Zavrieť

Porady

Orná pôda - extravilán - vyňatie z PF, alebo ako postupovať?

Potrebujem poradiť... Máme ornú pôdu v extraviláne o výmere cca. 7700m2, chceme ju na stavebné pozemky. Obec nám schválila, že tam budú stavebné pozemky. Momentálne nám geodet robí GP, vychádza tam nejakých 10 pozemkov + cesta. Aký je ďalší postup? Jeden pozemok chceme pre seba /chceme začať stavať/, ostatné by sa možno predali. Bola by to vlastne nová lokalita. Treba to zrejme vyňať z PF, ale akým spôsobom? Viete mi niekto v tomto poradiť, keď sa nejedná o jeden pozemok, ale o viacej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Z pôdneho fondu sa vyníma plocha, ktorá bude zastavaná...t.j. na základe toho, koľko máš zastavné, chodníky, garáž tersa sa vyjme výmera

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    V prvom rade doporucujem pouzit vyhladavanie, je tu toho na mraky ohladom tejto problematyky.
    PS: ako prve by som si pozrel bonitu pôdy na tych parcelach. Ak je 1 ,2 tak je zle a budete dost platit, ak je 6-ka tak je ok

    grinavak je offline (nepripojený) grinavak

    grinavak
    pepa78 Pozri príspevok
    Z pôdneho fondu sa vyníma plocha, ktorá bude zastavaná...t.j. na základe toho, koľko máš zastavné, chodníky, garáž tersa sa vyjme výmera
    A záhradky budú mať ako ornú pôdu

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ono sa to tak robí, že sa vyjme iba na cesty, infraštruktúru, a to aj kvôli daniam z nehnuteľností. Vlastníci parciel si potom robia vyňatie vo svojej réžii. Určite by som však vyňal celý pozemok a nie len časť, keďže nie je jasné, čo kde bude na konkrétnej parcele stáť.

    jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

    jezo421
    Vynimanie z PF je este daleko. U nas bol postup taky, ze sa dal urobit zastavovaci plan (niekto to nazyva urbanisticka studia), kde bola cela oblast s orientacnym umiestnenim domov + vsetkych sieti. Potom sa vybavilo na vsetky veci uzemne rozhodnutie. Az potom sa mohli zacat vybavovat stavebne povolenia ci uz na siete, alebo na RD. Dali sme to robit cloveku co sa tym zivi, trvalo to cca 4 mesiace. Poda sa vynima az pri vybavovani stavebnych povoleni.

    grinavak je offline (nepripojený) grinavak

    grinavak
    jezo421 Pozri príspevok
    Vynimanie z PF je este daleko. U nas bol postup taky, ze sa dal urobit zastavovaci plan (niekto to nazyva urbanisticka studia), kde bola cela oblast s orientacnym umiestnenim domov + vsetkych sieti. Potom sa vybavilo na vsetky veci uzemne rozhodnutie. Az potom sa mohli zacat vybavovat stavebne povolenia ci uz na siete, alebo na RD. Dali sme to robit cloveku co sa tym zivi, trvalo to cca 4 mesiace. Poda sa vynima az pri vybavovani stavebnych povoleni.
    Územný plán / Zastavovací plán / ÚP / (územné rozhodnutie)
    A nie je náhodou jednoduchšie urobiť to raz, ako na 10 x ??


    Geometrák
    identifikácia
    bonifikácia
    vyňatie

    jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

    jezo421
    grinavak Pozri príspevok
    A nie je náhodou jednoduchšie urobiť to raz, ako na 10 x ??
    Nuz nech si kazdy robi ako chce, ale nechapem kam sa treba s vynatim ponahlat. Kym som mal pozemok vedeny ako ornu podu, neplatil som ziadnu dan. Toho roku ma to stalo cca 100eur (za 620m2).

    jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

    jezo421
    Dubnycka,skor mam problem pochopit tvoje ps :-)
    Pre Zuzanu, ktora ma 10 pozemkov s plochou 7700 m2 je to urcite nevyhodne. Kym ich nepreda, dan bude platit ona. Za ako dlho sa tam bude dat stavat nevie nik, lebo to zalezi mnozstva veci, ktore nepozname (a ani sama majitelka).

    p.s. o primeranych cenach za dom na kluc naozaj nic netusim
    p.s.2 ozval som sa sem s mojim prvym prispevkom, lebo som bol v rovnakej situaci - aj ked ako kupujuci, co musel vsetkych nahanat a vybavovat, aby sa to niekam pohlo. viac nemam k tomu co povedat. howgh

    Orná pôda - extravilán - vyňatie z PF, alebo ako postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.