Zavrieť

Porady

zateka okolo komina...

Dobry, mam komín schiedel absolut, riadne vyspraveny, nad strechou natiahnute flexi lepidlo. Oplechovanie zafalcovane, pri komine 3x silikonovane. Stale mi zateká okolo rohov komína. viete mi povedat moznosti prícin zatekania? Inac ten absolut ma na betonovej čiapke vetrací otvor medzi vývodmi na krb a kondenz. Moze zatekať pri daždi aj cez túto vetračku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Bolo by lepšie foto nad strechou.
    My to robíme tak,že okolo komína lepíme lepiaci pás na to určený a naň preložíme povrchovú úpravu komína - zateplenie 3-5 cm a omietka ako je na dome.

    bohdy1 je offline (nepripojený) bohdy1

    bohdy1
    no omienuty nieje, ale je vo flexi lepidle, aj znami maju iba v lepidle a stavba stoji 3 roky a nic netecie...

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tiez mi tak tieklo, krov trochu sadne a silikon ti odtrhne. Treba ho dat prec, a dat na komin bud butilovu pasku + listu cez komin a oplechovanie, alebo pouzi sikaflex ktory je pevnejsi ako silikon. Pokial to uz sadlo tak by to nemalo robit viac problem. pokial budes komin este omietat dalsie riesienie by mohlo byt natrit sikaflexom a vtlacit to toho ten izolacny pas ktory sa pouziva na sprchove kuty. Pokial nieje problem medzi oplechovanim a kominom, tak treba pozriet oplechovanie pod krytinou ci tam nejak nezateka hnany dazd ktory sa dostane pod skidlu.

    TáňaSl je offline (nepripojený) TáňaSl

    TáňaSl
    Nemôže to byť nasiakovosťou? čo to je za kleber? Podla mna to možno ani nezateká, ale skrátka je to nasiakavosťou, skúsil by som komin napenetrovat, alebo natrieť nejakou vodeodpudivou latkou. Ale takto na dialku sa to ťažko radí, ale možno by to za pokus stálo :-)

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    mozno trepnem, ale teoreticky by to mohla byt aj kondezacia, ale kedze zadavatel nepise kedy mu to zateka, tazko radit. Pri dazdi mi teda tieklo az na prizemie ked sa mi odtrhol silikon.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    alltracboy Pozri príspevok
    mozno trepnem, ale teoreticky by to mohla byt aj kondezacia, ale kedze zadavatel nepise kedy mu to zateka, tazko radit. Pri dazdi mi teda tieklo az na prizemie ked sa mi odtrhol silikon.
    Ak je ten komín zaizolovaný (autor píše že je to Schiedel Absolut), tak kondenzáciu by som vylúčil.

    Podľa mňa napenetrovať (nadstrešnú časť) a natiahnuť omietku (silikón, silikát) alebo marmolit - s presahom cez oplechovanie.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    kondenzaciu vylucit nemozes lebo za prve pise ze to iba natiahnute klebrom (asi na betonovu tvanicu) a za druhe aj ak by to mal zrovna zaizolovane MW s klebrom ako ja, tak nema izolaciu strechy cize na povrchu klebru moze kludne kondezovat-napriklad aj na oplechovani. Nevidim totiz ziadnu parozabranu ani izolaciu. Ale to su len take dohady. Pokial mu tak tecie v lete tak je to asi ten spoj na oplechovani.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.