Zavrieť

Porady

Účet "paypal" alebo "payza".

Dobrý deň.
Obraciam sa na Vás, už skúsených .
Čítala som rôzne stránky a neviem sa rozhodnúť čo bude lepšie, účet paypal alebo payza.
Paypal, vraj neprijímajú veľmi slovenské banky a sú tam nejaké limity.
Payza, je vraj pre slovenské banky výhodnejšia.
Ak je nejaký presný postup ako si účet založiť, veľmi sa mu poteším .
Som nováčik v tom to smere.
Keď som si niečo išla kúpiť/predať, tak väčšinou cez prevod v banke (VÚB), je to však zdĺhavé a drahšie aj transakcie.
Tiež by som sa potešila aj rôznym radám ako sa vyhnúť nepríjemnostiam okolo prevodov z účtu paypal/payza na účet v banke alebo naopak. Či, stačí prihlásiť len debetnú kartu. A pod...
Vopred všetkým ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Focl je offline (nepripojený) Focl

    Focl
    Novy PP ucet ma mozny obrat myslim okolo 500 Eur / rok. Ak presiahnete tuto hranicu, vas ucet bude limitovany.
    Preto je potrebne si limit navysit, to je jednoduchy proces na ktory vas vyzve sam PayPal. Poslu vam okolo 1 eura na vas SVK ucet v banke. Z vypisu precitate 4 miestny kod ktory vam poslu , tento kod zadate do PP a mate ucet verifikovany. Pri tomto procese sa rocny limit zvecsi na cca 2 500 Eur / rok

    Ak chcete odstranit i tento posledny limit paypal vas vyzve aby ste im zaslali oskenovane dokumenty: obciansky alebo vodicak, oskenovanu postovu obalku kde je uvedene vase meno a adresa ktoru ste uviedli pri registracii. Par dni si to budu citat a ak vsetko sedi podla registracnych udajov budete mat "neobmedzeny" rocny limit pre PP ucet.

    Z paypal uctu si mozete posielat peniaze na vas osobny bankovy ucet (alebo kartu) a taktiez posielat peniaze na vas PP ucet z vasho SVK uctu.

    Focl je offline (nepripojený) Focl

    Focl
    Paypal je celosvetovy standart
    Da sa snim platit po celom svete to je jeho obrovska vyhoda.

    S prepojenim na SVK ucet by nemal byt problem, treba avsak po case "upgradnut" PP ucet. To bude vyzadovat overenie - poslu kod ktory bude vidiet pri transakcii na vypise vasho SVK uctu. Tym si navysite mozny rocny pohyb penazi na PP ucte

    S payzou ale nemam skusenosti
    Moja rada je Paypal

    adadean je offline (nepripojený) adadean

    Som milovníčka a ochrankyňa zvierat. Mám psíka a rybičky. Rada si pozriem dobrý film alebo seriál. Väčšinou však pozerám dokumenty o prírode, zvieratách, krajinách, ... Nemám rada ohováranie, závisť a podvod. Riadim sa krédami: "Človek môže zmeniť všetko" , "Svet patrí všetkým" , "Nerob to, čo nechceš aby robili tebe" . ...viac adadean
    Ďakujem. Ešte si prosím vysvetlenie ( "upgradnut" PP účet ).
    Nie som zbehlá v internetovej komunikácie .

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Ja by som to len upresnil, pokiaľ nemáte verifikovanú platobnú kartu, tak platiť môžete iba za tovar v hodnote max. 100€ (sumou si niesom istý). Verifikácia prebieha tak, že PayPal Vám z karty stiahne sumu 1,50 € (nie pripíše ako je vyššie).

    Podrobné informácie o registrácii a verifikácii účtu sú tu: www.eboom.sk/paypal

    Účet "paypal" alebo "payza".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.