Zavrieť

Porady

Dopravná nehoda - ako postupovať ?

Priznám sa, že nemám o tejto oblasti žiadnu vedomosť, preto sa obraciam sem so žiadosťou o radu. Môj známy odstavil pred domom auto a zabudol zatiahnuť ručnú brzdu. Auto sa pohlo smerom ku vedľajšej budove. Vo vozidle, ktoré stálo cca 25 metrov pred ním pred vedľajšou budovou sedeli dvaja dospelí s dieťaťom. Keďže sa jedná o rovný terén, nezabrzdené auto /Citroen Berlingo, prázdne/ sa pohybovalo veľmi pomaly - cca 7 km/hodinu, podľa šetrenia polície. Vodička, ktorá sa vracala ku autu, v snahe zabrániť zrážke vozidiel vošla pred blížiace sa auto a snažila sa ho rukami ubrzdiť. Chcela tak vraj zabrániť poškodeniu jej auta, ktoré nedávno prišlo zo servisu. Samozrejme sa jej to nepodarilo a vozidlo známeho jej pritlačilo nohy. Po tom, čo tento zistil, čo sa stalo, zavolal záchranku a následne prebehlo šetrenie dopravnej polície. Podľa prvých vyšetrení si mala nehoda podľa vyjadrenia lekára vyžiadať PN max. do 5 dní, nakoľko nedošlo k žiadnej zlomenine ani väčšiemu pomliaždeniu. Nehodu známy oznámil poisťovni ešte v zákonnej lehote, nakoľko sa dozvedel, že vodička svoju PN "naťahuje" kvôli plneniu poisťovne, dokonca tak , že sa dozvedel, že spáchal trestný čin. Dnes mu volal prokurátor a oznámil mu termín výsluchu. Teraz ku tomu, v čom potrebujem poradiť : môže ísť známy na tento výsluch sám, alebo by bolo lepšie vziať si na pomoc advokáta ? Prečo ? Bol dlho nezamestnaný a konečne sa mu podarilo zamestnať, v pracovnej náplni má aj obstarávanie materiálu pre zákazky, teda pri strate vodičského preukazu by bol zase bez práce. Neviem, čo mu za túto nehodu hrozí. Jedná sa o mladého človeka, ktorý nemá žiadne podobné skúsenosti . V poisťovni mu pani vravela, že je to bežné, že ľudia naťahujú PN a podobne nafúknu takéto veci, len aby dostali lepšie plnenie. Ďakujem za názory aj rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pinta je offline (nepripojený) pinta

    pinta
    Nečakala by som, brala by som hneď právnika, mám vlastnú skúsenosť.Sama by som už nešla vypovedať, pretože otočia výpoveď ako chcú v prospech známeho alebo ako im vyhovuje.

    Dopravná nehoda - ako postupovať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.