Zavrieť

Porady

Tenisky s ČÍNY- som poviná platiť POKUTU ak NIE sú PRAVÉ

Dobry deň.

objednala som si na slovenskom portali aukro.sk teniskya vopred som za ne zaplatila prevodom na slovenský účet. V popise tovaru bolo napisane, že sa posiela zo zahranicia ale nebola napísaná presná krajina. Asi po mesiaci mi prišiel list, že tenisky(z Číny) boli zadržané v Bratislave (ja som z Nitry) na colnom úrade/poste z dovodu vyrubenia cla pripadne dane. Kedze som bola z toho vsetkeho zmatena a nevedela som co mam vlastne urobit tak som zavolala na cislo ktore som mala napisane v tom liste- Colny urad- a chcela som sa poradit co spravit. Tam mi jeden nie velmi mily mlady pan vysvetlil ze clo by som zrejme platit nemusela kedze mám tovar v hodnote 17,49eur + 9,90 poštovné (neviem presne od akej sumy sa clo platí), ale musela by som zaplatiť daň čo je 19% z hodnoty (neviem či sa tam zahŕňa aj poštovné. To by tiež nebol problém a kludne by som to zaplatila ale...teraz prichádza JADRO PROBLÉMU:

Ten pan na colnom urade mi povedal ze aj ked predlozim vsetky dokumenty o zaplateni a hodnote tovaru a zaplatim clo, ze ja tovar este nedostanem, ale kedže ide o tovar z Číny tak oni ešte budú posudzovať či sú tie tenisky pravé a ak sa preukáže že pravé NIE sú tak ja som povinná hradiť všetky trovy konania +pokutu za dovoz falošného tovaru do krajiny čo môže vyjsť až do 1000 eur.

Chcem sa spýtať: je toto vôbec možné? možem byť považovaná JA-študentka,ktorá ani nemá vlastné príjmy a objednala si jeden pár tenisiek z internetu- považovaná za dovozcu falošného tovaru do krajiny? Ako vôbec môžem ja dopredu zistiť či tie tenisky pravé sú alebo nie? čo mi radíte,zásielku si neprebrať a nechať prepadnúť skoro 30 eur alebo riskovať pokutu, ktorú naozaj nemám z čoho zaplatiť? V prilohe prikladam listky,ktory mi prisiel z colneho uradu.

Za akúkoľvek radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Tenisky s ČÍNY- som poviná platiť POKUTU ak NIE sú PRAVÉ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.