Zavrieť

Porady

Sirotské na dieťa, otec občan Canady

Nemá moj syn nárok na sirotské len preto že otec bol canadskej národnosti , mám umrtný list ale nič iné neviem získať nakoľko ked pracoval v Canade som ho este vlastne ani nepoznala, a na sociálnom mi povedali že mám priniesť kde pracoval a kolko má odpracované, lebo že s Canadou maju zmluvu, len ako mám tieto info získať?? dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Skus sa obratit na velvyslanectvo, mohli by ti poradit na ktoru instituciu v Kanade sa obratit.
    Mala by to byt obdoba nasej socialnej poistovne.

    Kanadan pracoval aj na SK? Ako dlho?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    S problémom, ako získať ďalšie údaje o štátnom občanovi Kanady sa obráť http://www.canadainternational.gc.ca...u_id=72&view=d

    Ria007 je offline (nepripojený) Ria007

    Ria007
    dakujem za odpoved, no práve preto sa pýtam tu pretože tak zasa super Anglicky nekomunikujem , hlavne nie uradná angličtina , a ked som aj volala do Canady tak samé automaty a nič nezistím, aby som si vedela s Canadou riešiť to sirotské, nemali by mi pomocť tu na SK v slovenskom jazyku to riešiť , a určite aj oni poznaju inštitúcie v Canade lepšie ako ja, ale asi veľa chcem :-) a nie na SK nepracoval pokial ja viem .

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ria007 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved, no práve preto sa pýtam tu pretože tak zasa super Anglicky nekomunikujem , hlavne nie uradná angličtina , a ked som aj volala do Canady tak samé automaty a nič nezistím, aby som si vedela s Canadou riešiť to sirotské, nemali by mi pomocť tu na SK v slovenskom jazyku to riešiť , a určite aj oni poznaju inštitúcie v Canade lepšie ako ja, ale asi veľa chcem :-) a nie na SK nepracoval pokial ja viem .
    Misoft ti dal link na kanadsku ambasadu v Prahe.
    K tej asi patri aj Slovenska republika.
    Tam by si sa mala vediet dohovorit aj v cestine.

    Este mi napadla dalsia moznost, obratit sa na Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže.
    Mozno ti poradia.
    misoft Ambasáda v Prahe je pre Českú republiku a Slovensko - komunikujú anglicky, francúzsky, česky.

    Sirotské na dieťa, otec občan Canady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.