Zavrieť

Porady

Aka bude vyska materskej dovolenky

Viete mi poradit aka bude vyska materskeho prispevku ak je dotycna zamestnana, momentalne na rodicovskej dovolenke a po ukonceni rodicovskej dovolenky sa zamestna v inej firme, kde bude zamestnana za mzdu, z ktorej by sa jej pocitala max. materska dovolenka cca. 1-2 mesiace a po tejto dobe bude az do nastupu na MD zamestnana za min. mzdu? Ako sa vypocita materska v tomto pripade?
Naposledy upravil minellka : 18.10.12 at 18:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    chystá sa novelizácia novelizácie zákona o soc. poistení.......mala by mať zaplatených 90 dní (za také, z ktorých sa bude platiť poistné) .....

    minellka je offline (nepripojený) minellka

    minellka
    a je jedno ci tych zaplatenych 90 dni bude na zaciatku pracovneho pomeru a potom prejde na min. mzdu, alebo bude zo zaciatku pracovneho pomeru na min. mzde a 90 dni pred nastupom na matersku bude robit za mzdu, aby sa jej vypocital max. Denny vymeriavaci zaklad?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    minellka Pozri príspevok
    Viete mi poradit aka bude vyska materskeho prispevku ak je dotycna zamestnana, momentalne na rodicovskej dovolenke a po ukonceni rodicovskej dovolenky sa zamestna v inej firme, kde bude zamestnana za mzdu, z ktorej by sa jej pocitala max. materska dovolenka cca. 1-2 mesiace a po tejto dobe bude az do nastupu na MD zamestnana za min. mzdu? Ako sa vypocita materska v tomto pripade?
    výška materského je 65% z denného VZ - ten sa určí podľa §55 (dosaď si tvoje konkrétne hodnoty) a RO - viď §54 .. http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2012-a.html#53

    danuska82 je offline (nepripojený) danuska82

    danuska82
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom výšky materského príspevku. Som zamestnaná, HM je 850 €, tehotná zatiaľ nie som, ak by som si začala platiť DNP z rozdielu medzi MVZ a HM pomohlo by to k maximalnej materskej? Treba tam splnit 270 dni alebo je tam nejaka ina doba? Ďakujem. D.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    danuska82 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom výšky materského príspevku. Som zamestnaná, HM je 850 €, tehotná zatiaľ nie som, ak by som si začala platiť DNP z rozdielu medzi MVZ a HM pomohlo by to k maximalnej materskej? Treba tam splnit 270 dni alebo je tam nejaka ina doba? Ďakujem. D.
    odkedy si zamestnaná u súčasného zamestnávatela ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    danuska82 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom výšky materského príspevku. Som zamestnaná, HM je 850 €, tehotná zatiaľ nie som, ak by som si začala platiť DNP z rozdielu medzi MVZ a HM pomohlo by to k maximalnej materskej? Treba tam splnit 270 dni alebo je tam nejaka ina doba? Ďakujem. D.
    na DNP sa už nemôžeš prihlásiť. Už iba na celý balík sociálneho poistenia. Pomohlo by nejaké ukončené poistenie v poslednej dobe ...

    Aka bude vyska materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.