Zavrieť

Porady

Exekutor,dlhy...

Dobry den. Chcela by som poprosit o radu co v nasom pripade. Mama je uz rok nezmastnana a nesplaca pozicky a uver, ktore cerpala este kym pracovala. Momentalne je v nemocnici a ked som u nej bola doma, nasla som rozne papiere o exekutoroch, advokatoch... Jednoznacne je zadlzena az po usi a kedze uz rok bez prace, je zrejme ze tie dlhy nebude vediet platit.. Ani ja a ani sestra sme o tejto situacii nevedeli. Netusim co robit. Byt, v ktorom mama zije je na sestrinom mene. Mama vlaste na mene nema nic. Tym padom od nej exekutor nema co brat. Moze v tomto pripade vymahat od nas- detí? Mam ja nejaku povinnost hradit matkine dlhy? Aj ja a aj sestra sme na materskej, mame partnerov, ale vydate nie sme. Co moze exekutor v tomto pripade?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dobry den. Chcela by som poprosit o radu co v nasom pripade. Mama je uz rok nezmastnana a nesplaca pozicky a uver, ktore cerpala este kym pracovala. Momentalne je v nemocnici a ked som u nej bola doma, nasla som rozne papiere o exekutoroch, advokatoch... Jednoznacne je zadlzena az po usi a kedze uz rok bez prace, je zrejme ze tie dlhy nebude vediet platit.. Ani ja a ani sestra sme o tejto situacii nevedeli. Netusim co robit. Byt, v ktorom mama zije je na sestrinom mene. Teda ho nevlastní, len prebýva. Mama vlaste na mene nema nic. Tym padom od nej exekutor nema co brat. Moze v tomto pripade vymahat od nas- detí? Nie - vy predsa nie ste dlžníci Mam ja nejaku povinnost hradit matkine dlhy? Počas jej života - nie. V tom najhoršom scenári (dedenie) - odmietnutie dedičstva = nič nezískaš, ani aktíva (majetok,peniaze), ani pasíva (dlhy) Aj ja a aj sestra sme na materskej, mame partnerov, ale vydate nie sme. Co moze exekutor v tomto pripade? Ísť len po účtoch a príjmoch matky - pôjde po prípadných sociálnych dávkach a príplatkoch.
    .

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...dobrá by bola aspoň komunikácia s exekútorom,prípadne s inými veriteľmi, požiadanie o splátkový kalendár,oznámenie, že matka je v nemocnici a prípadne po menších sumách splácať...vám síce nemôže exekútor nič zobrať, ale ak matka dostane dôchodok, či sa zamestná, bude to vyššie o úroky z omeškania...z akého koľvek príjmu jej musí zostať minimum, ale úroky nabiehajú denne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.