Zavrieť

Porady

Záväzok voči spoločníkovi - varianty zrušenia

Mám takú blbú otázku.
Spoločník dotuje sro. To znamená, keď nemáme hotovosť vloží do pokladne peniažky. Zaúčtujem 211/365.
Už teraz mu sro dlhuje dosť slušné peniaze.
Chodíme do rôznych súťaží, žiadame od bánk úvery, kde predkladáme výkazy (súvahu a výkaz zis. a strát). Ak uvidia, že máme taký veľký záväzok voči spoločníkovi budú nám to vytýkať.

Neviete mi poradiť, čo by sa s tým dalo urobiť ?
Ani neviem ako mám ešte sformulovať moju otázku. Na aký iný účet by som vedela preúčtovať tento záväzok ?
Myslím si, že asi nič s tým nezrobím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nič s tým neurobíš. Ešte že boli zrušené majetkové priznania, mohlo by niekoho zaujímať, odkiaľ berie občan peniažky na dotovanie firmy a prečo to vlastne robí.
    Inak, už som sa stretla s otázkou tohto druhu zo strany DU pri kontrole. Nič s tým nenarobia, ale je to čudné.
    Prechodne sa to pochopiť dá, ale trvalo? Ved podnikanie je s cieľom dosahovať zisk.
    Vložené peniaze mu treba vrátiť.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Yvvetta
    Mám takú blbú otázku.
    Spoločník dotuje sro. To znamená, keď nemáme hotovosť vloží do pokladne peniažky. Zaúčtujem 211/365.
    Už teraz mu sro dlhuje dosť slušné peniaze.
    Chodíme do rôznych súťaží, žiadame od bánk úvery, kde predkladáme výkazy (súvahu a výkaz zis. a strát). Ak uvidia, že máme taký veľký záväzok voči spoločníkovi budú nám to vytýkať.

    Neviete mi poradiť, čo by sa s tým dalo urobiť ?
    Ani neviem ako mám ešte sformulovať moju otázku. Na aký iný účet by som vedela preúčtovať tento záväzok ?
    Myslím si, že asi nič s tým nezrobím.

    Dali by sa z toho zrobiť kapitálové fondy
    211/413
    365/211
    Ale s mierou.

    Vo výkazoch s 365 je vidieť, že spoločníkovi záleží na udržaní sa a rozvoji firmy)a nemali by Vám vytýkať záväzok voči spoločníkovi, pretože takáto firma je omnoho zdravšia, ako keby ste mali záväzok na 474(lízing) alebo na 461 (úver). Skôr by Vám daňová kontrola mohla vytknúť, že prečo je krátkodobý záväzok v účtovníctve už viac ako rok.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Lida
    nič s tým neurobíš. Ešte že boli zrušené majetkové priznania, mohlo by niekoho zaujímať, odkiaľ berie občan peniažky na dotovanie firmy a prečo to vlastne robí.
    Inak, už som sa stretla s otázkou tohto druhu zo strany DU pri kontrole. Nič s tým nenarobia, ale je to čudné.
    Prechodne sa to pochopiť dá, ale trvalo? Ved podnikanie je s cieľom dosahovať zisk.
    Vložené peniaze mu treba vrátiť.
    Lidka, spoločníci majú na toto iný názor. Ich odpoveď je jednoduchá: požičal som si; načo? na záchranu fungovania firmy. Daniari radi kladú túto otázku (ale zbytočne). Áno, cieľom podnikania je dosiahnúť zisk; no ale čo keď sa prestane dariť? takže pochopiac, že sa mu pôžička nevráti (lebo nie je z čoho) hľadá cestu riešenia.

    Záväzok voči spoločníkovi - varianty zrušenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.