Zavrieť

Porady

Žiadosť o informáciu na súd

Dobry den. Potrebovala by som poradit. Manzel ma na sude podany navrh na zvysenie vyzivneho- od novembra 2011. Doteraz sud nerozhodol, ani nebolo vytycene pojednavanie. Jedine, co sud urobil bolo urcenie kolizneho opatrovnika, vyziadanie potvrdeni o prijime od navrhovatela i odporkyne, nejake potvrdenia o navsteve skoly, upresnenie adresy pobytu odporkyne. A to je vsetko. Medzi casom dcera dovrsila 18 rokov.
Ako mame postupovat? Chceme napisat ziadost o informaciu.
Moje otazky: Ako formulovat ziadost- ziadost o informaciu o priebehu konania? Alebo....je na to ina formulka?
Komu ziadost adresovat? Priamo sudkyni? Alebo je mozne sudkynu kontaktovat priamo telefonicky?
Nie je nahodou v "zakone" niekde uvedene, ze konania ohladom vyzivneho by sa mali vybavovat skor, ako po roku?
Vopred dakujem za odpovede. Pomozu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Na súde môžte nahliadnuť do spisu. Ak si myslíte, že dochádza k prieťahom, upozornite predsedu daného súdu. Platenie výživného je možné dosiahnuť aj predbežným opatrením.

    La Femme je offline (nepripojený) La Femme

    La Femme
    Dakujem za odpoved. Manzel je uz "objednany" k nahliadnutiu do spisu. Mam ale pocit, ze nic viac ako pred par mesiacmi tam nebude. Preto ma zaujima, ci je mozne /pripadne akou formou/ sa priamo sudcu dotazovat na priebeh konania.
    Este by ma zaujimalo, aky vplyv bude mat na priebeh konania fakt, ze dcera medzicasom dovrsila 18 rokov.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ak sa dcéra ešte pripravuje na povolanie alebo študuje na VŠ tak na výživné má nárok aj do dovŕšenia 26 rokov...

    La Femme je offline (nepripojený) La Femme

    La Femme
    To ano, pripravuje sa na povolanie a snad aj nadalej bude. Ale bude musiet teraz vystupovat na pojednavani, ci napisat splnomocnenie a pod? Nejako sme sa zrejme naivne domnievali, ze riesit tieto veci rok dopredu bude stacit na to, aby sud rozhodol a dcera sa nemusela do toho nijako montovat.

    Žiadosť o informáciu na súd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.