Zavrieť

Porady

Suma vratenej platby po vrateni tovaru pri platbe kartou.

Dobry den,

rad by som sa opytal aku sumu treba vratit spotrebitelovi, ktory zaplatil na eshope kartou za tovar, ktory nasledne neprevzal resp. vratil v lehote 7 dni. Ide o to, ze pri platbe kartou si banky stahuju x% poplatok, cize realne sme dostali na ucet menej penazi ako by sme teoreticky mali vratit.
Moze ist tento poplatok na ukor spotrebitela? Alebo je mozne si ho nejakym sposobom vymahat od banky?

Dakujem.

Brano.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    yessimus Pozri príspevok
    Dobry den,

    rad by som sa opytal aku sumu treba vratit spotrebitelovi, ktory zaplatil na eshope kartou za tovar, ktory nasledne neprevzal resp. vratil v lehote 7 dni. Ide o to, ze pri platbe kartou si banky stahuju x% poplatok, cize realne sme dostali na ucet menej penazi ako by sme teoreticky mali vratit.
    Moze ist tento poplatok na ukor spotrebitela? Alebo je mozne si ho nejakym sposobom vymahat od banky?

    Dakujem.

    Brano.
    Vrátiš presne toľko, koľko klient zaplatil.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    yessimus Pozri príspevok
    Dakujem. A je teda mozne si tento poplatok niekde narokovat? Napr. v banke?

    Dakujem.
    aký vysoký je ten poplatok?
    predpokladám, že nemáš nárok na jeho vrátenie, či už zo strany banky alebo kupujúceho, pretože transakcia prebehla......

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    yessimus Pozri príspevok
    Dakujem. A je teda mozne si tento poplatok niekde narokovat? Napr. v banke?

    Dakujem.
    Poplatok si predsa započítaš do účtovníctva ako VOZD.

    yessimus je offline (nepripojený) yessimus

    yessimus
    Poplatok je 2,5% - pri 1000€ je to 25€ co nie je uplne malo.
    To ze to znizi zaklad dane je celkom mala utecha.
    Nicmenej dakujem.
    Skuste sa informovat od dodavatela platobneho terminalu / banky, myslim si ze transakcie kartou sa daju aj refundovat, v tomto pripade by ste nemal platit tych 2,5%. Druha vec je, ze 2,5% z transakcie je dost vela, kto je vas poskytovatel?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... akosi mi uniká pointa, čo s tým má spoločné banka; veď ona platbu zrealizovala/vyinkasovala/poukázala... že zákazník tovar neprevezme/vráti sa banky podľa mňa netýka.
    Riesenie na prijmanie kariet cez internet dodavaju banky, alebo dalsie spolocnosti. Tieto maju svoje podmienky pre poskytovanie takejto sluzby, niektore maju v podmienkach napriklad aj refundaciu. Preto som sa pytal, kto konkretne v tomto pripade poskytuje riesenie, moze to byt aj banka...

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    V zmysle § 12 Zák. č. 108/2000 a rozhodnutie ESD 4. senátu je prevádzkovateľ povinný vrátiť spotrebiteľovi peňažné plnenie, ktoré zaplatil, t.j. aj vrátane poštovného, ak bolo účtovane.

    Suma vratenej platby po vrateni tovaru pri platbe kartou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.