Zavrieť

Porady

Vydraženú nehnuteľnosť nechcú opustiť byvalí majitelia

Dobrý deň.

Vydražili sme starý rodinný dom.
Išlo o dobrovoľnú dražbu ktorú vyhlásila nebanková spoločnosť.
Bol som za pôvodnou majiteľkou dohodnúť kedy sa chcú vystahovať no odbila ma s tým,že za dom dostali strašne málo a že sa ide odvolať na súde.
Som presvedčený že nepochodia ale štve ma,že sa to môže veľmi dlho natahovať.
Chceme začať z rekonštrukciou a na dom sme si brali úver v banke .

Som teda právoplatným majiteľom a MUSIA sa vystahovať kým súd nerozhodne inak?

Vďaka všetkým za odpovede.


P.S.
Pani od začiatku hrala mŕtveho chrobáka. Dom nesprístupnila záujemcom (boli sme traja)
ani odhadcovi ktorý následne urobil odhad stavby podla katalógu a veku stavby (100rokov).
Dražobná spoločnosť dodržala všetky zákonné podmienky.
No ona to chce napadnúť s argumentom že dom bol podhodnotený a ide si dať urobiť nový znalecký posudok.
Naposledy upravil Patrik981 : 28.10.12 at 08:39
Usporiadat
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Čiže zhrnuté a podčiarknuté - Bývalý majiteľ má problém, nový majiteľ má problém, len dražobná spoločnosť a nebankovka sú vyplatení a sa smejú - dobrý systém.
Zákon nechráni neplatičov, ani platičov ale chráni nebankovky a dražobné spoločnosti.
A inak neplatiči a špekulanti - sú rôzni ľudia a rôzne prípady a ak dôjde ku dražbe je otázne, či je minimálne morálne v poriadku alebo nie. Niekto môže prísť o dom len vďaka prešpekulovaným zmluvám a drobným nedoplatkom, prípadne omeškaniu (toto už myslím naši zákonodarcovia upravili) a tiež sú takí, ktorí si bezhlavo napožičiavajú bez domýšľania následkov a potom sa tvária ako svätí za dedinou, keď to musia splatiť.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V prvom rade je potrebné, aby to bolo v katastri - a LV. Pokiaľ bola dražba (môže napadnúť) a bola vyplatená suma, bolo dražbe zápis -mal by sa o to postarať (LV). Od toho sa už potom odvíja ďalšie - súd, vypratanie, exekútor. Pokiaľ je už oficiálne majiteľom - odpojí elektrinu, vodu, plyn. Alebo im predloží nájomnú zmluvu. (tie menej štandardné postupy.... v rámci normy )
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Neviem, co cakas. Teda nie od nas, ale co cakas od tej byvalej majitelky vlastne. Idu ju vystahovat na ulicu a ty cakas, ze to tam este aj pred odchodom poupratuje a bude ta vitat chlebom a solou?

Samozrejme ze sa citi ukrivdena a podvedena. Ako keby si nevedel, ake praktiky klamania klientov vyuzivaju nebankovky, aby sa takto nemoralnym sposobom dostali k barakom.

Raz som tiez prisiel na inzerat, chalpik predaval RD. Hned mi boli cudne dve veci. Chalan mal asi 20 rokov, hoci prisil v novom Audi, a ked sme dorazili na miesto, tak sa zhrkla cela ulica a vsetci pozorovali, co sa bude diat. Susedia sa jednoducho prisli pozriet, co sa podla svina tam teraz bude byvat, co ich suseda podvodne. dostala z baraku.

Isli sme dovnutra, s tym problem nebol, vidim, barak prazdny, ale v kurine este boli sliepky a v pivnici kompoty na regaloch. Ja som myslel, ze mlady ten dom zdedil. Pytal som sa na nejake detaily, ako napr. hlavny privod vody, plynu, elektrinu a pod, a videl som, ze mlady nema ani sajnu. Vravim mu: vy ste majitel a vy ste sem nechodili ani na navstevu?

On, ze on je majitelom iba tri dni, ze tam byval starky s vnukom, vnuk zobral pozicku na podnikanie, nevladal splacat, tak jedneho dna prisiel exekutor. Mlady este starkeho stihol spratat do domova dochodcov, ale sam je teraz na ulici...

No tak som mu pekne podakoval a odisiel som. Inak, cena bola menej ako polovicna, bol to pekny, zdravy dom, v tichej ulici z krasnou zahradou.
1 0
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

Vďaka Arizona.

Preštudoval som si všetky odkazy no nenašiel som odpoveď na otázku.

Musia sa vystahovať za predpokladu že sa odvolali na súde?

Momentálne čakám ešte dva týždne ktoré som im dal prostredníctvom aukčnej spoločnosti na vysťahovanie.
Potom sa spíše zápisnica o odovzdaní (resp. neodovzdaní nehnuteľnosti).
Čo keď začne pôvodná majiteľka mávať odvolaním na súde?
Vypratať ich či nevypratať?
List vlastníctva asi nedostanem...
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Z domu ich dostanete nedobrovoľne len pomocou exekútora. Najprv však o vyprataní bude musieť rozhodnúť súd. Ak to budú celé naťahovať (o.i. požadovať prerušenie konania o tejto veci kvôli prejudiciálnej otázke platnosti dražby), tak sa tam tak skoro legálne nedostanete. Môžte ich síce postrašiť trestným oznámením, pre urýchlenie však reálne pomôžu len menej štandardné postupy...
0 0
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

Takže, milá pani mi nehnuteľnosť neodovzdala,
napriek tomu že mám list vlastníctva.
Stále tvrdí že sa odvolala na súde.
Nedovolí mi vstúpiť do domu ani na pozemok.
Bol som na Polícii a požiadal som ich nech idú so mnou,
že si chcem nehnuteľnosť zdokumentovať,lebo mám podozrenie že mi ju zdevastujú.
Tiež som chcel podať trestné oznámenie podľa § 218 Trestného zákona(neoprávnený zásah do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru).
Riaditeľ policajtov odmietol a odôvodnením že sa jedná o občiansko-právny spor a že si to mám riešiť súdom a exekúciou.
Oni vraj nemôžu nič kým im to nenariadia zo súdu.
Sám do objektu nechcem vstupovať nakoľko mám obavy,že si na mňa vymyslia nejakú krádež alebo podobne...
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Odbornú radu ti nedám,ale moja skúsenosť-chvalabohu už exmanželka mi vykradla celý dom v mojom vlastníctve,všetko drevene,železne,medenéplastove a sklenene zobrala.Dom som mal kompletne zariadený.Polícia nepomohla nič,neumožnili mi ani vstup na policajnú stanicu.
Stráž si svoj majetok aby si nedopadol ako ja.
0 0
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

Pre mňa,za mňa nech si berú všetky caky-paky ale bojím sa že keď budú donútený odísť tak poškodia trebárs inštalácie alebo nadpília krov atď.
0 0
Lubo8888 Lubo8888

Lubo8888 je offline (nepripojený) Lubo8888

mňa by zaujímalo , či ak bývalý majiteĺ hraje mrtvého chrobáka teda nekomunikuje neberie poštu , či by bolo možné na pozemok umiestniť obytný príves , alebo nejaký dočasný obytný objekt , aby bolo možné postrážiť novým vlastníkom alebo jeho povereným osobám , nehnuteľnost proti neprístojnému správaniu , odcudzeniu alebo záškodníctvu, až do výroku súdu alebo dosiahnutiu exekúcie
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lubo8888 Pozri príspevok
mňa by zaujímalo , či ak bývalý majiteĺ hraje mrtvého chrobáka teda nekomunikuje neberie poštu , či by bolo možné na pozemok umiestniť obytný príves , alebo nejaký dočasný obytný objekt , aby bolo možné postrážiť novým vlastníkom alebo jeho povereným osobám , nehnuteľnost proti neprístojnému správaniu , odcudzeniu alebo záškodníctvu, až do výroku súdu alebo dosiahnutiu exekúcie
...na pozemok asi ťažko , je to tiež súkromné vlastníctvo ...
Nič nebráni ( okrem dopravných značiek ) predsa zaparkovať na verejnej komunikácií ..

Lenže ako by si chcel ( respektíve poverené osoby - akože SBS ??? ) zabrániť proti uvedeným okolnostiam ???
Raz darmo , síce máš LV z katastra z dražby , no bolo dané odvolanie proti rozhodnutie ...

Vieš si ale predstaviť tie náklady na stráženie ???
To sú iné pálky ...
Doba , pokiaľ súdy rozhodnú , by Ťa zruinovala ...


K samotnému problému sa radšej nevyjadrujem , nemienim si pokaziť deň...

Len taká poznámočka :
Pokiaľ budú také zákony , tak nemá význam sa aj nejak po súdoch vláčiť .
Súd síce rozhodne v prospech navrhovateľa , ale čo z toho , keď odporca obštrukcie robí a vykonanie rozhodnutia súdu je v nedohľadne .
Nečudujem sa potom , že sa dejú rôzne skutočnosti , ktoré sa následne uverejňujú v tých čiernych kronikách .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik981 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Vydražili sme starý rodinný dom.
Išlo o dobrovoľnú dražbu ktorú vyhlásila nebanková spoločnosť.
Bol som za pôvodnou majiteľkou dohodnúť kedy sa chcú vystahovať no odbila ma s tým,že za dom dostali strašne málo a že sa ide odvolať na súde.
misomiso Pozri príspevok
Neviem, co cakas. Teda nie od nas, ale co cakas od tej byvalej majitelky vlastne. Idu ju vystahovat na ulicu a ty cakas, ze to tam este aj pred odchodom poupratuje a bude ta vitat chlebom a solou?
Zvyšok príspevkov je nepodstatný ... nemá význam riešiť ...

Ak niekto nemá rozum a položí v zálohu vlastné bývanie a to dokonca nebankovke , nuž jeho smola...

Bankovka a či banka - a nie je jedno ???
Obe chcú dostať predsa svoje peniaze a je úplne bezpodstatné , že akým spôsobom ....

Dám otázku ...
Kto by si nechal po hlave skákať , ak by požičal nejakú čiastku a o dotyčný by robil všeliaké obštrukcie a prekážky ???
Snáď nikto ( samozrejme , ak sa jedná o vyššiu čiastku ) , okamžite dáva podnet na vydanie platobného rozkazu .

Majiteľka domu v podstate môže byť rada , že pri dnešnom útlme a poklesu predaja na trhu nehnuteľnosti vôbec došlo k nejakému to predaju ......
Tu vidím ani nie amorálnosť nebankovky , ale skôr nenásytnoť dotyčnej ženskej...

Je síce pravda , že poniektoré nebankovky sú/boli jak žraloci , ale tie zlaté časy im už skončili...



....a či sa snáď mýlim ???.......nuž , nemyslím si to ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

To j euplne jedno. Nechem by som sa dennodenne pozerat do oci susedom tejto pani za takychto okolnosti. Vela sa v tomto biznise nezmenilo, vacsinou su to vsetko take zvlastne mafie, ktore sa tymto zaoberaju a dobre im to vynasa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
To j euplne jedno. Nechem by som sa dennodenne pozerat do oci susedom tejto pani za takychto okolnosti. Vela sa v tomto biznise nezmenilo, vacsinou su to vsetko take zvlastne mafie, ktore sa tymto zaoberaju a dobre im to vynasa.
...nuž mne by bolo úplne jedno ...tí susedia

Každé čudo tri dni trvá ...a možno aj susedia by boli radi , ak by mali nového suseda ...
Ale to je už o iných myšlienkových pochodoch ...

...a čo sa týka mafie ...nuž tá aspoň slovo dodrží na rozdiel od politikov ...
0 0
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

Susedia bi boli radi keby vypadli a aj ona sama sa zmienila ze sa jej tam nepaci,
"ale dostali strašne málo".
Najprv nepustia odhadcu potom ani záujemcov tak čo čakali?
Ja ju tam kludne nechám aj do Velkej noci a bol som ochotny pristupit na nejake symbolicke nájomne,nech si zariadi čo treba ale nech sa nestava na zadne!
Povie že ma nevpusti na pozemok ani do domu...
Policajti tiež majú na saláme.
Tak to ma ozaj nasr...
Teraz som to dal právnikovi,no to bude na dlho a hlavne draho.
Keby tí trpáci v uniforme spolupracovali tak jej fakt vyberem okna za to ako sa správa
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik981 Pozri príspevok
Policajti tiež majú na saláme.
Tak to ma ozaj nasr...
Teraz som to dal právnikovi,no to bude na dlho a hlavne draho.
Keby tí trpáci v uniforme spolupracovali tak jej fakt vyberem okna za to ako sa správa
...osobne sa vyjadrím len k zvýraznenému ...

To chceš povedať , že trpáci v uniforme - policajti keby spolupracovali , tak paničku svinským krokom poženieš kade ľahšie ?
Ja viem , že nie to si myslel ... no policajti tiež musia dodržiavať zákon ( bavíme sa o normálnom živote ) a nie skákať , ako si jeden zmyslí ...

Raz darmo ... jeden si myslel , že za lacno kúpil a teraz draho , ako trpák , bude platiť vedľajšie výdavky ...

Ono je dobre občas vopred porozmýšľať a potom konať ...



Ozaj ......ja by som porozmýšľal aj nad iným konaním , aby som sa k svojmu dostal ....aj za cenu , že ja by som stál ako obvinený pred súdom...
Sú to síce krajné riešenia , lenže na tieto treba aj tú guráž ...
0 0
Patrik981 Patrik981

Patrik981 je offline (nepripojený) Patrik981

Ja ju nechcem vyhanat,len jej zneprijemnit zivot.
Policajtov som požiadal aby asistovali pri vstupe,
nakolko mi byvala vlatnicka brani vstupu!
Ide predsa o § 218 Trestného zákona(neoprávnený zásah do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru).
BUCHAČ,podla teba akože nemám právo vstupovať na svoj pozemok?!
Chcel som si len vsetko pofotit.
Tí darmožráči odmietli akúkoľvek súčinnosť!
Naposledy upravil Patrik981 : 04.12.12 at 07:53
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
draik Pozri príspevok
Z domu ich dostanete nedobrovoľne len pomocou exekútora. Najprv však o vyprataní bude musieť rozhodnúť súd. Ak to budú celé naťahovať (o.i. požadovať prerušenie konania o tejto veci kvôli prejudiciálnej otázke platnosti dražby), tak sa tam tak skoro legálne nedostanete. Môžte ich síce postrašiť trestným oznámením, pre urýchlenie však reálne pomôžu len menej štandardné postupy...
Patrik981 Pozri príspevok
Ja ju nechcem vyhanat,len jej zneprijemnit zivot.
Policajtov som požiadal aby asistovali pri vstupe,
nakolko mi byvala vlatnicka brani vstupu!
Ide predsa o § 218 Trestného zákona(neoprávnený zásah do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru).
BUCHAČ,podla teba akože nemám právo vstupovať na svoj pozemok?!
Chcel som si len vsetko pofotit.
Tí darmožráči odmietli akúkoľvek súčinnosť!
Patrik , šak čítaj všetko ....a poriadne !!!

Policajt nemá šancu sa dostať na pozemok .... na to musí byť pádny - adekvátny dôvod ... vravi sa tomu trestné konanie ....


Dám príklad :
Robím žúrku v paneláku a susedia sa sťažujú ....
Policajti prídu , šak robia si svoju povinnosť ...
Chcú ísť do bytu a prelustrovať mojich hostí ...
TRT MAKOVÝ - NEPUSTÍM DO BYTU ...NEMÁ NÁROK !!!!
Môže mi dať maximálne pokutu tých 33 € a vrátiť sa pekne na oddelenie ...
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je teraz online Liptáčik

Len otázočka: Stará majiteľka sa už pri kúpe - dražbe chovala tak, ako sa chovala. Nesprístupnila nehnuteľnosť, nepustila odhadcu. Nenapadlo Ťa vtedy, že problémy budú pokračovať?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Dal si návrh na vypratanie domu? Po nadobudnutí právoplatnosti rozsudku sa to stane exekučným titulom a exekútorovi bude asistovať aj polícia.
Nechce sa mi to čítať znova, ale myslím, že ty iba od nej vieš, že dala niečo na súd. Ak sa bude ohradzovať voči cene, to jej neprejde. Žiadaj vypratanie, skús rozkaz na plnenie, to je najrýchlejšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať