Zavrieť

Porady

Zvýšenie výživného a druh exmanželky

Prosím, poraďte... manželova ex- požiadala o zvýšenie výživného na ich deti. Sama žije s druhom a majú spolu dieťa. Môže môj manžel do pojednávania požiadať súd, aby si vyžiadal doklady o výške príjmu jej druha, s ktorým žije ona v spoločnej domácnosti a obaja sú vlastníci domu, kde bývajú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kendy je offline (nepripojený) kendy

    kendy
    Tiež by som chcela vedieť, akým spôsobom môže manžel navrhnúť sám výšku výživného - či ju doručí súdu pred konaním alebo návrh podá až na mieste...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    kendy Pozri príspevok
    Tiež by som chcela vedieť, akým spôsobom môže manžel navrhnúť sám výšku výživného - či ju doručí súdu pred konaním alebo návrh podá až na mieste...
    najlepsie je sa s byvalou dohodnut a na sud prist už so spolocnym navrhom ktory sud schvali

    ak ale povazuje návrh na zvysenie za neopodstatneny, moze to namietat v ramci vyjadrenia k návrhu, o ktoré ho súd určite už požiadal ... v tom vyjadreni moze uvadzat rozne skutočnosti, ktoré si mysli ze sú podstatne, ale aj keby ziadne vyjadrenie neposlal, na súde sa to aj tak vsetko zopakuje a tam bude moct predkladat dalsie návrhy, ci už na dokazovanie, alebo v rámci snahy o dohodu s byvalou na konecnej sume

    prijem druha je pre stanovenie vyzivneho irelevantny, dolezity je len pre ucely urcenia nákladov na zivobytie byvalej, t.j. pre ucely urcenia, akou sumou sa podiela na výdavkou svojej domácnosti ... to znamena, ze ked byvala nema prijem, tak druh moze byt aj milionar a aj tak sud bude vysku vyzivne urcovat z toho ze ho ziada osoba bez prijmu

    kendy je offline (nepripojený) kendy

    kendy
    Ďakujem... Ona s nami vôbec nekomunikuje, hoci od manžela odišla sama, hrozná povaha.
    Je na materskej (dieťa má s druhom). Ja som tiež na MD s manželovým dieťaťom. Pri prvom zvýšení bol manžel upozornený, že môj príjem (MD) nie je relevantný. A bývalá teraz operuje s tým, že popri materskej si privyrábam...
    A hoci mal manžel pri prvom návrhu na zvýšenie nižší plat a ďalšiu vyživ. povinnosť, aj tak mu zvýšili... preto sme teraz v strese, ako to dopadne, keďže ex- žiada zvýšenie z 33€ na 100€, to je trojnásobok...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    kendy Pozri príspevok
    Ďakujem... Ona s nami vôbec nekomunikuje, hoci od manžela odišla sama, hrozná povaha.
    Je na materskej (dieťa má s druhom). Ja som tiež na MD s manželovým dieťaťom. Pri prvom zvýšení bol manžel upozornený, že môj príjem (MD) nie je relevantný. A bývalá teraz operuje s tým, že popri materskej si privyrábam...
    A hoci mal manžel pri prvom návrhu na zvýšenie nižší plat a ďalšiu vyživ. povinnosť, aj tak mu zvýšili... preto sme teraz v strese, ako to dopadne, keďže ex- žiada zvýšenie z 33€ na 100€, to je trojnásobok...
    ty ked si na materskej, si okrem vasho dietata dalsia osoba voci ktorej ma tvoj muz vyzivovaciu povinnost ... t.j. sud by mal zohladnit ze tvoj muz ma okrem dietata s byvalou dalsie 2 vyzivovacie povinnosti

    Zvýšenie výživného a druh exmanželky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.