Zavrieť

Porady

Pokuta za nesplnenie lehoty podania daňového priznania študenta, ktorý študuje v Angl

Ahojte poraďáci!
Dcéra mi študuje v Anglicku a popri štúdiu si privyrába na živobytie. Pracuje v dvoch firmách v jednej 15 hod. týždenne a v druhej príležitostne cez víkend 5-8 hod. Pravidelne si plní oznamovaciu povinnosť tým, že každoročne podáva daňové priznanie.Tento rok nestihla zohnať jedno potvrdenie, tak bude nie do konca septembra, ale do konca októbra.Bola som na tunajšom DÚ im povedať, že to donesiem trochu neskôr. Povedali mi, že už majú napísanú výzvu. Ale nepošlú ju, keď som sa im sama ozvala, ale aj tak dostanem pokutu 30eur. Keby mi poslali výzvu, tak by to bolo 330 eur. Zhrozila som sa. Je veľa občanov SR, ktorí vôbec nepodávajú daňové priznania a je to "v poriadku". A moja dcéra to robí, ale nestihla tak ako zvykla- dostane pokutu. Kde to speje náš štát a naše zákony? Trestáme poctivých za to, že niečo nestihli ? Jednoduchšie by bolo to vôbec nepodávať. Veď za také daňové priznanie každý rok musím platiť a ešte aj pokuta. Viem, že daň sa neodvádza, ale priznanie niečo stoji a teraz aj pokuta.Je jasne že za max 25 hod, prácu týždenne nezbohatne. Má to akurát na prežitie. Nedalo by sa niekoho- neviem ktorý úrad požiadať o odpustenie pokuty z dôvodu že dcéra denne študuje? Ďakujem za odpoveď
Zlata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zlatka, čím skôr treba podať dcérino DP z príjmu od zamestnávatela, kde má potvrdenie (mala tak urobiť do 30.9.2012). Ak dostane potvrdenie od druhého zamestnávatela, podá dodatočné DP.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    škoda, že ste nepodali DP aj keď len z jedného príjmu a potom ste mali podať po doručení všetkých dokladov ako DDP......

    neviem či sa to dcére oplatí, pretože za podanie žiadosti (nie odvolania) sa dokladá aj kolok v hodnote starých 500 SK (15 či 16€) a keby dcére odpustili úplne (o čom celkom pochybujem, ale môže sa stať) aj tak tá žiadosť niečo stojí........
    správca dane ti dá konkrétnejšie info, skús sa opýtať, či už odpustili všetko.....
    Ďakujem za odpoveď, pracujem na tom- ale som myslela, že to musí byť naraz a všetko. Veď to nie je veľká suma. Ale už mi to dcéra posiela emailom. Takže to bude hotové- ale tá pokuta ma hnevá.No nič- zase zderú poctivého a zodpovedného....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    zlatica.turisova Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, pracujem na tom- ale som myslela, že to musí byť naraz a všetko. Veď to nie je veľká suma. Ale už mi to dcéra posiela emailom. Takže to bude hotové- ale tá pokuta ma hnevá.No nič- zase zderú poctivého a zodpovedného....
    Skôr nevedomého.
    Poctivý a zodpovedný by to podal v termíne.

    Pokuta za nesplnenie lehoty podania daňového priznania študenta, ktorý študuje v Angl

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.