Zavrieť

Porady

vratenie vodicskeho preukazu

prosim chcel by som zistit mal som odobraty sudom VP na 20mesiacov za alkohol musim podstupit preskusanie a psychotesty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    daj si svoj nazov temy do vyhladavaca. To je to okienko vpravo hore
    Najdes vela rovnakch tem,aj odpovedi



    http://www.profivodic.sk/vodicsky_preukaz
    Naposledy upravil arizona : 01.11.12 at 20:48

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    bensson2 Pozri príspevok
    prosim chcel by som zistit mal som odobraty sudom VP na 20mesiacov za alkohol musim podstupit preskusanie a psychotesty?
    Myslím, že to nie je povinné. Teda ak sa zaobídeš bez toho VP.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No v linku, čo dala arizona sa píše.

    Vrátiť odobraté vodičské oprávnenie alebo obnoviť jeho pôvodný rozsah možno len po preskúmaní zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti, po preskúšaní odbornej spôsobilosti a po splnení ostatných podmienok uvedených v rozhodnutí o odobratí vodičského oprávnenia alebo obmedzení rozsahu vodičského oprávnenia.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    bensson2 Pozri príspevok
    kazdy mi to inak hovori ze pokial neni odobraty na viac ako 2rok ze sa nemusi robit
    No tak sa teda podľa toho riaď.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Najvyšší čas, aby ste si konečne prečítali platné predpisy týkajúce sa vedenia motorových vozidiel. Najmä teraz, keď máte zákaz činnosti by zákon 8/2009 Z.z. a vyhláška k nemu mohli byť užitočné. Na všetky Vaše otázky v nich nájdete odpoveď a zrejme aj iné, o ktorých ani neviete a mali by ste vedieť. Navyše znalosť týchto predpisov sa Vám zíde, ak sa chcete vrátiť za volant. Ako indícia môže poslúžiť napr. toto:

    Ak je držiteľ vodičského oprávnenia ako vodič motorového vozidla dôvodne podozrivý z porušenia pravidiel cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo odmietnutím podrobiť sa vyšetreniu na ich zistenie, orgán Policajného zboru rozhodne o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti osobitne vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva lekárom so špecializáciou v špecializačnom odbore psychiatria.

    Držiteľ vodičského oprávnenia, ktorému bol uložený trest zákazu činnosti spočívajúci v zákaze vedenia motorových vozidiel alebo ktorému bola uložená sankcia zákazu činnosti spočívajúca v zákaze vedenia motorových vozidiel, je povinný pred vrátením vodičského preukazu podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla držiteľ vodičského oprávnenia na základe takého trestu alebo sankcie nesmel vykonávať dva roky a viac, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti, preskúmaniu psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2. Do úspešného splnenia týchto povinností sa držiteľovi vodičského oprávnenia vodičský preukaz nevráti.

    čo sa týka preskúšania, vo Vašom prípade:
    §79 ods. 2:
    Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z
    a) predpisov o cestnej premávke
    bensson2 cize ak mam chapat nemusim robit preskusanie a psychotesty ak som nemal zakaz viacej ako 2roky???prosim o odpoved dakujem vopred

    vratenie vodicskeho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.