy )
0 0
tatanka111 tatanka111

tatanka111 je offline (nepripojený) tatanka111

sito Pozri príspevok
Pane Bože?! Bytový dom, bez bytosti?
Volajú sa vlastníci

(ale niekto tam niečo musí vedieť ak založili SVB )
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Metoda * sito * čeká na ověření v praxi.

Je SRO * tatanka111 * připravené ...?
0 0
stesa stesa

stesa je offline (nepripojený) stesa

Dúfam, že nie.
0 0
stesa stesa

stesa je offline (nepripojený) stesa

Dvakrát ma väčšina odignorovala...Poniektorí z nás sme už zúfali.
1 0
stesa stesa

stesa je offline (nepripojený) stesa

Inak, veľmi pekne ďakujem
0 0
stesa stesa

stesa je offline (nepripojený) stesa

Revíziu platieb sme vykonali.Všetko máme zdokumentované. Našli sme aj nedostatky.Účet určite existuje.Na tento rok ešte bývala učtovníčka zaplatila elektrinu, ale ďalej... Uvidíme. Chcela by som im dať podpísať petíciu, či sú za správu, alebo za spoločenstvo. Ľapne ma o zem, keď zahlasujú za spoločenstvo...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A čo ste, teraz momentálne?
0 0
stesa stesa

stesa je offline (nepripojený) stesa

Tak to je tiež komplikované. Toho roku sme zvolili predsedníčku-súhlasila. Ale po revízií dokumentov sa rozhodla, že nič nepodpíše a nechce tú funkciu vykonávať. Ja som bola jedna z členov SBD až do nedávna. ostatní zdupkali aj s potenciálnou predsedníčkou s výhovorkami....
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A SBD je čo? Stavebné bytové družstvo? Alebo Správa bytového domu?
0 0
stesa stesa

stesa je offline (nepripojený) stesa

Je to Spoločenstvo bytového domu..
Naposledy upravil stesa : 18.10.12 at 10:22 Dôvod: pomýlila som sa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať