Zavrieť

Porady

dopravna nehoda - som vinnik - kto co bude vymahat?

Dobry den vsetkym, mal by som par otazok. Tu je situacia: Cez vikend som trochu silnejsie buchol autom zozadu do druheho auta (moja vina). Druhy sofer ma otras mozgu, 2 dni bol v nemocnici, teraz je doma na PN-ke. Auto, ktorym som isiel je pisane na mamu, ma PZP aj havarijnu poistku (Allianz). To druhe auto bude opravene zo svojej havarijnej (Union) a potom to Union posle na preplatenie do Allianzu. Mamine auto bude opravene z jej havarijnej poistky.
Otazky:
1) ked mamina poistovna preplati opravu toho druheho auta, bude si to narokovat odomna? Predsa len, nie som majitelom vozidla a som vinny
2) to iste zdravotna poistovna: nebudu odo mna ziadat preplatenie?
3) to iste socialka: budu druhemu soferovi platit PN-ku - nebudu ju odomna vymahat?
4) to iste mamina poistovna - nebude vymahat preplatenie opravy maminho auta (i ked ma havarijnu poistku) odo mna?
5) Nie som si isty, ci je trestny cin po 7 alebo 42 dnoch PN: ak by bol/nebol, ovplyvni to odpovede 1-4?
6) Ak by so ten druhy sofer na zvysok uzdravenia zobral dovolenku, skratila by sa oficialne doba PN-ky, t.j. nebol by to trestny cin?
Ze si poskodeny bude vymahat bolestne a podobne je ok, to neriesim zatial.
Fuuh, ale som zvedavy, tak zatial diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mozes kludne spat, pokial si nenafukal, nemate dlzne poistne a udalost bola nahlasena v zakonnej lehote, nikto od teba nic nebude vymahat ....
    vsak preto je PZP, aby za vinnika akukolvek skodu zaplatila poistovna ... je jedno na koho je napisane auto, PZP sa vztahuje na auto, mama je len poistnik, kryty poistkou auta je kazdy, kto s tymto poistenym autom ako vodic sposobi inemu skodu

    ujo_2 je offline (nepripojený) ujo_2

    ujo_2
    Poistky su poplatene, v poistovniach vsetko nahlasene. Ci som nafukal neviem isto - pristroj ukazal 0,04 gramu, cize 0,08 promile. Policajt vravel ze do 0,15/0,30 v pohode... Zbytkovy som nemal mat z coho, zeby stopangin a kila tik-takou co pojem?

    dopravna nehoda - som vinnik - kto co bude vymahat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.