Zavrieť

Porady

Vydraženú nehnuteľnosť nechcú opustiť byvalí majitelia

Dobrý deň.

Vydražili sme starý rodinný dom.
Išlo o dobrovoľnú dražbu ktorú vyhlásila nebanková spoločnosť.
Bol som za pôvodnou majiteľkou dohodnúť kedy sa chcú vystahovať no odbila ma s tým,že za dom dostali strašne málo a že sa ide odvolať na súde.
Som presvedčený že nepochodia ale štve ma,že sa to môže veľmi dlho natahovať.
Chceme začať z rekonštrukciou a na dom sme si brali úver v banke .

Som teda právoplatným majiteľom a MUSIA sa vystahovať kým súd nerozhodne inak?

Vďaka všetkým za odpovede.


P.S.
Pani od začiatku hrala mŕtveho chrobáka. Dom nesprístupnila záujemcom (boli sme traja)
ani odhadcovi ktorý následne urobil odhad stavby podla katalógu a veku stavby (100rokov).
Dražobná spoločnosť dodržala všetky zákonné podmienky.
No ona to chce napadnúť s argumentom že dom bol podhodnotený a ide si dať urobiť nový znalecký posudok.
Naposledy upravil Patrik981 : 28.10.12 at 08:39
Usporiadat
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

Absolútne vôbec nemaš šajn o čo ide.
Susedia ju tam nechcú (asi dobre vedia čo je zač).
Keď ti dajú majetok do dražby tak asi tomu niečo predchádza...
A ešte v deň konania dražby máš možnosť konať tak aby si oň neprišiel.
Skús - http://www.vendue.sk/proces-drazby.php

Že Ti ide dom do dražby máš oznámené veľmi dlho dopredu.
Napríklad tu vedela majitelka skoro pol roka dopredu že dom pôjde do dražby!
Bolo jej to oznámené nakoľko si neplnila finančné závazky.
Potom prišiel odhadca a až potom bolo vyvesené oznámenie o dražbe pre verejnosť a to je minimálne mesiac pred dražbou na obecnej tabuli,takže to mohol kúpiť ktokoľvek a aj tu bolo viac záujemcov.
Som teraz ten zlý zato že som dal najvyšiu ponuku?
Museli sme si vziať s priateľkou úver na 10rokov!
Z mojich ťažko vydretých peňazí sa následne vyplatili všetky dlžoby čo pôvodná majiteľka mala.
Nejake drobné si odrátala dražobka za réžiu a výťažok z dražby bol samozrejme vyplatený pôvodnej majiteľke!
Ja nemôžem za to koľko mala dlžôb a tým pádom jej ostalo,čo jej ostalo.
Naposledy upravil Patrik981 : 05.12.12 at 21:23
0 0
duris1 duris1

duris1 je offline (nepripojený) duris1

Mame s manzelom rovnaky problem. Vydrazili sme byt este v roku 2010, hned po drazbe podal byvaly majitel na sud odvolanie o neplatnosti drazby. Nastastie sa dostavil hned na prve pojednavanie a jeho staznost bola zamietnuta. V aprili 2011 nadobudlo rozhodnutie pravoplatnost. V januari 2011 sme podali navrh na vypratanie bytu. Pravoplatne rozhodnutie dodnes zo sudu nemame kedze sudkyna bola urcite nejakou znamou byvaleho majitela bytu. Robila zbytocne prietahy az sa nam veci dostali na kajsky sud v Presove, kde dodnes nic neurobili. Podali sme trestne oznamenie na policii a mali sme sud teraz 10.januara 2013. Byvaly majitel je zbaveny viny kedze nas prezident udelil amnestiu a vztahuje sa to aj na tohto byvaleho majitela. Jeho zena este moze byt odsudena, ale sud bol odroceny na marec. Policia ti urcite nepomoze pokial nemas rozkaz na vypratanie. Mozes ich skusit vystahovat sam, ale oni na teba potom mozu podat trestne oznamenie za porusovanie ludskych prav kedze tam maju trvaly pobyt a ziju tam urcite uz zopar rokov. Ty tam trvaly pobyt nemas a policia by na to prihliadala. Rovnako je to aj s vypnutim energii. Pokial pojdu k lekarovi, ze z toho maju nejake nasledky, prechladenie alebo nieco chronicke si na tom opat horsie ty. My cakame uz 2 a pol roka...Zialbohu sudy su pomale a zakony proti nam. Drazobna je osetrena, ze vsetko urobili super, drazba je pravoplatna, ale ty rovnako ako aj my mame smolu. Snazila som sa urobit vsetko mozne, vyzvy, dohoda o najme, ale tito ludia uz nemaju co stratit tak s tebou komunikovat nebudu, odmietaju a je im v podstate jedno, ze ty si v s.....ch. Ako som uz povedala, nemaju co stratit a natahuju cas. No a nas system im to dovoli tak to co mozu pouziju. Z logickeho hladiska by to urobil asi kazdy z nas. Zialbohu na nas, co sme vydrazenu nehnutelnost kupili nikto nepozera, kolko nervov a casu a penazi ta stoji chodenie po sudoch, po veceroch nemozes zaspat lebo rozmyslas nad tym ako tento system nefunguje....To by bolo na dlho. Takze patrik 981 perfektne ta chapem, viem co momentalne prezivas a ludia, ktori to nezazili alebo s tym nemaju osobnu skusenost by sa k tomu ani vyjadrovat nemali. Keby som nieco nove objavila alebo sa nieco nove dopocula dam urcite vediet. Drzim palce teba aj sebe!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duris1 Pozri príspevok
Mozes ich skusit vystahovat sam, ale oni na teba potom mozu podat trestne oznamenie za porusovanie ludskych prav kedze tam maju trvaly pobyt a ziju tam urcite uz zopar rokov.
Vydrbal by som na ulicu ....raz - dva ....

...a nech si len podávajú koľko len chcú ........pod mostom sa zle úraduje ....nech si skúsia aj ten iný pohľad .....
0 0
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

No Ja som im preventívne trvalý pobyt zrušil.
Stačí list vlastníctva a na obecnom úrade už na to majú tlačivo...
Nedávno im končila doba na odvolanie tak to idem podať na súd.
Keď píšeš,že policia prihliada na to kto tam má trvalý pobyt,tak ma napadlo-veď si tam pobyt môžem nahlásiť.
Pomôže to nejak?
0 0
duris1 duris1

duris1 je offline (nepripojený) duris1

No neviem, ci ti pomoze prihlasit sa tam na trvaly pobyt, bude ti tam potom chodit posta, mozno sa budes musiet pripojit na energie alebo platit bytovemu druzstvu. Ja som im ten trvaly pobyt nezrusila aj z tychto dovodov. Ale nemozem tvrdit, ze som si na 100% ista, ze to pomoze alebo nepomoze. Nam sa teraz ten pripad o vypratanie taha uz 2 a pol roka a este mame stale papiere na Krajskom sude v Presove a nemame ani vytycene pojednavanie, takze poviem ti pravdu, ja uz ani sama neviem ako dlho sa to este bude tahat. To si mozno skor kupime nejaky novy byt pri takomto tempe. Ale urcite to nevzdame! Drz sa a podavaj novinky ak by sa nieco udialo. Ja dam tiez urcite vediet.
0 0
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

Zas*aný elektrikári nechcú ani odpojiť elektrinu.
Darmo sme vlastníkmi nehnuteľnosti i el. prípojky.
Stále si melú svoje, že pôvodná vlastníčka má s nimi zmluvu a platí si tak ju nemôžu odpojiť!
To kde žijeme?
0 0
duris1 duris1

duris1 je offline (nepripojený) duris1

To fakt? Vobec som si nemyslela, ze toto by mal byt problem. Keby si tam siel osobne s listom vlastnictva a povedal, ze sa tam stahujes a chces zrusit elektrinu? Alebo sa skus dohodnut s inou spolocnostou, urob s nimi zmluvu, ale povedz, ze ta v pohode mozu vypnut, ze tam momentalne nezijes. No ja uz fakt neviem. Ja som taketo veci nerobila lebo ako som uz pisala dost som sa obavala toho, ze sa toho chytia, kedze tam byvaju aj so synom. Radsej som neriskovala. Ale nemyslim si, ze takto nieco poriesis. Mal by si fakt mat ten papier na vypratanie. Ked to chces urobit legalne samozrejme....Ako dlho sa ti to vlastne uz taha. Nam budu tento rok v septembri 3 roky.
0 0
Ketryn Ketryn

Ketryn je offline (nepripojený) Ketryn

Ja chcem vydražiť dom dnes mala byť obhliatka ale vlastník nás tam nepustil. Trvalí pobyt tam nemá. Myslim si že ak to vydražíme on sa sám len tak od seba nevysťahuje čo potom zavolať policajtov ??? trvalý pobyt tam nieje a on je zlodej nie???? Ako postupovať??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie je podstatné, či má alebo nemá trvalý pobyt, podstatné je to, či je alebo nie je majiteľom nehnuteľnosti.
0 0
Ketryn Ketryn

Ketryn je offline (nepripojený) Ketryn

však po dražbe som majiteľom už potom ja ked si na dražbe vyžiadať urobiť notársku zapisnicu je to exekučný príkaz. Dám to exekútorovi alebo policajtom nepomôžu mi v tom policajti??
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Keby to bolo také jednoduché, neriešili by to niektorí vydražitelia x mesiacov až niekoľko rokov žalobou o vypratanie na súde.
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

Ketryn
však po dražbe som majiteľom už potom ja ked si na dražbe vyžiadať urobiť notársku zapisnicu je to exekučný príkaz. Dám to exekútorovi alebo policajtom nepomôžu mi v tom policajti??
Co tak si precitat tuto diskusiu od zaciatku, ved tu presne pisu o tom ako to funguje ludia co to riesia....
0 0
Ketryn Ketryn

Ketryn je offline (nepripojený) Ketryn

oplatí sa potom niečo kupovať v dražbe???
0 0
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

Po dlhej dobe žiaden pokrok.
Slovenské súdnictvo je banda darmožráčov ako aj Polícia atď.
Z nášho okresného súdu to poslali na okresný súd v Trenčíne (odtiaľ je dražobka)
Tam to poslali na krajský súd a odtiaľ spať k nám.
Medzitým ubehlo pol roka.
Potom sa to neriešilo lebol bolo leto,dovolenky.
Teraz to má pridelené jeden sudca ktorý ma toho údajne strašne veľa.
Aspoň sa mi podarilo dosiahnuť odpojenie elektriny...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mozem jednu otazocku na tych, ktori ziskali byt v drazbe?

Preco vlastne ste sa rozhodli pre tuto moznost nadobudnutia nehnutelnost? Stalo vam to za tie nervy? Sli by ste do takehoto "obchodu" znova?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona
Mozem jednu otazocku na tych, ktori ziskali byt v drazbe?

Preco vlastne ste sa rozhodli pre tuto moznost nadobudnutia nehnutelnost? Stalo vam to za tie nervy? Sli by ste do takehoto "obchodu" znova?
chcela som takto s muzom kupit dom, ale rozmysleli sme si to, ani cena nebola nizka a tie nervy, za to nestali.
0 0
AmmiS AmmiS

AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

V akej nebankovke mali pôvodní majitelia úver, na základe ktorého im predali dom v dražbe? a ako sa volala dražobná spoločnosť? Ja len z opatrnosti... totiž množstvo nebankoviek má s klientami uzavreté absolutne neplatné úverové zmluvy. Na základe týchto zmlúv (dlhu z takých zmlúv) nemožno vydražiť nehnuteľnosť (ani iná spoločnosť, na ktorú prípadne postúpili svoje práva nebankovky.) Pokiaľ sa majitelia neplatnosti zmluvy dovolajú, môže sa stať, že neplatnou sa stane aj dražba, v ktorej ste dom vydražili.
0 0
Šteruská Šteruská

Šteruská je offline (nepripojený) Šteruská

Rada,nedražiť,nekupovať žiadny byt,rodinný dom,nehnuteľnosť v dražbe!!!!Prečo?Pokiaľ sa nezmenia zákony chrániace neplatičov a špekulantov,tak nie.Človek,ktorý dá za vydraženú nehnuteľnosť všetky svoje úspory a zvyčajne musí splácať úver,nemá šancu,"vđaka benevolentným zákonodarcom, zákonu a aj sociálnej politike,že kto nespláca je chudák ohrozený" užívať svoje vlastníctvo.VEĎ TO JE CHORÉ!!!Máme s tým skúsenosti 5-ročné.A preto NIE NIE NIE!!!NEDRAŽIŤ.
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Čiže zhrnuté a podčiarknuté - Bývalý majiteľ má problém, nový majiteľ má problém, len dražobná spoločnosť a nebankovka sú vyplatení a sa smejú - dobrý systém.
Zákon nechráni neplatičov, ani platičov ale chráni nebankovky a dražobné spoločnosti.
A inak neplatiči a špekulanti - sú rôzni ľudia a rôzne prípady a ak dôjde ku dražbe je otázne, či je minimálne morálne v poriadku alebo nie. Niekto môže prísť o dom len vďaka prešpekulovaným zmluvám a drobným nedoplatkom, prípadne omeškaniu (toto už myslím naši zákonodarcovia upravili) a tiež sú takí, ktorí si bezhlavo napožičiavajú bez domýšľania následkov a potom sa tvária ako svätí za dedinou, keď to musia splatiť.
3 0
Andrea.su Andrea.su

Andrea.su je offline (nepripojený) Andrea.su

Patrik981, ako sa to vyriesilo s vydrazenou nehnutelnostou
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať