Zavrieť

Porady

Daň z predaja bytu a príjem za poskytnuté služby

Podľa zmluvy o poskytovaní lektorských služieb som mala vyplatenú odmenu a neviem, do ktorého paragrafu ZoDP ju zaradiť. Ďalej som predala byt, ale bola som vlastníkom viac ako 5 rokov, takže to je od dane oslobodené. Potrebujem k daňovému priznaniu typ B doložiť aj nejaké potvrdenie o vyplatenej odmene, alebo stačí doložiť zmluvu? A pokiaľ boli tieto príjmy do výšky 43.968,- Sk, musím si podať daňové priznanie, keď som mala okrem toho príjem už len zo závislej činnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Predpokladám, že príjem z lektorskej činnosti + príjem zo závislej činnosti bol vyšší ako 43 968, takže v tom prípade daňové priznanie musíš podať.
    Na základe akej zmluvy si mala odmenu z lektorskej činnosti?

    jada je offline (nepripojený) jada

    jada
    Odmenu som mala vyplatenú na základe zmluvy o poskytovaní lektorských a prednáškových služieb podľa § 262 Obchodného zákonníka. Spolu so závislou činnosťou to určite bolo viac ako 43.968,-

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Daňové priznanie typ B. Ja by som to zaradila medzi príjmy z § 6 ods. 2 písm. a) alebo § 6 ods. 2 písm. b). K daňovému priznaniu nemusíš priložiť žiadne doklady o odmene ani zmluvu. Iba kopiu potvrdenia od zamestnávateľa.

    Daň z predaja bytu a príjem za poskytnuté služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.