Zavrieť

Porady

SK Firma (neplatca DPH) dodava sluzbu do EU a do svajciarska

dobry den,

nemam sa moc na koho obratit a verim v kvalitu poradcov tu na fore.

moja otazka znie:

som firma, neplatca DPH, a firmy si nas prenajimaju na rozdne projekty a prednasky a skolenia.

pridem, urobim, vystavim fakturu, odchadzam.

ALE: ako je to s pobytom v zahranici - kolko dni mozem byt v krajine EU bez toho aby som sa musel niekde prihlasovat?

Ako to je napriklad ked idem do Viedne? Na den? Dva? Tyzden? Mesiac? Na co si davat pozor?

a rovnaka otazka pre Svajciarsko: crta sa mi tam klient ale nie som si isty ci ej to take jednoduche, ze pridem, urobim co treba, vystavim fakturu a odidem.

vie mi tu prosim niekto poradit?


dakujem velmi pekne !!

Oliver
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pred poskytnutím prvej služby inému platiteľovi v inej krajine EU sa zaregistruj aspoň podľa § 7a ZoDPH a službu poskytuj len takému, ktorý je rovnako registrovaný. Inak to nie je ok a na oboch stranách hraníc hrozia sankcie. Faktúry budú bez DPH a musia obsahovať obidve IČ DPH.
    a_je_to duplicitné, nedá sa mi odstrániť

    OliverG je offline (nepripojený) OliverG

    OliverG
    ano ano ! dakujem neuverite ale toto som tu reisil pred nejaky mcasom a ano mam to

    sice nie som platcom DPH ale IC DPH mam prave z toho dovodu ze davam sluzby do zahranicia, a samozrejem to eviduje maj kvartalne v suhrnnych vykazoch toto mam poschytene

    skor ma to s tou pracou samotnou zauima .. ci tam ako firma mozem byt len tak, alebo kolko dni, ako treba a ci vobec treba ohlasit sa niekomu niekam

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pred poskytnutím prvej služby inému platiteľovi v inej krajine EU sa zaregistruj aspoň podľa § 7a ZoDPH a službu poskytuj len takému, ktorý je rovnako registrovaný. Inak to nie je ok a na oboch stranách hraníc hrozia sankcie. Faktúry budú bez DPH a musia obsahovať obidve IČ DPH.
    ČO sa týka Švajčiarska, asi na službu musíš byť registrovaný na ich daňovom úrade. Inask Švajčiar neuzavrie zmluvu, to si upresni.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    OliverG Pozri príspevok
    skor ma to s tou pracou samotnou zauima .. ci tam ako firma mozem byt len tak, alebo kolko dni, ako treba a ci vobec treba ohlasit sa niekomu niekam
    Ak budeš vykonávať iba služby a jednorázový pobyt nepresiahne pol roka /=183 dní/, tak sa nemusíš hlásiť nikde, viac pozri § 5 ZoDP. Podobné podmienky platia v celej EU. Švajčiarsko nie je EU, to treba zistiť osobitne, skôs vygúgliť.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...si firma, teda si PO? A Ty si zamestnanec? Tak si ešte vybav v sociálnej poisťovni formulár E101....

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    tictac7 Pozri príspevok
    ...si firma, teda si PO? A Ty si zamestnanec? Tak si ešte vybav v sociálnej poisťovni formulár E101....
    ... na sociálke nevybaví. Je tam toľko zákonných kritériií, že ich určite nespĺňa. Výnimku môže dať MPSVR, ale nedáva. Aspoň podľa mojich skúseností z tohoročnej jari pre dcéru. Ale na živnosť a registráciu podľa § 7a môže.

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    Niektoré krajiny majú stanovené obdobia, ako dlho môže jednorázový výkon trvať - napr. Rakúsko max. 2 mesiace u opatrovateliek na slovenskú živnosť. Zaujímalo by ma však, či v prípade, ak opatrovateľky chodia do Nemecka na slovenskú živnosť poskytovať služby, je potrebná registrácia.
    Naposledy upravil xeva : 31.10.12 at 22:12

    SK Firma (neplatca DPH) dodava sluzbu do EU a do svajciarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.