Zavrieť

Porady

ako mam postupovať pri reklamácii pračky

Kupila som si pračku na ktorej mi končí záruka 12.12.2012 pračka sa mi nezdala tak som zavolala opravára z danej firmy ten sa jasne nevyjadril aká chyba je tam možno motor, bubon, ložiská.... to bolo 10.10.2012 pračku mi zobrali na opravu z domu 22.10.2012 stale čakám nikto nič.. Prosím o radu mám nejakú ochranu ako spotrebitel aby mi vratili peniaze za pračku lebo tomu výrobku už nedôverujem. Ako mám postupovať bojím sa totiž že pračku mi opravia neviem aké veci sú poškodené, vrátia mi práčku a potom ihned po skončení záruky sa mi pokazí možno už nie na tieto opravené veci ale na niečo iné a potom si budem musieť platiť opravu sama lebo mi nechcú vyhovieť s výmenou práčky za novú alebo vrátenia penazí.. Mám na to právo? Čo mám robiť prosím o rýchlu pomoc DAKUJEM.
Usporiadat
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

to neviem urcite, v pondelok si vsetko obvolaj - predajnu, pre mna zamna aj elektrolux postav na nohy ) nech si urobia poriadok, pis na SOIku, zavolaj ineho opravara, ak by si daco musela platit pytaj si doklad a presny rozpis a vymahaj od predajcu, no moznosti je vela, len je to na dlhe lakte..
my sme radsej kupili mame uz lacnejsiu pracku, co ked sa vyhodi za dva roky, nebude skoda.. mala tu co ja elektroluxku za 600+EUR a odisla jej hned po dvoch rokoch... diel bol drahsi ako nova pracka, a toto sa jej stalo 3x! teraz ma pracku za 200EUR a zatial ok )))
0 0
egyptanka egyptanka

egyptanka je offline (nepripojený) egyptanka

No to už aj ja ľutujem že som kúpila elektrolux a za takú cenu a total že v takejto firme. Ved toho sa aj ja bojím že hned po záruke sa mi pokazí a môžem si platiť celú opravu. Potom už bude mať aj ten chuj čas..
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

inak ja mam elektroluxku doma drahu ako slak, a mam ju 6 rokov.. a slape ako hodinky. Kupila som ju v madarksu lebo ma vysla lacnejsie.. ale nemam na nu zaruku, tkaze ked minule haprovala (povolila sa nam hadica, tak vypisovala chybu), dali sme tomu opravarovi "co mu nerozumiet" 50EUR za cestu a este nieco za "opravu"...
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

A ked si to poriesis, podla mna napis emial alebo list do elektroluxu oficialneho, ako si sa sklamala s pristupom ich opravarou a teda aj v ich produkte a ze nakolko ti nevedeli uspokojujuco odstranit zavadu a este ti sposobili stresy viac ich produktom nedoverujes a nebudes ich ani dalej odporucat, nieto este kupovat, nech sa k tomu vyjadria, ze ta zaujima nazor na cely tento proces.. zaujimalo by ma ako budu reagovat. Viem, ze mali dost pro-zakaznicku politiku, ked som zariadovala byt, dostala som od nich kopec darcekov, predlzene zaruky a co ja viem co... pochybujem ze si robia reklamu, aby im to servisy kazili.
Ale to len ak budes mat cas... a daj mi vediet )) mna taketo veci ako predajcu tovarov zakaznikom velmi zaujimaju, lebo my naozaj vychadzame v ustrety kazdemu komu vieme, len aby bol "pokoj"
0 0
egyptanka egyptanka

egyptanka je offline (nepripojený) egyptanka

No dúfam že to nejak vyriešim v pondelok volám inému opravárovi dúfam že príde čím skôr a pomôže mi. Ináč som aj písala na elektrolux do BA na nejaké zákaznícke centrum celú sťažnosť ako sa správajú tak mi odpísal nejaký pán chcel presnú adresu aj telefón na mna aj na servis a poslanie opravného listu. že to vraj pošle kompetentnej osobe na prešetrenie. Tak som zvedavá že čo sa bude diať či vôbec niečo... už prešli dva dni ale zatial na mna nikto nereagoval. ak niečo dám vedieť čo ďálej sa deje s mojou práčkou a čo sa ešte dozviem...
0 0
egyptanka egyptanka

egyptanka je offline (nepripojený) egyptanka

Zatiaľ všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc
1 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Ahoj, ako si dopadla s prackou???
0 0
egyptanka egyptanka

egyptanka je offline (nepripojený) egyptanka

Ahoj no tak volala som do tej Krupiny opravárovi.. hned vtedy v pondelok konečne v stredu sa prišiel pozrieť mechanik na nu rozobral mi ju popozeral na vrčanie sa vyjadril že je to normálne ale na moju žiadosť mi tam dal nové tuším že čerpadlo tak je to trochu tichšie ale aj tak nič moc.. že to vraj opotrebovaním hučí viac a viac.. a že na druhý deň mi ju zoberie do servisu lebo sa mu nezdá jedna strana bubna niečo tam počuje ako šuchanie nevedel že čo by to mohlo byť.. čakala som a nič volala som mu a nakoniec vyšlo s toho to, že mi to musí riešiť ten čo mi robil prvý krát reklamáciu..nasledovali s mojej strany nekonečné telefonáty do servisu do Blavy ale nakoniec mi povedal že mi ju môže prevziať tento s Krupiny to bolo štvrtok. v piatok neprišiel čo mal nechala som tak v pondelok som volala že čo sa deje ked neprišiel že príde v utorok 27.11. Prišiel nebola som doma ale iba mama zobral práčku do servisu a zatial neviem nič od vtedy je všetko ticho. tak len čakám čo sa ide ešte diať už som s toho všetkého na nervy..S blavy telefonicky mi nejaký pán povedal že dá žiadosť na prešetrenie nejakému ich inšpektorovi ale ani s ich strany zatial nič sa nedeje ani mi nikto nič neoznámil. Tak neviem
0 0
egyptanka egyptanka

egyptanka je offline (nepripojený) egyptanka

Tak ahojte všetci. No už mám práčku doma doniesol mi ju 6.12.na mikuláša. Zapojil odskúšal s odpoveďou že tej pračke nič nieje. Až keď odišiel som si všimla na papieri dátum nahlásenia opravy 29.11. ale mne ju zobral 27.11:. keď som na druhý deň volala že to musel napísať kvôli nahláseniu závady do nejakého centrálneho systému od 29 lebo skôr ho to nepustilo tak som zas o dva dni ukrátená. ja už toto vážne nechápem. dal mi tam tri kusy podložiek navyše. ale vraj nič pračke nieje tak som vyriešená aj s druhou reklamáciou. Dnes som prala tak už zas začína vrčať pomaličky nuž ale mi tvrdia že to je čerpadlo a to sa čím ďálej používaním opotrebúva a tým aj vrčí že to je normálne. takže takto som dopadla s mojou práčkou.
0 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Chcem sa spýtať,ak mám práčku v zaručnej dobe opravovanú už 4krát,a z toho 3krát odišla špirala nie je predajca povinný mi ju vymeniť za novú.Ďakujem!!!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

demeter Pozri príspevok
Chcem sa spýtať,ak mám práčku v zaručnej dobe opravovanú už 4krát,a z toho 3krát odišla špirala nie je predajca povinný mi ju vymeniť za novú.Ďakujem!!!
http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9
1 0
xtriadax xtriadax

xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

po tretej rovnakej poruche máš nárok na vrátenie tovaru
0 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Ďakujem za odpovede,volala som na SOI a povedali mi , ak sa výrobok 4krát pokazí v záruke tak mam nárok na výmenu tovaru ,a nemusia byť ani 3 jednaké opravy nakoľko sa jedná o chybný výrobok.
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

ja mám tiež problém s elektroluxou-plnená z predu., kúpila som ju v januári a včera mi začal rapkať bubon ako na rapkáči.Kontaktovala som servisákov -3-troch a to preto, že som musala zavolať toho čo je k môjmu bydlisku najbližší. Keďže som z vranovského okresu, michalovskí servisáci sa vyhovárali, hoci som práčku kupovala v Michalovciach v OKAY. No vranovský servisák mi hneď do telefonu povedal že to rapká okostnica z podprsenky a mám všetko prať aj ponožky vo vreckách. práčku ešte nevidel, chybu skonštatoval cez telefon a hned mi zavalašil ,že všetko si uhradím samA, na toto sa mi záruka nevzťahuje, ešte ironicky podotkol, že to budú drahé citujem: "cicky".Ja som si myslela, že máme si chrániť jemné prádlo pred práčkov a nie práčku pred jemnými vecaMI, čo žerie ponožky a želiezka z podprsenky. Je naozaj pravda,že na vcucnuté veci nevzťahuje záruka? Veď ja som dala veci oprať a nie aby ich žrala.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

MartaSk Pozri príspevok
ja mám tiež problém s elektroluxou-plnená z predu., kúpila som ju v januári a včera mi začal rapkať bubon ako na rapkáči.Kontaktovala som servisákov -3-troch a to preto, že som musala zavolať toho čo je k môjmu bydlisku najbližší. Keďže som z vranovského okresu, michalovskí servisáci sa vyhovárali, hoci som práčku kupovala v Michalovciach v OKAY. No vranovský servisák mi hneď do telefonu povedal že to rapká okostnica z podprsenky a mám všetko prať aj ponožky vo vreckách. práčku ešte nevidel, chybu skonštatoval cez telefon a hned mi zavalašil ,že všetko si uhradím samA, na toto sa mi záruka nevzťahuje, ešte ironicky podotkol, že to budú drahé citujem: "cicky".Ja som si myslela, že máme si chrániť jemné prádlo pred práčkov a nie práčku pred jemnými vecaMI, čo žerie ponožky a želiezka z podprsenky. Je naozaj pravda,že na vcucnuté veci nevzťahuje záruka? Veď ja som dala veci oprať a nie aby ich žrala.
Ale to hadam nie je pokazena pracka ked je nieco z pradla v nadrzi, tak sa do nej neda dostat cez vacsi otvor, nez su tie male dierocky po celom bubne? Nepoznam, ako su riesene pracky plniace zboku, ale z vrchu plniace sa tam da demontovat tej plast na spodu bubna a tak cez trosku vacsi otvor aj skontrolovat nadrz.
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

ale práčka je v záruke a manžel nechce do nej vrtať,lebo mi padne záruka, všetko je uzavreté , zadekľované, po obvode je len tá guma , tesnenie a to sa nedá odtiahnuť.
Už nikdy by som si nekúpila práčku plnenú z boku. Predtým som mala zvrchu plnenú práčku a bola výborná za 16 rokov zhltla len 3 ponožky , ktoré padli mimo bubna do plastového obalu práčku.Ja som trdlo, že som si kúpila tú opachu elektroluxovu
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

MartaSk Pozri príspevok
ale práčka je v záruke a manžel nechce do nej vrtať,lebo mi padne záruka, všetko je uzavreté , zadekľované, po obvode je len tá guma , tesnenie a to sa nedá odtiahnuť.
Už nikdy by som si nekúpila práčku plnenú z boku. Predtým som mala zvrchu plnenú práčku a bola výborná za 16 rokov zhltla len 3 ponožky , ktoré padli mimo bubna do plastového obalu práčku.Ja som trdlo, že som si kúpila tú opachu elektroluxovu
Ale ja som sa pytal na moznost pristupu k nadrzi cez bubon a nie aby ju tvoj manzel rozoberal a tak porusil zaruku Chce to citat aj manual k vyrobkom!
neviem aky mas model, ale co som si pozrel manual k EWP1462 (a verim, ze to bude aj u vsetkych), tak tam je moznost otvorenia bubna za ucelom pristupu k odtokovemu filtru! Ani tak nepomohlo najst rapkajuci predmet, ked je otvor v bubne??? (s bubnom je mozne aj tocit )
strana 16 - Cistenie odtokoveho filtra!!!
http://www.electrolux-ui.com/2012/192/982240SK.pdf


"Predtým som mala zvrchu plnenú práčku a bola výborná za 16 rokov zhltla len 3 ponožky , ktoré padli mimo bubna do plastového obalu práčku."........ale to "zhltla" tvojou nesikovnostou, ci nie? Zo zavreteho bubna ti ponozky neskoncia v nadrzi
Naposledy upravil erik555 : 09.04.13 at 16:29
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

no a som ľahšia o 25e a 5 za naftu. Odmontovali zadný dekel,nešlo to , vrchný dekel, nešlo to , hrešili jak pohania a párali sa v nej trištvrť hodiny. Ale aj tak dobre zarobili nie? Na toľko penazí musí niekto robiť 12 hodín za pásom. Žiadna výmena súčiastok, nič,len železný hák v ruke. Ja som im dala 30 ečiek a oni mne želiezko z podprsenky
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

MartaSk Pozri príspevok
no a som ľahšia o 25e a 5 za naftu. Odmontovali zadný dekel,nešlo to , vrchný dekel, nešlo to , hrešili jak pohania a párali sa v nej trištvrť hodiny. Ale aj tak dobre zarobili nie? Na toľko penazí musí niekto robiť 12 hodín za pásom. Žiadna výmena súčiastok, nič,len železný hák v ruke. Ja som im dala 30 ečiek a oni mne želiezko z podprsenky
Tak to ma zaujima, ze kde ta kostica z podprdy bola, ked sa to nedalo pozriet cez otvor v bubne
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

vyberali to cez malý otvor hákom zo železa a bola zapichnuta v plaste medzi bubnom a obalom práčky a opierala o bubon, pri točení ,ako keď točíš koleso šťastia, čistý rapkáčik, potom im tokdesi prepadlo a už to ani nevideli, prevracali tú pračku hore dole, hovorím dobrú trištvrťhodinu sa s tým babrali, aj s predu cez to gumové tesnsenie na dvierkach, ale aj tak sa mi zdá 30 ečiek veľa, tak za opravu potom by koľko zobrali. Ozaj sa oplatí radšej kúpiť novú ako dávať opravovať, keď skončí záruka. A hlavne by som už drahú práčku nekupovala,najlacnejšiu, keď sa pokazí, kúpiť novú, žiadne opravy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať