Zavrieť

Porady

Ako mam postupovat ak mám sro a prišiel som o TPP?

Dobrý deň,

Stratil som zamestnanie kde som bol na TPP a mám firmu kde som jediný spoločník resp. som tam sám:-)

Firma je v štádiu budovania takže zatiaľ existuje len ako právny subjekt a nevyvíja žiadne aktivity

Rád by som sa spýtal aké povinnosti mi teraz vznikajú a na čo si treba dať pozor.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    dobra otazka, kym ti niekto zodpovedne odpovie ja len tak nastrelim ze zrejme

    1)prepis rychlo firmu na niekoho ineho a daj sa na urad prace

    alebo

    2) zamestnaj sa v nej za min. peniaze aby ti sli odvody zdravotne starobne a tak..

    ale pockajme na profi odpoved...

    petrako je offline (nepripojený) petrako

    petrako
    Postupujte presne tak ako napisal mr2.....za 1., Podporu z nezamestnanosti nedostanete a soc. a zdrav poistenie si budete musiet platit sam. Pripadne nemusite si nic platit, ale dostanete za tie roky O,- pri vyratavani dochodku a len zakladnu zdrav starostlivost. Nikto nemusi byt povinne poisteny SP a ani ZP pokial nepobera prijem v zamestnani. Pokial nevykonavate cinnost v takej miere ze sa treba zamestnat a prichadzat skoro o 70 % vyprodukovaneho zisku (vychadzam ze ste jediny spolocnik) tak si platte dobrovolne ZP dnes je to 47,26/mes. a uzivajte si plody podnikania inac:-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martin.keprta Pozri príspevok
    A ešte k tomu som študent denného štúdia...
    spoločníka, ani študenta denného štúdia na UP nezaevidujú ako uchádzača o zamestnanie, teda nárok na dávku v nezamestnanosti, aj keby si mal splnenú podmienku 730 dní poistenia v nez. v posl. dvoch rokoch, ti nevznikne.

    Ako študent denného štúdia si v zdr.poisťovni poistencom štátu (ak splňaš hranicu veku). Treba odovzdať - ak si tak neurobil - potvrdenie o návšteve školy + zápočtový list od zamestnávatela.
    ivka70 Zapoctovy list nema co Zdravotnu poistovnu zaujimat .....

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    [QUOTE=veronikasad;2173467]spoločníka, ani študenta denného štúdia na UP nezaevidujú ako uchádzača o zamestnanie, teda nárok na dávku v nezamestnanosti, aj keby si mal splnenú podmienku 730 dní poistenia v nez. v posl. dvoch rokoch, ti nevznikne.

    Tak toto sa stalo kamarátovi...je spoločníkom v s.r.o., ktorá ale už desať rokov nefunguje...ale je problém ju zrušiť, lebo ostatní spoločníci sú zahraniční a je problém sa s nimi skontaktovať...prišiel o zamestnanie a napriek tomu, že ako zamestnanec platil riadne všetky odvody - aj poistenie v nezamestnanosti, nemá nárok sa evidovať na ÚP a nemá ani nárok na podporu. Prečo teda nie je zamestnanec, ktorý je zároveň spoločníkom s.r.o. oslobodený od platenia poistenia v nezamestnanosti????

    Ako mam postupovat ak mám sro a prišiel som o TPP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.