Zavrieť

Porady

Podivný dodatok k zmluve

Ahojte. Už som tu raz písala, agentúra Aténa mi robí veľké problémy. Podpísala som s nimi zmluvu, kde nie je žiaden plat uvedený, je tam len napísané minimum, čo môžem zarobiť. Jedná sa o opatrovateľskú agentúru a u každej rodiny sa zarába inak. Teraz mi poslali na podpísanie dodatok k zmluve a keď som to čítala, skoro som zinfarktovala. Je tam uvedené doslova toto: "Za vykonanú prácu zaplatí zamestnávateľ zamestnancovi odmenu stanovenú na 1€/deň." Pritom v tejto rodine som mala zarobiť 1310€/mesiac a aj mi to potvrdili mailom. Volala som hneď tej žene z agentúry čo to má znamenať a ona že to je kvôli daniam, že oni mi dajú toľko, koľko mi sľúbili, teda tých 1310€/mesačne, ale dane budem platiť len z 30€/mesačne. A že keby som mala platiť dane z celej sumy, tak vraj platím aj 500€/mesačne daň. Ja som z toho úplne zhrozená, o niečom takom keď som s nimi podpisovala pred mesiacom zmluvu vôbec nehovorili. Odmietam im tento dodatok podpísať, však to keby sa potom rozhodli že mi vyplatia 30€/mesačne, ja sa ani nemôžem vôbec nijak brániť! Zrovna dnes už musím odísť do Nemecka pracovať. Rozmýšľala som, či vôbec ísť, ale rozhodla som sa že áno, lebo v zmluve mám, že ak ju poruším, musím zaplatiť pár sto eur pokutu. Idem tam na 6 týždňov, keď sa vrátim, chcem ísť za nejakým právnikom a poradiť sa, že čo mám robiť. Viete mi niekto kto sa v tom vyznáte zatiaľ poradiť? Takýto dodatok v každom prípade podpisovať odmietam, či môžu kvôli tomu so mnou zrušiť zmluvu alebo čo od nich môžem vlastne čakať. Ja som sa v zmluve zaviazala, že im zaplatím 500€ za sprostredkovanie, ale to som vôbec netušila aké veľké problémy s nimi budú!
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  danushka je offline (nepripojený) danushka

  danushka
  Milá Katka, fakt by si mnohým opatrovateľkám pomohla, keby si tu priložila scan zmluvy a zatrela svoje údaje. Atena je totiž jedna z AG, ktorá zdá sa zneužíva právne slabé vedomie opatrovateliek a tlačí opatrovateľky do nenormálnych podmienok.

  Predpokladám, že do DE ideš ako dohodárka. Momentálne Nemecko nemá upravenú legislatívu pre prácu OP na živosť tak, ako Rakúsko. Fakt by ma zaujímalo znenie zmluvy od AG do Nemecka, ako špecifikovali dohodu. Ak sa jedná, čo sa jedná nabetón o 24h Betreuung, tak to nemôže byť dohoda o pracovnej činnosti, jedine dohoda o vykonaní práce. Ale podľa SK Zákonníka práce na takúto dohodu môže každý a jeden odpracovať pre zamestnávateľa 350h ročne. Nie je ťažké prepočítať si pri 24h starostlivosti, za koľko dní 350h bude odpracovaných a Ty tam ako píšeš, ideš na 6 týždňov. Toto je prvé vážne porušenie Zákonníka práce bez toho, aby si tu vôbec akúkoľvek zmluvu priložila. Bolo by naivné si myslieť, že sa jedná o TPP, to by o takomto dodatku nemohlo byť reči, museli by sme sa baviť minimálne o minimálnej mzde a diétach v DE.

  Zujímalo by ma, ako je možné, že inšpektorát práce nerobí poriadky s takýmito AG a dokedy sa im tieto praktiky budú prepekať.

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Katka01 Pozri príspevok
  Zmluvu alebo ten dodatok? Ten dodatok ma 2 strany, zmluva ma viacero stran
  Najskôr zmluvu, aspoň prvú stranu, aby sme videli podľa akého zákona je uzatorená

  arizona je offline (nepripojený) arizona

  arizona
  Katka, ta agentura ta nuti k podvodom. Nemusis sa bat, ze by od teba vymahali nejaku pokutu.Skor ty sa im mozes vyhrozit, ze vasu komunikaciu zanesies na danovy, zivnostensky urad a pod.

  ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

  ewita888
  Katka si zrejme aj tak nedá poradiť, pretože aj napriek tomuto:
  http://www.porada.sk/t203177-agentur...ml#post2170957
  znova vycestuje.. potom príde téma Ako vymôcť od agentúry peniaze..

  Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

  Katka01
  nie som ich zivnostnicka. skor asi zamestnanec. hoci neviem, co je to vlastne za pomer co s nimi mam, ked su oni agentura a sprostredkuju mi pracu, som ja ich zamestnanec?

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Katka01 Pozri príspevok
  nie som ich zivnostnicka. skor asi zamestnanec. hoci neviem, co je to vlastne za pomer co s nimi mam, ked su oni agentura a sprostredkuju mi pracu, som ja ich zamestnanec?
  Zatri si osobné údaje a prilož tú zmluvu na Poradu

  ASIRA je offline (nepripojený) ASIRA

  ASIRA
  Agentúra Vám neponúka prácu len príležitosť.Takže na toto POZOR! odstúpenie od zmluvy je s tým že podáte výpoved ( napríklad že nemôžete dalej pracovať zo zdr.dôvodov) alebo im zaplatíte 450 eur kde si však pýtajte doklad lebo pani pracovníčky na to akosi zabúdajú, a vtedy by ste s tou agentúrou mali mať definitívne pokoj, preto si poriadne prečítajte čo podpisujete a radšej vyšmarte 20 eur za právnika aby Vám poradil alebo niekoho kto sa vyzná, ako by ste sa mali nechať oklamať touto agentúrou.Osobne mi je tejto pani ľúto,lebo si ani neuvedomila že podpísaním tejto "sprostredkovateľskej zmluvy vstúpila do h.....(ak sa skutočne deje situácia ako píšete radím Vám aby ste čo najskôr vyhľadali právnika)

  Podivný dodatok k zmluve

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.